Rakenduse heli väljundite seadistamine Windows 10-s

Windows 10 võimaldab nüüd valida, milliseid heli väljund- ja sisendseadmeid üksikud rakendused kasutavad. Näiteks võite lasta ühel rakendusel esitada heli kõrvaklappide kaudu ja teisel rakendusel kõlaritest.

See funktsioon lisati Windows 10 aprill 2018 värskendusse. Windows 7 puhul on selleks vaja kolmanda osapoole rakendusi nagu Audio Router või CheVolume, kui kõnealusel rakendusel pole oma heliseadme valiku võimalusi.

Nende valikute leidmiseks Windows 10-s avage uus heliseadete paneel. Võite paremklõpsata oma teavitusalas kõlariikoonil ja seejärel valida „Open Sound Settings” või navigeerida jaotisse Settings> System> Sound.

Kerige jaotises Heli seaded jaotiseni „Muud helivalikud” ja klõpsake siis valikut „Rakenduse maht ja seadme eelistused”.

Lehe ülaosas saate valida vaikimisi väljund- ja sisendseadmed ning kogu süsteemi hõlmava põhiheli.

Sellest allpool leiate võimalused iga rakenduse helitugevuse, samuti iga rakenduse kasutatava heliväljundi ja sisendseadmete konfigureerimiseks. Rakenduse helitase on konfigureeritud protsendina teie põhitugevuse tasemest. Näiteks kui määrate põhi helitugevuseks 10 ja Chrome väärtuseks 100, mängib Chrome helitugevuse tasemel 10. Kui määrate põhi helitugevuseks 10 ja Chrome 50, mängib Chrome helitugevusega 5.

Kui rakendust loendis ei kuvata, peate selle kõigepealt käivitama ja võib-olla alustama selles heli esitamist või salvestamist.

Klõpsake iga rakenduse helitugevuse liuguri paremas osas rippmenüüdel „Väljund” või „Sisend”, et määrata rakendusele muu väljund või sisendseade. Näiteks võib teil olla üks rakendus, mis väljastab teie kõrvaklappidesse heli ja teised rakendused edastavad heli kõlaritesse. Või võite erinevate rakenduste jaoks kasutada erinevaid salvestusseadmeid.

Muudatuse jõustumiseks peate võib-olla rakenduse sulgema ja uuesti avama. Kuid Windows mäletab üksikutele rakendustele määratud helitugevust ja heliseadmeid ning rakendab teie eelistused alati, kui rakenduse käivitate.

Kui soovite lihtsalt Windows 10-s vaikeheli taasesitada, saate seda teha otse teavitusala heliikoonilt. Klõpsake kõlariikoonil, klõpsake menüüs oma praeguse vaikeseadme nimel ja seejärel klõpsake seadmel, mida soovite kasutada. See muudatus mõjutab kõiki rakendusi, mis on määratud vaikeseadet kasutama.

SEOTUD:Kuidas muuta heli taasesituse ja salvestamise seadmeid Windowsis

See uus paan „Rakenduse helitugevuse ja seadme eelistused” toimib sarnaselt vana helimikseriga, mis võimaldas teil reguleerida üksikute rakenduste helitugevust. Helimikser ei lubanud aga kunagi rakenduste jaoks heliseadmeid valida.

Traditsiooniline helimikseri tööriist on endiselt ka Windows 10-s - paremklõpsake oma teavitusalas kõlariikooni ja valige selle käivitamiseks käsk „Ava helimikser”.

SEOTUD:Kuidas reguleerida Windowsi üksikute rakenduste helitugevust