Kuidas kontrollida MacBooki aku seisundit

Arvutipatareide eluiga on piiratud ja aja jooksul lagunevad, mistõttu on need sageli esimesed asjad, mida Maci sülearvutis kasutada. Võite patarei ise välja vahetada või maksta Apple'ile selle eest, kuid peaksite selle tervist kontrollima. kõigepealt. Kõik aku kestvusega seotud probleemid võivad olla tingitud läbiprotsessist või lihtsalt suurest kasutamisest.

Kontrollige oma Maci akutsüklite arvu

Laadimistsükkel on üks aku täielik laadimine ja tühjendamine. Iga tänapäevane Maci aku on hinnatud 1000 tsüklile; mõned vanemad mudelid (enne 2010. aastat) on hinnatud 500 või 300 tsüklile. Ehkki aku ei jõua järsult täis, kui see jõuab oma piirini, hakkab see piirile lähenedes järjest vähem laadima. Lõpuks peate selle kasutamiseks oma Maci toitekaabliga ühendatud olema.

Aku läbitud laadimistsüklite kontrollimiseks hoidke all valikuklahvi, klõpsake ekraani vasakus ülanurgas oleval Apple'i ikoonil ja valige käsk Süsteemi teave Kui te ei hoia valikuklahvi all, näete selle asemel käsku „Teave selle Maci kohta”.

Laiendage süsteemiteabe aknas vasakul asuvat kategooriat „Riistvara“ ja valige seejärel suvand „Toide“.

Paremal paanil näete kogu oma aku statistikat. Kirje „Tsüklite arv” on jaotises „Terviseteave”.

Meie näite MacBooki tsüklite arv on 695. Aku pole veel vaja vahetada, kuid tõenäoliselt tuleb seda teha hiljem sel aastal. Kui teie akuga on probleeme, kuvatakse kirje „Seisund” (mis meie näites näitab Normal) normi „Teenuse aku”.

Hankige kookospähkli abil natuke rohkem teavet

Süsteemiteave sisaldab enamikku teie aku seisundi hindamiseks vajalikest andmetest, kuid see pole eriti hästi välja toodud ja võib anda veidi rohkem teavet. Näiteks ütleb see teile aku praeguse maksimaalse mahutavuse, kuid mitte selle algse mahutavuse. Kui soovite natuke rohkem teavet, mida oleks lihtsam mõista, laadige alla tasuta rakendus coconutBattery.

Rakendust käivitades näete allolevat pilti.

Lisaks tsüklite arvule näitab see rakendus meile, et aku täislaadimisvõimsus on nüüd 7098 mAh. Uuena oli selle võimsus 8755 mAh. 15% võimekuse kaotamine peaaegu kolme aasta jooksul pole sugugi liiga halb.

Kui teil on vanem MacBook, hoiab aku praegu peaaegu kindlasti vähem laadimist kui uue ajal. Kas süsteemiteabe või coconutBattery abil saate kiiresti näha, kui palju võimsust see on kadunud ja kas see tuleb asendada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found