Kõik, mida peate teadma Nintendo Switch Moddingist

Nintendo Switch on korralik riistvara, kuid mis siis, kui see suudaks rohkem? Mõned inimesed modereerivad ja installivad oma Switchi konsoolidesse kohandatud püsivara, et installida homebrew tarkvara. Me ei soovita seda, kuid selgitame protsessi.

Enne kui hakkate oma Switchi häkkima, peaksite pikalt mõtlema, kas riskid on seda väärt.

Miks me soovitame Moddingi vastu

Jällegi soovitame oma Nintendo Switchi konsooli modifitseerida. Siin on mõned probleemid, mis võivad juhtuda, kui te seda teete:

 • Võite oma Nintendo Switchi müüritada, muutes selle kasutuskõlbmatuks.
 • Nintendo võib teie veebikonto keelata, eemaldades juurdepääsu kõigile teie seaduslikele ostudele.
 • Nintendo võib keelata teie Nintendo Switchi konsoolil Interneti-teenustega ühenduse loomise.

Kui olete endiselt huvitatud õppimisest Nintendo Switchi modifitseerimisprotsessi kohta homebrew-tarkvara käitamiseks, teevad inimesed seda järgmiselt.

Miks sa oma lülitit häkkiksid?

Konsoolile kohandatud püsivara installimise protsess, mida sageli nimetatakse häkkimiseks või modifitseerimiseks, sarnaneb iPhone'i jailbreakiga. Lõppeesmärk on seadmesse installida kohandatud püsivara, mis eemaldab tootja algsed piirangud.

Apple'i puhul võimaldab see teil muuta ja kohandada iOS-i operatsioonisüsteemi, installida tundmatutest allikatest pärit tarkvara ja kaevata ringi sellistes süsteemi osades, mida te kunagi näha ei pidanud. Sama lugu on Nintendo Switchiga. Käitate Nintendo püsivara kohandatud versiooni. See tähendab, et teoreetiliselt peaks see säilitama ühilduvuse esimese osapoole mängude ja tarkvaraga, võimaldades samal ajal kasutada muudest allikatest kui e-pood või kassett.

“Homebrew” on termin, mida kasutatakse kasutajate kaasatud tarkvara kirjeldamiseks. See tarkvara võimaldab teil teha asju, mida Nintendo pole kunagi sanktsioneerinud. Kõige ilmsem neist on hoolimatutest allikatest pärit tarkvara installimine, sealhulgas piraatmängud.

Saate modifitseeritud lülitile installida emulaatorid ja mängida kõikvõimalikke klassikalisi mänge varajastest kodukonsoolidest, pihuarvutitest ja arkaadikappidest. Kindlasti on probleeme kaasaegsemate ja nõudlikumate platvormidega (näiteks Dreamcast). Vanemad platvormid, nagu SNES ja Nintendo DS, töötavad aga hästi. Seal on isegi originaalse PlayStationi emulaatori PCSX-i usaldusväärne Switch-port.

Switch modderid on teisaldanud platvormile terved operatsioonisüsteemid, sealhulgas Ubuntu Linux, Linuxi versioon nimega “Lakka”, mis keskendub emuleerimisele, ja Androidi versioon.

Kuna endiselt aktiivselt arendatava konsooli muutmine on suuresti kassi ja hiire mäng, keskenduvad paljud kodupruudi rakendused Switchi kaitsmisele Nintendo pika käe eest. See hõlmab rakendusi salvestatud andmete varundamiseks ja taastamiseks, automaatsete värskenduste blokeerimiseks, konsooli ohutuks värskendamiseks ja sama jailbreak'i teostamise lihtsustamiseks tulevikus.

Teine põhjus, miks võiksite oma Switchi modifitseerimise peale mõelda, on liiga lõbus! Kui saate asjade lahti võtmise ja nende toimimise nägemise hoogu, võib see olla teie jaoks. Võib-olla naudite väljakutset või olete huvitatud oma kodupruuli rakenduste tegemisest.

Hoiatussõna

Nintendo Switchi modifitseerimine ei sobi kõigile. Enamik Switchi omanikke, kes soovivad lihtsalt mõnda mängu mängida, peaksid seda täielikult vältima. Igaüks, kes ei saa aru, mida ta teeb, peaks ka järele mõtlema. Kui teil pole vangla murdmiseks head põhjust, ärge häirige.

On väike oht, et seda tehes panete oma Switchi müürile. Kui teil on ainult üks konsool, pole see väärt riski. Kui teil on teine, ei viitsi kaotada, siis vähemalt on teil ikkagi oma "peamine" lüliti, kui asjad valesti lähevad.

Pole üllatav, et Nintendo ei armasta inimesi, kes oma konsoolidele homebrewi installivad. See mitte ainult ei võimalda teil piraatmänge teha, vaid võimaldab ka ebaõiglase eelise saamiseks mängude faile muuta. Näiteks saate muuta salvestusfaile, et „parandada” kõrgete tulemustega tabeleid, või installida tarkvara, näiteks emulaatorid (millega Nintendo on aastaid võidelnud). Samuti on võimalus, et võite installida pahatahtliku tarkvara, kuna Nintendo ei kontrolli homebrew'i.

Kui Nintendo tuvastab teie muudetud lülitil kohandatud püsivara, võidakse teil veebiteenuste jäädavalt keelata. Sellel on karmid tagajärjed. Te ei pääse e-poes juurde (seaduslikult ostetud) mängude kogu juurde. Samuti ei saa te enam Nintendo Switch Online'i kasutada. See tähendab, et teid ei kasutata sellistes mängudes nagu Mario Maker 2.

Nintendo on tõestanud, et on valmis rakendama riistvarakeelde (konsooli musta nimekirja lisamine), samuti kontotaseme keelde erinevate rikkumiste korral. Konto tasemel keeld tähendab, et saate uuesti alustada ja uue konto avada samas konsoolis, kuid kaotate kõik ostud ja kõik nendega seotud teenused. Riistvarakeeld tähendab, et te ei saa seda Nintendo Switchi konsooli enam kunagi võrguteenustega ühendada.

Isegi kui teil on teine ​​lüliti, mida olete valmis ohverdama, on mõistlik see enne Nendendo peamise konto mainimist puhastada, enne kui varbad kodupruuli stseenile kastate.

Kas teie lüliti on ühilduv?

Kõiki Switchi konsoole ei saa häkkida. 2018. aasta aprillis avastati Nintendo kasutatavas kohandatud Tegra X2 kiibistikus haavatavus. Probleemi tunnistas kiipe tarniv NVIDIA:

"Isik, kellel on füüsiline juurdepääs vanematele Tegra-põhistele protsessoritele, võib ühenduse luua seadme USB-porti, mööduda turvalisest alglaadimisest ja käivitada kontrollimata koodi."

Kasutamine on riistvarapõhine, mis tähendab, et Switchis kasutatud Tegra X2 tulevased versioonid olid lappitud. Kui teil on pärast 2018. aasta aprilli toodetud Nintendo Switch, on hea võimalus, et seda ei saa muuta.

Selle kindlaks saamiseks võite kontrollida seerianumbrit seadme allservast laadimisporti lähedal. Seejärel viidake oma seerianumbrile selle lõimega GBATempis, et näha, kas seda saab modifitseerida. On kolme kategooriat: parandamata (kasutatav), paigatud (mitte kasutatav) ja võib-olla paigatud.

Kui teie oma kuulub kategooriasse „võimalik, et lapitud”, peate proovima ära kasutada ja veenduma, kas see töötab.

Nintendo Switch Lite ja veidi uuendatud “Mariko” konsoolid (ilmunud augustis 2019) on samuti lappitud ja seega ei saa neid selle ärakasutamise juures kasutada. Kui teil on originaal parandamata lüliti, on teil õnne! Kuna tegemist on riistvaraga (seotud konsoolis kasutatava konkreetse kiibiga), ei saa Nintendo seda lappida.

Muidugi võite osta ka Switchi, mida saab häkkida, kui teil seda veel pole. Seerianumbrite ristviitamiseks lappitud ja parandamata tootesarjadega kasutage lihtsalt GBATemp-sarja lõime. Samuti saate konsooli haavatavust testida, kahjustamata seda.

Kui teie lülitit ei saa praegu lappida, ei saa te palju teha. Hoidke siiski sündmuskohal silma peal - häkkerid pakuvad pidevalt uusi ekspluateerimisi. Nende hulka kuuluvad konsoolide riistvaralised muudatused, näiteks SX Core ja SX Lite, mida ei saa teiste meetoditega häkkida.

Teie lüliti häkkimine

Switchi häkkimiseks vajate järgmisi üksusi:

 • Kasutamata Nintendo Switch, mida saab kasutada
 • 64 GB või suurem microSD-kaart (4 GB töötab, kuid 64 GB on turvalisem)
 • RCM-rakis või muul viisil parempoolse JoyConi tihvti 10 maandamiseks (lisateavet selle kohta allpool)
 • Kaabel lüliti (USB-C) ühendamiseks arvutiga (USB-A või USB-C) või Android-seadmega, kui te seda kasutate.

Parim ärakasutamine on tuntud kui „fusee-gelee“, mis töötab kõigi Switchi püsivara versioonidega, kui teie Switch on ärakasutatav. Teised ärakasutused, Nereba ja Kofeiin, piirduvad kindlate püsivara versioonidega.

Oma Switchi häkkimise täielikku ülevaadet saate jälgida NH Switch Guide'i kaudu koos üksikasjalike juhistega enamiku operatsioonisüsteemide jaoks. Siiski anname teile allpool lühikese ülevaate protsessist.

See kasutamine kasutab Tegra X2-ga kaasas olevat ärakasutatavat taasterežiimi (RCM). Sellele režiimile pääsemiseks hoidke all nuppe Helitugevuse suurendamine, Toide ja Kodu. See ei ole JoyConi nupp Avaleht, vaid pigem "peidetud" riistvara nupp Avaleht.

Selleks peate maandama tihvti 10 paremale JoyConi rööpale RCM-i abil. RCM-jigi valmistamiseks on mitu võimalust ja mõned neist on püsivamad kui teised. Kui teete seda valesti, võib see teie lülitit kahjustada või püsivalt müüritada.

Pärast RCM-i sisestamist saate Hekate (kohandatud alglaadur) oma MicroSD-kaardi juure alla laadida ja selle oma Switchi sisse panna. Kasutage eelistatud seadet kasuliku koormuse sisestamiseks, jaotage MicroSD-kaart ning seejärel laadige alla ja kopeerige oma kohandatud püsivara.

Järgmisena soovite teha NAND-i varukoopia ja haarata konsooli ainulaadsed võtmed. Need võivad olla kasulikud, kui midagi läheb valesti ja peate oma Switchi taastama.

Lõpuks saate oma RCM-seadmega RCM-i käivitada, sisestada oma kasuliku koormuse ja seejärel Hekate abil oma valitud kohandatud püsivara käivitada.

Kui järgite NH Switchi juhendit, jõuate kohandatud püsivara atmosfääri. Näete Homebrew menüüd ja mitmeid kohandatud rakendusi, sealhulgas järgmised:

 • hbappstore: See on omatehtud rakenduste pood, nagu Cydia, mis on mõeldud vangistatud iPhone'idele.
 • Kontrollpunkt: Salvesta mängujuht.
 • NX-kest: Failide uurija.
 • NXThemeInstaller: See rakendus võimaldab teil installida kohandatud teemasid.
 • atmosfääri värskendaja: See rakendus hoiab teie kohandatud püsivara ajakohasena.

Kasutage .NRO homebrew-rakenduste ülekandmiseks, mida soovite oma Switchil kasutada, oma microSD-kaardi kausta "switch".

Pidage meeles, et see on sidumata jailbreak, mis tähendab teie Switchi taaskäivitamist, nagu tavaliselt tagastate selle oma varasemasse riivamata olekusse. Seejärel peate homebrew-režiimi naasmiseks käivitama RCM-i, sisestama kasuliku koormuse ja seejärel käivitama kohandatud püsivara.

Lähenege ettevaatlikult

Nintendo Switch on jõudmas kuldsesse ajastusse. Oleme praegu keskel, mis peaks praegu olema konsooli elutsükkel, ja Switch on endiselt väga nõutud.

Kuigi Nintendol on olnud esimesed kolm aastat plahvatusohtlikud, on silmapiiril endiselt mõned suured esimese osapoole eksklusiivsed tooted, sealhulgas järg Metsiku hingamine, uus Metroid Primeja hiljuti välja kuulutatud Paber Mario: Origami kuningas.

Veelkord ei tundu oma Switchiga riskimine konsooli elutsükli sellisel peamisel ajal seda väärt, kui teil pole ohverdamiseks varuks üksust. Isegi siis võiksite paremini kasutada odavat Switch-klooni. Kui soovite midagi meeleheitlikult modereerida, siis kuidas oleks hoopis Switchi dokiga?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found