Mission Control 101: kuidas kasutada Macis mitut töölauda

Kas avate oma Macis palju aknaid? Kas teil on kunagi probleeme nende kõigi jälgimisega? Siis peate teadma missioonikontrollist, mis näitab teile kõiki teie praegu avatud aknaid, seejärel annab teile võimalusi nende korraldamiseks.

Missioonijuhtimine on üks neist Maci funktsioonidest, mida on lihtne ignoreerida, kuid mis muudab selle paremaks, kui olete selle kohta teada saanud, peamiselt mitme töölaua funktsiooni tõttu. Õppige neid kasutama ja kiireid viise nende vahel vahetamiseks ning saate teada, kuidas olete oma Maci kunagi muul viisil kasutanud.

Kuidas avada missioonikontroll

SEOTUD:Kuidas kasutada oma Macbooki puuteplaadi žeste

Mitmele töölauale pääsete juurde mitmel viisil. Sellele pääsemiseks pühkige puuteplaadil kolme või nelja sõrmega üles - kasutatavate sõrmede arv sõltub teie puuteplaadi seadistamisest. Võite ka lihtsalt puudutada Maci nuppu F3, dokis olevat missiooni juhtimise ikooni või vajutada klaviatuuril klahve Control + Up.

Uute MacBook Plusi puuteribal pole juhtnupul sellist nuppu, kuid võite soovi korral nupu lisada.

Kui avate missioonikontrolli, näitab see teile kõiki avatud aknaid, nii et nende vahel on lihtsam vahetada. See sarnaneb funktsiooniga Exposé, mida pakutakse MacOS-i vanemates versioonides, kuid täna oleme huvitatud ülaosas asuvast mitme töölaua funktsioonist.

Mitme töölaua kasutamine missioonikontrollis

Liigutage hiir ekraani ülaossa, kus on kirjas „Töölaud 1” ja „Töölaud 2”, ja näete paljastatud kahte töölauda.

Soovi korral saate aknaid lohistada ühele neist töölaudadest, seejärel lülitage aknale klõpsates.

Mitme töölauaga saate korraldada oma töövoo, võimaldades teil teha töölaual näiteks uurimistööd, samal ajal kui kirjutate teisel. Ja saate lisada nii palju töölaudu kui soovite, klõpsates paremas servas oleval nupul "+".

Lauaarvutite vahel vahetamiseks võite lihtsalt avada missioonikontrolli ja seejärel klõpsata töölaual, mille soovite avada. Palju kiirem on aga kasutada klaviatuuri otseteid Control + Right ja Control + Left või pühkida kolme sõrme vasakule või paremale. Need vahetavad mõlemad kohe teie töölaudu ja on tore kiitus varem mainitud klaviatuuri ja hiire otseteedele.

Kui soovite, et mõni konkreetne rakendus kuvatakse alati teatud töölaual või isegi kõigil töölaudadel, paremklõpsake lihtsalt selle dokiikooni ja liikuge seejärel alammenüüsse Suvandid.

Siit saate määrata rakenduse antud töölauale või lasta sellel isegi kõigil töölaudadel ilmuda.

Täisekraanirakendused

Aga oota ... seal on veel. Kas teate täisekraani nupust? See on roheline iga akna vasakus ülanurgas.

Klõpsake seda nuppu ja praegune rakendus siseneb täisekraanrežiimi, mis tähendab, et dokk ja menüüriba kaovad ning praegune aken võtab kogu ekraani.

Võib arvata, et kui täisekraanirežiim on aktiivne, ei saa te muid programme kasutada või et te ei saa kaht ekraani täisekraanil korraga kasutada, kuid selgub, et missioonijuhtimine võimaldab seda kõike. Missioonikontrollis olles toimib iga täisekraaniga rakendus oma töölauana; see on paigutatud kõigi praeguste töölaudade paremale.

Samuti saate lohistada suvalise akna täisekraanirakendusega hõivatud ruumi.

See võimaldab teil käitada kahte täisekraanirakendust kõrvuti, nn jagatud vaate režiimis.

See on ideaalne, kui soovite, et võimalikult palju ruumi töötaks ainult kahe rakendusega, näiteks kui sirvite kvaliteetset veebisaiti ja teete märkmeid.

Missiooni juhtimise konfigureerimine

Missioonikontroll töötab enamasti ilma konfigureerimiseta, kuid on võimalik, et mõned asjad selle kohta häirivad teid. Avage jaotis Süsteemi eelistused ja seejärel jaotis Missiooni juhtimine.

Siit leiate missioonikontrolli peamised võimalused

Siin on kiire ülevaade nende võimaluste toimimisest.

  • Vaikimisi korraldab missioonikontroll teie ruumid automaatselt, lähtudes sellest, mida ta teie arvates soovib. See võib olla väga segadusttekitav, nii et kui akende jälgimine on pidevalt kadunud, lülitage valik „Ruumide automaatne ümberkorraldamine viimase kasutuse põhjal välja”.
  • Kui kasutate rakenduste vahetamiseks klahvi Command + Tab, soovite tõenäoliselt lülituda ka aktiivsele aknale. Valik „Rakendusele üleminekul lülituge rakenduse jaoks avatud akendega tühikule” tagab, et see juhtub ka siis, kui aken on teisel töölaual.
  • Suvandiga „Grupi aknad rakenduste kaupa” tagab see, et missioonikontrollis kuvatakse kõrvuti mitu sama rakenduse akent.
  • Valik „Kuvadel on eraldi tühikud” kehtib mitme kuvariga Maci puhul. Vaikimisi vahetab töölaua vahetamine ühel ekraanil ka teist, kuid selle valiku korral on igal ekraanil oma töölauakomplekt.
  • Lõpuks võite sisse lülitada kasutu juhtpaneeli kas oma ruumina või ülekattena.

Nende suvandite all saate määrata missioonikontrolli käivitamiseks kohandatud klaviatuuri ja hiire otseteed.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found