Mis on Konami kood ja kuidas seda kasutada?

Üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, B, A. Seda nimetatakse Konami koodeksiks ja see tähendas 1980. aastatel sageli videomängus elu ja surma vahet.

Sooritage need nupuvajutused õiges järjekorras ja avate petud, mis aitavad teil võita. Kuid viimasel ajal on kood kasvanud laiemaks popkultuuri viiteks ja võite olla uudishimulik, kuidas see algas. Vaatame järele.

Contra tegi sellest kuulsaks

Konami kood pärines petukoodist - nupuvajutuste jada, mis avab videomängus salajased funktsioonid, muutes selle mängimise tavaliselt lihtsamaks.

Konami koodiga esmakordselt mängitud mäng oli NES-i jaoks mõeldud Gradius, mille avaldas Jaapani kolmanda osapoole arendaja Konami 1986. aastal. Kui peatate mängu ja sisestate koodi, aktiveerib see mitu kasulikku toite.

Gradius on keeruline mäng ja Konami koodi leiutaja Kazuhisa Hashimoto ütles 2003. aastal antud intervjuus, et lõi koodi, et muuta mängu mängimine tema jaoks lihtsamaks. (Kahjuks lahkus Hashimoto 2020. aasta veebruaris.)

Konami kood sai legendaarseks tänu teisele Konami mängule nimega Contra, mis ilmus NES-i jaoks 1988. aastal. Sellel laskuril on suurepärane graafika ja rahuldav koostöö, kuid see on karistavalt keeruline. Konami koodi sisestamine Contra tiitellehel vahetult enne mängu alustamist annab mängijale 30 lisaelu, mis aitab mitte-asjatundjatel elada piisavalt kaua, et vähemalt esimesest etapist edasi mängida.

Pettusekoodid, mis võimaldavad teil mängust rohkem rõõmu tunda, olid 1980ndate lõpus suur asi, ajal, mil iga NESi mäng müüs jaemüügiks umbes 40 dollarit tükk (täna umbes 87 dollarit, kohandatuna inflatsiooniga). Paljud lapsed said aastas vaid käputäie uusi mänge; kui jääksite mängu, mida oli liiga raske mängida, takerdus, võib see olla masendav olukord.

Õnneks tulid vihjeraamatud ja ajakirjad sageli appi. Nintendo Power, laialdaselt levinud videomängude ajakiri, mis kuulub Nintendole endale, tutvustas Contra Konami koodeksit Ameerika suurele publikule osana oma 1988. aasta esimese numbri veerust “Salastatud teave” ja mängijad ei unustanud seda kunagi.

Konami koodeksi näited mängudes

Konami koodeks ei piirdu ainult NES-i mängudega. Konami koodi (või viiteid sellele) on viimase kolme aastakümne jooksul toetanud kümned pealkirjad.

Üldreeglina vajavad mängud, mis kasutavad koodi mitte-Nintendo süsteemides (näiteks Sony PlayStation), Konami koodis väikest muudatust. Asendage selle süsteemi tühistamis- või kinnitamisnupud B või A jaoks. Näiteks PlayStationi USA-s tühistatakse tavaliselt O ja tavaliselt kinnitatakse X-i. Nii et PlayStationi stiilis Konami kood oleks üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, O, X.

Et anda teile ülevaade Konami Code'i toetuse ulatusest mängudes aastakümnete jooksul, vaatame mõnda näidet.

  • Gradius (NES): Mängu ajal peatage mäng ja sisestage üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, B, A. Teie laev saab kõik võimsused, välja arvatud Laser, Double ja Speed ​​Up.
  • Contra (NES): Sisestage pealkirjaekraanil üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, B, A, seejärel Start (või valige, valige kahe mängija jaoks Start) ja saate 30 lisaelu.
  • Gyruss (NES): Kui sisestate Konami koodi pealkirjaekraanil vastupidises järjekorras (A, B, parem, vasak, parem, vasak, alla, alla, üles, üles), saate 30 lisaelu.
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan (GB): Peatage mäng ja sisestage üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, B, A. Teie tervis täidab täielikult, kuid saate seda mängu kohta kasutada ainult üks kord.
  • Gradius III (SNES): Selles mängus peate asendama õlanupud vasakule ja paremale. Peatage mäng ja sisestage üles, üles, alla, alla, vasak õlg, parem õlg, vasak õlg, parem õlg, B, A ja teie laev lülitub sisse.
  • Mario pidu (N64): Mängija 1 pöörde ajal peatage mäng kontrolleriga 2. Seejärel sisestage kontrolleriga 1 üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, B, A ja kuulete kärnkonna karjumist. Seejärel vajutage C-Left ja ilmub silumismenüü.
  • Castlevania: Dissonantsi harmoonia (GBA): Kui ilmub Konami logo, sisestage üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, B, A ja valige seejärel režiim Boss Rush. Saate mängida Simon Belmontina Castlevania NES-i versioonist.
  • Bioshock Infinite (PS3): Sisestage peamenüüs üles, üles, alla, alla, vasakule, paremale, vasakule, paremale, O, X. Avate keeruka 1999. aasta režiimi.

Vikipeedia Konami koodi leht sisaldab põhjalikku loendit mängudest, mis toetavad Konami koodi variatsioone, kui soovite edasi uurida.

Konami koodeks populaarkultuuris ja mujalgi

Kuna pähe õpitud Konami koodeksiga kasvas üles mängijate põlvkond, on mõistlik, et koodist on viimastel aastatel saanud laiem popkultuuri viide. See on trükitud t-särkidele ja kaupadele ning viidatud sellistes filmides nagu Wreck-It Ralph. Värske Fisher-Price'i mänguasja nimega Game & Learn Controller toetab ka koodi: sisestamisel vilguvad tuled ja hääl ütleb: "Sa võidad!"

2013. aasta paiku võimaldas Netflixi veebisaidi versioon kasutajatel pääseda juurde peidetud seadete ekraanile, sisestades oma kaugjuhtimispultidele Konami koodi muudetud versiooni. Ja mitmel silmapaistval veebisaidil (vihje, vihje) võib koodi sisestamine aktiveerida lihavõttemuna.

On ilmselge, et Konami koodeks on meie südames avanud salajase koha ja ma kahtlustan, et see leiab ka aastaid erinevaid meediavorme.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found