Mis on FireWire-kaabel ja kas te seda tõesti vajate?

FireWire, tuntud ka kui IEEE 1394, pole kaabel, mida tänapäeval tavaliselt leiate. 90-ndate alguses populaarseks saanud seade oli pikka aega USB-ga konkureeriv standard, erinevalt Thunderboltist tänapäeval. FireWire pakub palju kiiremat kiirust, isegi kiiremini kui USB 2.0, ühenduse, mille leiate tavaliselt vanematelt välistelt kõvaketastelt ja digikaameratelt.

FireWire 800 vs 400

FireWire'il on kaks versiooni ja need ei ole erinevalt USB 2.0-st ja 3.0-st tagurpidi ühilduvad. Nad ei näe isegi kaugelt sarnased välja, mis võib põhjustada teatud segadust. Vanem standard FireWire 400 on ühe ümardatud küljega lamedam pistik ja kiirem 800-versioon sarnaneb rasvase USB-pistikuga.

Nimetamisskeem on siiski täpne, kuna see tähistab kaabli tegelikku kiirust: 400 Mbps vs 800 Mbps. Võrdluseks võib öelda, et USB 2.0 on 480 Mbps ja USB 3.0 aegub see täielikult 5 Gbps-ga.

Lihtsalt hankige endale dongle

Kahjuks on FireWire'i jaoks tänapäeval vaja FireWire-2018-adapterit nii palju kui vajate tegelikku kaablit. Amazonist leiate mõned adapterid, lihtsalt veenduge, et see oleks õige FireWire tüüp, kuna need ei ühildu üksteisega.

Samuti peaksite vältima USB 2.0 adapterit, kui soovite ühendada FireWire 800, kuna see on palju aeglasem. Kuigi see on ainus viis, kuidas seda ühendada, pole poole kiirusega sõitmine liiga hull.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found