Kuidas (ja miks) käivitada Windowsi kaasaskantavaid versioone

Kui reisite sageli, kuid ei soovi sülearvutit sülearvutit kasutada või töötate regulaarselt arvutitega, kus puuduvad vajalikud rakendused, peaksite kaaluma kaasaskantavat Windowsi. Kaasaskantava Windowsi puhul on teil vähem kaasas kanda ja kõik teie eelistused tulevad teiega.

Miks võiksite soovida kaasaskantavat Windowsi?

Reisimine on piin, eriti lennates. Teil on piiratud käsipagas ja teie kohvrid võivad lennukulusid suurendada. Mida rohkem võtate, seda rohkem kahetsete üldse reisimist, eriti kui peate siis kõndima pikki vahemaid. Isegi kui te ei pendelda regulaarselt pikki vahemaid, kui töötate oma karjääri raames pidevalt erinevate arvutitega, võite sageli leida vajalikke tööriistu ja mõnikord suutmatust muuta oma töövoogu soodustavaid eelistusi.

Selle kõige saate lahendada, kui panete Windowsi USB-mälupulgale. Kui loote Windowsi kaasaskantava koopia ja käivitate seejärel selle USB-draivi, on teie personaalarvuti koos rakenduste, eelistuste ja paroolidega seadmes, mis on vähem kui kilo ja piisavalt väike, et see taskusse mahuks.

Kahjuks on Microsofti ametlik funktsioon Windows To Go ainult Windows Enterprise jaoks ja nõuab sertifitseeritud USB-mälupulka (mis on kallid). Oleme selle kohta üksikasjalikult välja töötanud meetodi, kuid see on keeruline ja hõlmab käsurea tööd. Võite kasutada kaasaskantavat VirtualBoxi, kuid see nõuab VM-i tarkvara ja operatsioonisüsteemi installimist.

Kui soovite alternatiivi vähem üldkuludega, on Rufus ja WinToUSB enamikul juhtudel tasuta ning neid on lihtne kasutada ühe haardega. WinToUSB-ga peate maksma, kui soovite installida Windows 10 1809 - see on 2018. aasta oktoobri värskendus. Rufus ei paku 1809 installimise võimalust üldse. Teise võimalusena saate Windows 1803 alla laadida Microsofti Windowsi ja Office ISO allalaadimistööriista abil. Lihtsalt laadige alla ja käivitage programm, valige Windows 10 ja seejärel sobiv Windows 10 1803 valik.

Neist kahest on Rufus parem valik, kuna te ei pea maksma ühilduvuse eest nii kaasaegsete UEFI kui ka pärandarvutitega. Soovite, et see töötaks mõlema ja WinToUSB-ga selle funktsiooni eest.

Mida peate alustama

Selle protsessi toimimiseks vajate mõnda üksust:

  • Rufuse või WinToUSB koopia
  • USB 3.0 mälupulk, millel on vähemalt 32 GB salvestusruumi - suurem on parem! Võite kasutada 2.0 USB-draivi, kuid see on äärmiselt aeglane.
  • Windowsi ISO
  • Kehtiv litsents teie Windowsi kaasaskantava koopia jaoks

1. võimalus: installige Windows Rufusega USB-draivi

Alustuseks peate Rufuse alla laadima ja selle käivitama. Rufus on kaasaskantav rakendus, nii et see ei vaja installimist.

Valige Rufuses kastis „Seade” USB-seade, millele soovite Windowsi installida. Klõpsake nuppu „Vali“ ja suunake Rufus Windowsi ISO-le, kust installite selle.

Kui olete ISO valinud, klõpsake kastil „Kujutisevalik” ja valige „Windows To Go”.

Klõpsake nuppu „Jaotusskeem” ja valige „MBR”. Lõpuks klõpsake „Sihtsüsteem“ ja valige „BIOS või UEFI“.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Start. Rufus vormindab teie draivi ja installib Windowsi.

Oodake, kuni protsess lõpeb, eemaldage USB-draiv arvutist ohutult ja saate selle nüüd käivitada mis tahes arvutisse, mis teile meeldib.

Kui olete arvutis, kust soovite Windowsi koopia käivitada, peate taaskäivitama, pääsema BIOS-i ja valima USB-seadmete käivitamise võimaluse.

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

2. võimalus: looge Windows Drive WinToUSB-ga

Esimene samm on WinToUSB allalaadimine ja installimine. Sellel on tasuta versioon ja kui installite Windows 10 versiooni 1803 (2018. aasta aprilli värskendus), on see kõik, mida vajate. Kui olete selle installinud, käivitage see (leiate selle otsetee nimega "Hasleo WinToUSB" menüüst Start) ja nõustuge ilmuva UAC-ga (Kasutajakonto kontroll).

Kui WinToUSB avaneb, on teil kaks valikut. Võite kloonida oma praeguse süsteemi USB-le (mis annab teile koopia teie sätetest, eelistustest ja muust sellisena, nagu need on) või võite luua iso Windowsi uue Windowsi koopia. Kloonimiseks vajate siiski suuremat USB-draivi (vähemalt sama suur kui teie praegune arvutiruum), seega keskendume Windowsi uue koopia loomisele.

Klõpsake akna paremas ülanurgas, kastist Pildifail paremal, ikooni, mis näeb välja nagu suurendusklaasiga fail.

Sirvige oma Windowsi ISO-faili ja avage see. Järgmisel ekraanil valige Windowsi versioon, mille jaoks teil on võti (tõenäoliselt Home või Pro) ja klõpsake nuppu „Next”.

Klõpsake teekasti paremal asuvat allanoolt ja valige oma USB-draiv. Kui te seda ei näe, proovige klõpsata allanoolest paremal asuvat värskendusnuppu.

Avaneb hoiatus- ja vormindamisdialoog. Ärge muretsege: WinToUSB ametlikus dokumentatsioonis öeldakse, et kui näete, võite ignoreerida aeglase kiiruse hoiatust. Kui kasutate piisavalt kiiret USB 3.0 draivi või Windows To Go sertifitseeritud draivi, ei pruugi te isegi hoiatust näha.

Valige suvand „MBR for BIOS“ ja klõpsake „Jah“. Kui olete lisafunktsioonide eest maksnud, võite kasutada valikut „MBR Bios ja UEFI jaoks”, mis ühildub nii kaasaegsete UEFI kui ka pärandsüsteemidega.

WinToUSB soovitab teie valikute põhjal partitsioone. Valige suvand „Pärand” ja klõpsake „Järgmine”.

See on kõik. WinToUSB läbib installiprotsessi ja küsib teid pärast lõpetamist. Eemaldage USB-mälupulk turvaliselt ja võtke see kaasa.

Kui olete arvutis, kust soovite Windowsi koopia käivitada, peate taaskäivitama, pääsema BIOS-i ja valima USB-seadmete käivitamise võimaluse.

Kasutage arvutipulka, kui saadaval on ainult monitor

Siin on negatiivne külg: vajate arvutit ükskõik kuhu. Ja see arvuti peab laskma teil USB-seadmetest käivitada, mis pole alati võimalik. Kui teate, et see pole valik, kuid saadaval on nii HDMI-sisendiga teler või monitor kui ka klaviatuuri ja hiire sisend, võite kasutada Inteli arvutipulka.

Inteli Compute Stick ühendatakse HDMI-porti ja käivitab 32-bitise Windowsi täieliku koopia. Neil on USB-pordid ja toide. Nad kasutavad küll nõrka protsessorit (tavaliselt Atom või Core M3) ja pardal on tavaliselt ainult 32 või 64 GB mälumahtu. Need on piiratud ja soovite seda meeles pidada. Kuid need ei ole palju suuremad kui USB-draiv ja tööle asumiseks vajate vaid monitori, klaviatuuri ja hiirt.

Ükskõik millise meetodi valite, planeerige vastavalt. Veenduge, et riistvara oleks saadaval kõikjal. Ja pidage meeles, et lõppkokkuvõttes ei tööta Windows USB-mälupulgalt nii kiiresti kui tavalise sisemise draivi abil. Kuid vähemalt on teil olemas soovitud programmid ja seaded.