Turvalise kausta lubamine Samsungi telefonides

Turvaline kaust on Samsungi seadmete kasulik funktsioon, mis võimaldab teil rakendusi ja faile silmapiirilt eemal hoida. Selle lubamiseks ja kasutamiseks tehke järgmist.

Kuidas turvaline kaust töötab

Samsungi turvaline kaust on rakendus, mis võimaldab teil osa oma telefonist peita. Ta kasutab Samsungi Knoxi turvaplatvormi uue avakuva loomiseks, mida kaitseb parool või teie seadme biomeetria. Kausta paigutatud rakendustele ja failidele ei pääse juurde, kui avate oma turvalise kausta.

Rakenduse koopia loomiseks võite oma telefoni olemasoleva rakenduse lisada oma turvalisse kausta. Sellel rakendusel pole ühtegi teie olemasolevat faili, vahemälu ja sisselogimisandmeid, seega on see sisuliselt rakenduse uus install. Samuti saate lisada uusi rakendusi Galaxy poest või Play poest, et installida need ainult turvalisse kausta.

Ka teie turvalises kaustas olevaid faile ei saa ilma autentimiseta avada. Neid faile ei kuvata tavalistes failide uurijates ega teie rakenduses Galerii. Ainult rakendused, mis on juba turvalises kaustas, pääsevad teie varjatud failidele juurde.

Turvalise kausta lubamine seadmes

Enne kui proovite oma seadmes turvalise kausta lubada, kontrollige kõigepealt, kas seade on ühilduv. See funktsioon töötab Samsung Galaxy Knoxi toega telefonidega, milles töötab Android 7.0 Nougat ja uuem versioon. Need telefonid ühilduvad selle funktsiooniga:

  • Galaxy S-seeria, alustades S6-st kuni S10-ni
  • Galaxy Note Series, alustades Note 8-st kuni Note 10-ni
  • Galaxy klapp
  • Galaxy A-seeria, sealhulgas A20, A50, A70 ja A90
  • Galaxy Tab S-seeria, alustades S3-st

Enne oma turvalise kausta seadistamist vajate esmalt Samsungi kontot. Enne jätkamist järgige konto loomisel Samsungi juhiseid.

Uuematel Galaxy telefonidel, nagu S10 ja Note 10, on rakendus eelinstallitud. Kontrollige oma seadme rakenduse sahtlit, et kontrollida, kas see on installitud. Kui teie telefonil pole rakendust Turvaline kaust, saate selle Play poest või Galaxy poest alla laadida.

Minge oma telefonis rakendusse Seaded ja valige seejärel Biomeetria ja turvalisus> Turvaline kaust. Mõnes telefonis võib esimene menüü olla „Lukustuskuva ja turvalisus” või lihtsalt „Turvalisus”.

 

See palub teil oma Samsungi kontole sisse logida. Kui te pole seda veel teinud, tehke see kohe. Muul juhul logige sisse oma kontole.

Oodake, kuni seade loob teie turvalise kausta. See protsess võib võtta kuni minut. Seejärel valige turvalise kausta jaoks lukustuskuva tüüp. Sõltuvalt seadmest saate valida mustri, PIN-koodi või parooli ja lubada ka oma seadme sisseehitatud sõrmejälgede biomeetria.

Teie turvaline kaust on teile kasutamiseks sama mis mis tahes muu Androidi rakendus teie seadmes. Otsige rakenduse Turvaline kaust otseteed oma telefoni avakuvalt või selle rakenduse sahtlist.

Kui teie turvaline kaust on aktiveeritud, on mõistlik seadetest üle vaadata. Seadetele pääsete juurde, kui vajutate kolme punktiga nuppu ekraani Turvaline kaust paremas ülanurgas. Siit saate hallata oma turvatud rakendusi ja muuta luku tüüpi, automaatse lukustuse seadeid, konto seadeid ja märguandeid. Samuti saate oma rakenduse sahtlis kohandada turvalise kausta ikooni välimust ja nime.

Rakenduste lisamine turvalisse kausta

Saate lisada rakendusi oma turvalisse kausta, tagades, et rakenduse turvatud versiooni ei saa käivitada kausta avamata. Selleks minge oma turvalisse kausta ja vajutage nuppu „Lisa rakendusi”. Siit saate kas lisada rakenduse, mis on juba telefonis, või installida uus rakendus Google'i Play poest või Samsungi Galaxy poest.

Juba teie telefonis oleva rakenduse lisamine loob teie seadmesse oma rakenduse teise vahemälu ja salvestatud failidega koopia. Kui kopeerite sõnumside rakendust, näiteks WhatsApp või Telegram, saate oma turvalises kaustas teisele kontole sisse logida. Need rakendused säilitavad oma ajaloo ja vahemälu ka pärast turvalisest kaustast väljumist.

See kehtib ka veebi sirvimise kohta. Näiteks kui installite Chrome'i turvalisse kausta, saate erinevalt inkognito režiimist säilitada turvatud rakendusse salvestatud ajaloo, sisselogimised ja järjehoidjad.

Kui lisate rakenduse Galaxy poest või Play poest, muutub see kättesaadavaks ainult teie turvalises kaustas. See ei loo teie peamises rakenduste loendis koopiat. See on kasulik rakenduste jaoks, mida te ei soovi avalehel näha või sahtlit kerides.

Failide teisaldamine turvalisse kausta

Lisaks rakendustele saate teatud failid oma telefonist ka turvalisse kausta teisaldada. Seda saab teha kahel viisil.

Esimene võimalus on minna rakenduse sahtlisse rakendusse Minu failid või rakendusse Galerii. Valige pikalt vajutades soovitud failid ja kaustad. Seejärel vajutage paremas ülaosas kolme punktiga menüünuppu ja valige käsk „Teisalda turvalisse kausta”. Teil palutakse uuesti oma lukustuskuva abil oma isikut kinnitada ja seejärel nad teisaldatakse. Nendele failidele juurdepääsemiseks kasutage turvalises kaustas olevat rakendust Minu failid või Galerii.

Võite minna ka oma turvalisse kausta ja vajutada nuppu "Lisa faile". Siit saate valida kas Minu failid või Pildid, Video, Heli või Dokumendid. Seejärel saate valida ühe või mitu faili ja vajutada ekraani allservas nuppu „Valmis“, et need turvalisse kausta teisaldada.

Pange tähele, et turvalisse kausta alla laaditud failidele, näiteks sõnumsiderakendustest või brauseritest, pääseb juurde ainult kaustas olevate rakenduste abil.

Samamoodi saate oma failid oma turvalisest kaustast välja teisaldada. Minge turvalises kaustas jaotisse Minu failid või galerii, valige failid ja vajutage nuppu „Teisalda turvalisest kaustast välja”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found