Kuidas parandada Ubuntu süsteemi, kui seda ei käivitata

Ubuntu ei paku turvarežiimi ja automaatse parandamise tööriistu, mille leiate Windowsist, kuid pakub taastemenüüd ja uuesti installimise võimalust, mis hoiab teie faile ja programme.

Kui te ei saa midagi käivitada - isegi mitte USB-draivi või CD-d -, peate võib-olla oma BIOS-is konfigureerima alglaadimise järjekorra. Kui see ei aita, võib teie arvutis olla riistvaraprobleem.

Kontrollige, kas pääsete juurde GRUBi alglaadurile

SEOTUD:GRUB2 101: Kuidas pääseda juurde Linuxi levitamise alglaadurile ja seda kasutada

Kõigepealt tuleb kontrollida, kas pääsete juurde GRUB2 alglaadurile. Käivitage arvuti, hoides all Shift-klahvi. Kui näete menüüd koos operatsioonisüsteemide loendiga, olete pääsenud GRUB-i alglaadurile.

Kui te ei näe menüüd, kus kuvatakse alglaadimisvalikute loend, võib GRUB-i laadimislaadur olla üle kirjutatud, mis takistab Ubuntu käivitamist. See võib juhtuda, kui installite Windowsi draivile pärast Ubuntu või mõne muu Linuxi jaotuse installimist. Windows kirjutab oma alglaaduri alglaadimissektorisse ja enne GRUB-i uuesti installimist ei saa te Ubuntu käivitada.

GRUB saab teie eest ka Windowsi käivitada, nii et pärast GRUB-i installimist saate Windowsi käivitada. Kahe alglaadimisega olukordades peaksite Linuxi pärast Windowsi installimist arvutisse tavaliselt installima.

Parandage GRUB, kui sellele ei pääse

SEOTUD:GRUB2 parandamine, kui Ubuntu ei käivitu

Kui te ei pääse GRUB-ile juurde, peate selle parandama. Selleks saate kasutada Ubuntu installiplaati või USB-draivi. Käivitage USB-draiv ja kasutage GRUB-i parandamiseks Linuxi süsteemi. Meil on juhend GRUB2 alglaaduri Ubuntu uuesti installimiseks kas graafilise alglaadimise tööriista või tavaliste Linuxi terminalikäskude abil.

Võite kasutada ka spetsiaalset Boot Repair ketast, et käivitada otse graafilisele Boot Repair tööriistale. See võib olla vajalik, kuna selle artikli kirjutamisel ei olnud tööriista Boot Repair (Ubuntu 14.04) saadaval.

Pärast GRUB alglaaduri parandamist peaksite saama oma arvuti uuesti taaskäivitada. Ilmub GRUB2 alglaadur ja käivitab Ubuntu tavapäraselt. (GRUB2 on vaikimisi peidetud, nii et võite lihtsalt näha Ubuntu alglaadimist. Selle nägemiseks võite klahvi Shift hoida käivitamise alguses.)

Kasutage taasterežiimi, kui pääsete juurde GRUB-ile

Kui näete GRUB-i buutimismenüüd, saate süsteemi parandamiseks kasutada GRUB-i suvandeid. Valige menüüvalik „Täpsemad suvandid Ubuntu jaoks“, vajutades nooleklahve ja seejärel vajutage sisestusklahvi. Valige nooleklahvide abil alammenüüst valik „Ubuntu… (taasterežiim)” ja vajutage sisestusklahvi.

GRUB käivitab teie Ubuntu süsteemi väga minimaalse taasterežiimi menüüs, jättes vahele suurema osa süsteemiteenustest ja kõigist laaditavatest graafilistest rakendustest. See laadib teie failisüsteemi isegi turvalises kirjutuskaitstud režiimis.

Valige menüüvalik ja vajutage selle kasutamiseks sisestusklahvi:

  • puhas: Üritab failisüsteemis vaba ruumi luua. Kui teie salvestusruum on täis ja see põhjustab mingisuguseid probleeme, võib see aidata ruumi vabastada.
  • dpkg: Parandab katkiseid tarkvarapakette. Kui paketti ei õnnestunud korralikult installida ja teie süsteem selle tõttu ei tööta, võib see aidata.
  • failsafeX: Käivitab arvuti tõrkekindlas graafilises režiimis. Kui teie Xorgi graafilise serveri konfiguratsiooni või graafikadraiveritega on probleeme ja see põhjustab teie Ubuntu süsteemi mustale ekraanile käivitamise või takistab graafilise töölaua korralikku laadimist, võib see teid selle graafilise töölaua juurde tagasi viia.
  • fsck: Teostab failisüsteemi kontrolli, mis kontrollib arvuti failisüsteeme vigade suhtes ja parandab need automaatselt. See on natuke nagu chkdsk Windowsis.
  • grub: Uuendab GRUB-i alglaadurit. Kui saaksite selle menüü juurde pääsemiseks kasutada GRUB-i laadimislaadijat, ei aita see valik tõenäoliselt.
  • võrku: Lubage võrguühendus, mis on taasterežiimis vaikimisi keelatud.
  • juur: Lahkub menüüst ja läheb juurkesta viipale. Siit saate failisüsteemi ühendada kirjutusrežiimis ja käivitada käske, mis võivad aidata süsteemi probleeme lahendada. Peaksite seda tegema ainult siis, kui teate, mida teete - see on viis probleemi käsitsi lahendamiseks, kui oskate.

Failide ja programmide säilitamise ajal installige Ubuntu uuesti

kui teie installitud Ubuntu süsteemiga on probleeme, peaksite ikkagi saama Ubuntu live CD või USB-draivi taaskäivitada. Käivitage otse meediumisse ja alustage Ubuntu installimist. Ubuntu peaks leidma teie olemasoleva installi ja andma teile võimaluse "Installida Ubuntu uuesti". Kui installite uuesti, säilitab installer kõik teie isiklikud failid ja seaded. Võimaluse korral hoiab see isegi teie installitud tarkvarapakette. Valik Uuesti installimine kustutab kõik teie kogu süsteemi hõlmavad sätted ja tagastab nende vaikeväärtused, kuid see peaks lahendama probleemid, mida süsteemi valesti seadistatud seaded võivad põhjustada.

Valige see suvand ja jätkake Ubuntu arvutisse uuesti installimiseks. Installiprotsess installib koos Ubuntuga uuesti ka GRUB2 alglaaduri, nii et see parandab ka kõik GRUB-i probleemid.

Kui olete mures oma failide kaotamise pärast, on alati hea varukoopiad. Graafilisele töölauale pääsemiseks võite kasutada Ubuntu installikandjal olevat valikut „Proovi Ubuntu”. Siit avage failihaldur ja pääsege juurde oma Ubuntu süsteemidraivi salvestatud failidele. Ühendage arvutiga mingisugune väline salvestusruum - näiteks USB-mälupulk või väline kõvaketas - ja failide varundamiseks kasutage graafilist failihaldurit.

Ubuntu draivi leiate küljeribalt seadmete alt. Isiklikud failid leiate kataloogist / home / NAME. Pidage kindlasti meeles peidetud konfiguratsioonifailid, kui soovite ka neid varundada.

Teoreetiliselt ei tohiks see vajalik olla - valik Installida ei tohiks teie faile kustutada. Siiski on alati hea, kui teil on oma failidest varukoopiad. kui te seda ei tee, on ilmselt hea mõte see varukoopia luua enne millegi muu tegemist. Midagi võib alati valesti minna.

Kui see ei käivitu, peaks see protsess olema Ubuntu parandatud. Kui see ei tööta, võib teie arvuti riistvara või selle süsteemidraiviga olla tõsisem probleem. Näiteks kui teie arvuti ütleb, et tal pole sisemist alglaadimisseadet ja te ei näe Ubuntu otse meediumisse käivitamisel selle sisemist draivi, võib süsteemidraiv olla füüsiliselt kahjustatud.

Kui arvuti käivitamisel ei juhtu midagi - isegi mitte alglaadimise logo ega mingisugust BIOS-i või UEFI-i käivitussõnumit -, võib arvuti riistvara olla kahjustatud. Kui see on sülearvuti, võib selle aku lihtsalt tühi olla.

Pildikrediit: Mila Ranta Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found