Mitme monitori kasutamine Macis

Kas soovite oma Macis produktiivsem olla? Lisage veel üks kuvar ja kulutate tühikute, vahelehtede ja akende vahetamiseks vähem aega. Catalina abil saate uue külgkorvi funktsiooniga isegi teise monitorina iPadi kasutada.

Valige monitor

Esiteks peate valima töö jaoks sobiva monitori. Teie eelarvel on siin suur roll, nii et kõigepealt otsustage, mida soovite kulutada ja millised funktsioonid on teie jaoks kõige olulisemad.

Enne monitori valimist kaaluge järgmisi asju.

  • Resolutsioon: See on ekraanil korraga kuvatavate pikslite arv, mõõdetuna kahel teljel (nt 1920 x 1080). Üldiselt, mida suurem on eraldusvõime, seda parem on pildi kvaliteet. Kõrgemad eraldusvõimed, näiteks 4K ja 5K, nõuavad võimsamat riistvara.
  • Suurus: Enamik kuvareid on umbes 27-tollise märgi ümber. Väiksemad 24-tollised ekraanid on endiselt populaarsed mängijate ja inimeste seas, kellel on minimaalne laua maht. Saadaval on ka suuremad, 32-tollised ja ülilaiad monitorid. Teie otsus sõltub lõpuks teie eelarvest ja olemasolevast ruumist.
  • Pikslitihedus: Pikslites tolli kohta (PPI) mõõdetuna kirjeldab pikslitihedus, kui tihedalt on pikslid ekraanil pakitud. Mida suurem on pikslitihedus, seda parem on pildikvaliteet, kuna vähem näete üksikuid piksleid.
  • Ekraani ja paneeli tüüp: See on peamine tegur kvaliteedi ja jõudluse osas. Võite valida IPS-, TN- või VA-tehnoloogial põhineva LCD-paneeli või valida tipptasemel OLED-paneelid, kui eelarve seda võimaldab.
  • Värskendamise määr: See viitab sekundi värskendamiste arvule. Värskendussagedust mõõdetakse hertsides (Hz). Basic-monitorid toetavad 60 Hz, mis sobib hästi kontoritöö, veebibrauseri või muu jaoks, millel pole kiiresti liikuvaid pilte. Enamikku kõrge värskendussagedusega kuvareid (144 Hz) peetakse mängude monitorideks ja see oleks üle jõu neile, kes seda ei tee.
  • Värvide täpsus: Milliseid värviprofiile monitor toetab? Kui kasutate monitori loominguliseks tööks, näiteks foto- ja videotöötluseks või kujundamiseks, vajate seda suure värvitäpsusega. Samuti peaksite kaaluma monitori kalibreerimistööriista ostmist.
  • Muud omadused: Kas soovite kaasahaarava vaatamiskogemuse jaoks kõverat monitori? Kuidas oleks, mida saaksite kasutada portreerežiimis kodeerimiseks või mobiiliarenduseks, mida saab kallutada 90 kraadi? Kas kavatsete monteerida monitori VESA-alusele?

Kui teil on 4K kuvari riistvara ja eelarve, on HP Z27 väga soovitatav sellistelt saitidelt nagu Wirecutter. Sama ekraani vähendatud, 1440p eraldusvõimega versiooni saate mõnesaja dollariga vähem.

Apple ütleb, et LG Ultrafine 5K ekraan sobib kasutamiseks koos oma uusima sülearvutivalikuga. See ekraan kasutab monitori juhtimiseks Thunderbolt 3 ja tagab samaaegselt sülearvuti USB-C kaudu 85 vatti laadimise. Aceri 34-tolline kõver ekraan XR342CK hindab ultrajooksu tipptasemeid, kui teil on vajalik töölauaruum.

SEOTUD:Kuidas kasutada iPadi külgkorviga välise Mac-ekraanina

Kas teie Mac saab sellega hakkama?

Oluline on veenduda, et teie Mac on piisavalt võimas, et juhtida väliseid ekraane vajaliku eraldusvõime ja värskendussagedusega. Üks lihtne viis seda teha on kontrollida konkreetse mudeli tehnilisi näitajaid. Mudeli leidmiseks klõpsake ekraani paremas ülanurgas Apple'i logo ja valige „About This Mac”.

Otsige oma täpset mudelit Apple'i veebisaidilt (nt „MacBook Pro Retina 2012. aasta keskpaik”) ja klõpsake siis tehniliste kirjelduste lehe kuvamiseks nuppu „Tugi”. Jaotises „Graafika ja video tugi” (või muu sarnane) peaksite nägema midagi sellist: „Üheaegselt toetab sisseehitatud ekraanil täielikku loomulikku eraldusvõimet ja kuni kahel välisel ekraanil kuni 2560 x 1600 pikslit.”

Hiljutised MacBook Pro mudelid suudavad toetada nelja välist ekraani 4K-ga või kahte 5K-ga. Mõned inimesed on edukalt ühendanud soovitatud kuvade arvust rohkem, ehkki see toob tavaliselt jõudlusele märkimisväärse löögi.

Hankige õiged adapterid ja donglid

Sõltuvalt sellest, millist Maci kasutate, võib teil juba olla kõik vajalik ekstra monitori või kahe lisamiseks. Kui teil on üsna värske MacBook, peate HDMI või DisplayPorti väljundile juurdepääsu saamiseks ostma jaoturi.

Kõige tõenäolisemalt on kolme tüüpi kuvaühendusi:

  • HDMI: Video ja heli kannab sama tehnoloogia, mis ühendab Blu-ray-mängijad ja konsoolid teie teleriga. HDMI 1.4 suudab kuni 4K eraldusvõimet kiirusel 30 kaadrit sekundis (fps), samas kui HDMI 2.0 suudab teha 4K kiirusega 60 kaadrit sekundis.
  • DisplayPort: See tavaline arvutiühenduse tüüp ekraanide jaoks võib kanda videot ja heli. Mängijad eelistavad seda suurema ribalaiuse ühenduse tõttu sageli, võimaldades DisplayPortil suuremaid värskendussagedusi ja seega rohkem kaadreid sekundis.
  • Äike: See Inteli ja Apple'i välja töötatud kiire ja aktiivne ühendus võimaldab sülearvutite laadimiseks selliseid funktsioone nagu USB-toide. See võimaldab ka mitmete Thunderbolti seadmete järjestikku ühendamist karikakardega.

Peate oma USB-C jaoturi sobitama oma pistiku tüübiga. CalDigit toodab kahesuguse HDMI-ga minidokki ja mitmesuguseid muid porte. Samuti saate säästa natuke raha ja haarata lihtsalt sirge adapter, näiteks OWC Thunderbolt 3 kahekordne DisplayPort-adapter. Kui lähete marsruuti HDMI või DisplayPort, ärge unustage, et ärge raisake raha ülehinnatud kaablite jaoks.

Thunderbolt 3 monitorid on veel üks suurepärane valik. Nad kasutavad lihtsat "aktiivset" Thunderbolt 3 kaablit, mis tavaliselt laeb teie sülearvutit samaaegselt. Apple'i ametlikud kaablid on 40 dollarit ja "ametlikult" toetatud, kuid veebist leiate kaablid, mis maksavad poole rohkem, nagu näiteks Zikko. Lihtsalt veenduge, et hankiksite sertifitseeritud 40 Gbps kaabli, mis toetab kuni 100-vatist laadimist.

Samuti võite kohata DVI ja VGA kuvareid, kuigi need on nüüd vanad ja vananenud. Ühe lingiga DVI haldab ainult veidi paremini kui 1080p eraldusvõime ja ei kanna heli. VGA on aegunud analoogühendus. Kui soovite ühendada DVI- või VGA-monitori, vajate ka spetsiaalset adapterit.

Korraldage oma ekraanid

Nüüd, kui olete oma monitorid töölauale paigutanud, pistikupessa ühendanud ja sisse lülitanud, on aeg kaaluda asjade tarkvarapoolt. Nii saate kuvade vahel järjepideva kogemuse luua. Soovite, et teie hiirekursor liiguks loomulikult ühelt ekraanilt teisele ja järjestuses, milles need on paigutatud.

Kui olete ühendanud välise (d) ekraani (d), käivitage suvandid Süsteemi eelistused> Kuvad. Klõpsake oma põhiekraanil (st MacBooki või iMaci ekraanil) vahekaarti "Paigutus". Kõik tuvastatud kuvarid on diagrammil nähtavad. Klõpsake ekraanil ja hoidke seda, et vastaval monitoril kuvada punane kontuur. Kui näete mõlemal sama pilti, tühjendage märkeruut „Peeglikuvarid”.

Nüüd klõpsake ja lohistage kuvareid, et paigutada need samas järjekorras, nagu nad teie lauale istuvad. Monitori saate lohistada ekraani igale poole, sealhulgas ülevalt ja alt. Pöörake tähelepanu kuvarite vahelisele nihkele, kuna see mõjutab punkti, kus kursor liigub ühelt ekraanilt teisele. Mängige koosseisuga ringi, kuni olete õnnelik.

Eraldusvõime, värviprofiil ja pööramine

Kui süsteemieelistused> Kuva avatud, näete iga kuva seadeid. Siin muudate seadeid, nagu eraldusvõime ja värskendussagedus. Jätke eraldusvõime olekusse „Selle kuva vaikeseade”, et kasutada monitori algset eraldusvõimet (soovitatav), või klõpsake käsul „Skaalatud”, et näha saadaolevate eraldusvõimete täielikku loendit.

Kui kasutate monitori portreerežiimis mobiilseadmete arendamiseks või teksti redigeerimiseks, saate praeguse nurga määrata rippmenüüs „Pööre”. Sõltuvalt sellest, kuidas teie monitor liigendab, valite kas 90 või 270 kraadi. Kui monteerite monitori mingil põhjusel tagurpidi, saate valida 180 kraadi.

Klõpsake vahekaarti „Värv”, et näha teie ekraanil toetatavate värviprofiilide loendit. Märkige ruut "Kuva profiilid ainult selle kuva jaoks", et näha ametlikult toetatud profiilide loendit. Kui teie monitor ei toeta selgesõnaliselt kolmanda osapoole värviprofiili (nt Adobe RGB), võib muude seadete kasutamisel ilmneda ebatäpseid värve.

Mitu kuvarit ja dokk

Mitme monitori kasutamisel võib doki asukoht tekitada probleeme. Dokk peaks ilmuma ainult põhiekraanil, kuid see, kuidas displeid korrastate, võib seda mõjutada. Esmase kuva muutmiseks minge System Preferences> Displays ja seejärel klõpsake vahekaarti "Arrangement".

Ühel kuvaril on ekraani ülaosas valge riba. Klõpsake ja lohistage seda valget riba, et määrata teine ​​kuva peamiseks kuvariks. Kui dokk on ekraani allosas joondatud, peaksite seda nüüd nägema oma põhimonitoril.

Kui seadistate doki ekraani küljele, kuhu väline monitor teie MacBooki või iMaciga ühendub, kuvatakse dokk välisel ekraanil, hoolimata sellest, mida teete. Te ei saa dokki iMaci või MacBooki ekraani külge kinni sundida. Doki kasutamiseks peate kas elama ekraani allservas asuva dokiga, muutma kuvaseadet või vaatama oma välist ekraani.

Doki joondamist saate muuta jaotises Süsteemieelistused> Dokk.

Jõudlus ja mitu kuva

Isegi kui te ei ületa arvuti tehnilistele näitajatele vastavat maksimaalset toetatud kuvarite arvu, on seda väärt kaaluda, kuidas välised kuvarid toimivust mõjutavad. Teie Macil on ainult nii palju töötlemisvõimsust, eriti mis puudutab graafikat.

Mida rohkem kuvareid te kasutate, seda suurem on teie Maci jõudlus. Mac-is on palju lihtsam, kui kasutate välist, 4K-ekraani (3840 x 2160 = 8 294 400 pikslit) asemel välist 1080p kuvarit (1920 x 1080 = 2 073 600 pikslit). Võite märgata jõudluse halvenemist, näiteks üldist aeglustumist, kogelemist või suurenenud soojusvõimsust.

Veelgi enam, kui panete riistvarale veelgi suuremat koormust graafikaprotsessorimahukate toimingutega, näiteks videotöötlusega, on jõudluse langus veelgi märgatavam. Kui kasutate oma Maci seda tüüpi ülesannete jaoks, võib väline GPU (eGPU) anda lisavõimsuse, mida vajate väliste kuvarite juhtimiseks ja töö tegemiseks.

Välised monitorid ja MacBookid

Üks parimatest asjadest, mida saate oma tootlikkuse nimel teha, on lisada oma MacBookile väline ekraan (kui see sellega hakkama saab). Õnneks saate valida ainult välise ekraani kasutamise, kuid selleks on vaja varuklaviatuuri ja hiirt või Magic Trackpad'i.

Ühendage lihtsalt oma välimine ekraan MacBookiga, logige sisse nagu tavaliselt ja sulgege seejärel sülearvuti kaas. Sisemine ekraan läheb unerežiimi ning teie MacBooki klaviatuurile ja puuteplaadile pole enam juurdepääsu, kuid teie väline ekraan ei liigu.

See võimaldab teil ära kasutada suuremaid väliseid ekraane, vähendades samal ajal mitme monitori juhtimisega seotud jõudlust. See on suurepärane võimalus tavapärase kaasaskantava MacBooki tavapärase töölauakogemuse saamiseks. Ainus puudus on see, et teie MacBook võib suletud asendis toota rohkem soojust, kuna see pärsib klaviatuuri kaudu passiivset jahutust.

Kasutage oma iPadi külgkorviga ekraanina

Kui teil on iPadOS, mis toetab iPadOS 13, saate tahvelarvutit kasutada ka välise ekraanina. Võite oma Apple Pencili kasutada isegi ühilduvate rakendustega macOS-is. See on üks paljudest macOS 10.15 Catalina uutest funktsioonidest, mille saate App Store'ist tasuta alla laadida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found