Mis vahe on VPN-il ja puhverserveril?

Puhverserver ühendab teid kaugarvutiga ja VPN ühendab teid kaugarvutiga, nii et need peavad olema enam-vähem sama, eks? Mitte just. Vaatame, millal võiksite neid kasutada ja miks on puhverserverid VPN-de halvaks asendajaks.

Õige tööriista valimine on kriitiline

Praktiliselt igal teisel nädalal on suur uudis krüpteerimise, lekkinud andmete, nuhkimise või muude digitaalse privaatsusega seotud probleemide kohta. Paljud neist artiklitest räägivad teie Interneti-ühenduse turvalisuse suurendamise olulisusest, näiteks VPN-i (virtuaalne privaatne võrk) kasutamisest, kui olete avalikus kohvik-WiFi-s, kuid sageli on need detailide valguses. Kuidas täpselt toimivad puhverserverid ja VPN-ühendused, millest me pidevalt kuuleme? Kui kavatsete investeerida aega ja energiat turvalisuse parandamisse, soovite olla kindel, et valite õige töö jaoks õige tööriista.

Ehkki need on põhimõtteliselt erinevad, on VPN-idel ja volikirjadel üks ühine joon: mõlemad võimaldavad teil ilmuda nii, nagu oleksite Interneti-ühenduse loomisel muust asukohast. See, kuidas nad seda ülesannet täidavad, ning privaatsuse, krüpteerimise ja muude funktsioonide pakkumise määr varieerub aga tohutult.

Puhverserverid varjavad teie IP-aadressi

Puhverserver on server, mis toimib teie Interneti-liikluse voogudes vahendajana, nii et teie Interneti-tegevused näivad pärinevat kusagilt mujalt. Oletame näiteks, et asute füüsiliselt New Yorgis ja soovite sisse logida veebisaidile, mis on geograafiliselt piiratud ainult Ühendkuningriigis asuvate inimestega. Võite luua ühenduse Ühendkuningriigis asuva puhverserveriga ja seejärel selle veebisaidiga. Tundub, et teie veebibrauseri liiklus pärineb kaugarvutist, mitte teie enda juurest.

Puhverserverid sobivad suurepäraselt madala panusega ülesannete täitmiseks, näiteks regioonipiirangutega YouTube'i videote vaatamiseks, lihtsate sisufiltrite või IP-põhiste teenuste piirangute ületamiseks.

Näiteks: Paljud meie leibkonnas olevad inimesed mängivad võrgumängu, kus saate iga päev mängusisese boonuse mänguserveri hääletamise eest serveri edetabelite veebisaidil. Pingerea veebisaidil on siiski ühe häälega IP-poliitika, olenemata sellest, kas kasutatakse erinevaid mängijate nimesid. Tänu puhverserveritele saab iga inimene oma hääle logida ja mängusisese boonuse saada, kuna iga inimese veebibrauser näib pärinevat erinevalt IP-aadressilt.

Asjade teisel poolel pole puhverserverid suure panusega ülesannete jaoks nii suurepärased. Puhverserveridainult peida oma IP-aadress ja toimige oma Interneti-liikluse jaoks tummana. Nad ei krüpteeri teie arvuti ja puhverserveri vahelist liiklust, tavaliselt ei eemalda nad teie edastusandmetest tuvastavat teavet kaugemale lihtsast IP-vahetusest ning pole sisseehitatud täiendavaid privaatsuse või turvalisuse kaalutlusi.

Kõik, kellel on juurdepääs andmevoole (teie Interneti-teenuse pakkuja, teie valitsus, lennujaamas WiFi-liiklust nuusutav tüüp jne), saavad teie liiklust nuhkida. Lisaks võivad teatud ärakasutused, näiteks teie veebibrauseri pahatahtlikud Flashi või JavaScripti elemendid, paljastada teie tõelise identiteedi. See muudab puhverserverid sobimatuks selliste tõsiste ülesannete täitmiseks nagu pahatahtliku WiFi-leviala operaatori takistamine teie andmete varastamisel.

Lõpuks konfigureeritakse puhverserveri ühendused rakenduste kaupa, mitte kogu arvuti ulatuses. Te ei konfigureeri kogu arvutit puhverserveriga ühenduse loomiseks - konfigureerite oma veebibrauseri, oma BitTorrenti kliendi või muu puhverserveriga ühilduva rakenduse. See on suurepärane, kui soovite puhverserveriga ühenduse loomiseks ainult ühte rakendust (nagu meie eelmainitud hääletamisskeem), kuid mitte nii suurepärast, kui soovite kogu oma Interneti-ühenduse ümber suunata.

Kaks levinumat puhverserveri protokolli on HTTP ja SOCKS.

HTTP puhverserverid

Vanim puhverserveri tüüp - HTTP-puhverserverid - on mõeldud selgesõnaliselt veebipõhise liikluse jaoks. Ühendate puhverserveri oma veebibrauseri konfiguratsioonifaili (või kasutate brauserilaiendit, kui teie brauser ei toeta puhverservereid) ja kogu teie veebiliiklus suunatakse kaugpuhverserveri kaudu.

Kui kasutate HTTP-puhverserverit ühenduse loomiseks mis tahes tundliku teenusega, näiteks oma e-posti või pangaga, on see niikriitiline kasutate brauserit, kus SSL on lubatud, ja loote ühenduse veebisaidiga, mis toetab SSL-krüptimist. Nagu me eespool märkisime, ei krüpteerivad puhverserverid ühtegi liiklust, seega on ainus krüptimine, mille saate nende kasutamisel, ise krüptimine.

SOKKID

SEOTUD:Kuidas oma BitTorrent-liiklust anonüümseks muuta ja krüptida

SOCKS-puhverserver on HTTP puhverserveri kasulik laiendus, kuna SOCKS on ükskõikne seda läbiva liikluse tüübi suhtes.

Kui HTTP-puhverserverid saavad hakkama ainult veebiliiklusega, läbib SOCKS-server lihtsalt kogu saadud liikluse, olgu see liiklus veebiserveri, FTP-serveri või BitTorrent-kliendi jaoks. Tegelikult soovitame oma BitTorrenti liikluse turvalisuse tagamise artiklis kasutada Kanadast pärit SOCKS-i puhverserveri anonüümseks muutmist BTGuard.

SOCKS-puhverserverite negatiivne külg on see, et need on aeglasemad kui puhtad HTTP-puhverserverid, kuna neil on rohkem üldkulusid ja sarnaselt HTTP-puhverserveritega ei paku nad krüptimist kaugemale sellest, mida te antud ühendusele isiklikult rakendate.

Kuidas puhverserverit valida

Puhverserveri valimisel tasub ... noh, maksta. Kuigi Internet on tuhandeid tasuta puhverservereid täis, on need kehva tööajaga peaaegu üldiselt lünklikud. Sellised teenused võivad olla suurepärased ühekordse ülesande jaoks, mis võtab mõne minuti (ja mis pole oma olemuselt eriti tundlik), kuid tegelikult ei tasu millegi olulisema jaoks loota tundmatut päritolu tasuta volikirjadele. Kui teate, mis teil kvaliteedi ja privaatsuse osas huvi on, leiate hulgaliselt tasuta puhverservereid Proxy4Free'ist, mis on väljakujunenud tasuta puhverserveri andmebaas.

Kuigi seal on eraldiseisvaid kommertsteenuseid, nagu eespool nimetatud BTGuard, on kiiremate arvutite ja mobiilseadmete tõus koos kiiremate ühendustega (mis mõlemad vähendavad krüptimise üldkulusid), kuid puhverserver on suures osas langenud, kuna üha rohkem inimesi valida paremate VPN-lahenduste kasutamine.

Virtuaalsed eravõrgud krüptivad teie ühenduse

Virtuaalsed eravõrgud, nagu ka puhverserverid, muudavad teie liikluse näivaks, nagu oleks see pärit kaug-IP-aadressilt. Kuid sellega sarnasused ka lõppevad. VPN-id on seadistatud operatsioonisüsteemi tasemel ja VPN-ühendus haarab kogu seadme võrguühenduse, millel see on konfigureeritud. See tähendab, et erinevalt puhverserverist, mis toimib lihtsalt ühe rakenduse (nagu teie veebibrauser või BitTorrenti klient) keskserverina, hõivavad VPN-id teie arvutis olevate kõigi rakenduste liiklust teie veebibrauser teie võrgumängudele, isegi taustal töötav Windows Update.

Lisaks läbib kogu see protsess tugevalt krüpteeritud tunneli teie arvuti ja kaugvõrgu vahel. See muudab VPN-ühenduse kõige ideaalsemaks lahenduseks igasuguse suure panusega võrgu kasutamisel, kus muret tekitab privaatsus või turvalisus. VPN-i abil ei pääse teie Interneti-teenuse pakkuja ega ükski teine ​​nuhkiv osapool teie arvuti ja VPN-serveri vahelisele ülekandele juurde. Kui reisisite näiteks välisriigis ja tundsite muret oma finantsveebisaitidele sisselogimise, e-posti või isegi kaugelt koduvõrguga ühenduse loomise pärast, saate hõlpsalt konfigureerida sülearvuti VPN-i kasutamiseks.

Isegi kui te pole parasjagu komandeeringus Aafrika maapiirkonnas, saate VPN-i kasutamisest siiski kasu. Kui VPN on lubatud, ei pea te kunagi muretsema kohvikute paksu WiFi / võrgu turvapraktika ega selle pärast, et teie hotelli tasuta internet on täis turvaauke.

Kuigi VPN-id on fantastilised, ei ole need ilma varjukülgedeta. Kogu ühenduse krüptimisega saadud raha maksate raha ja arvutusvõimsuse eest. VPN-i käitamine nõuab head riistvara ja sellisena pole head VPN-teenused tasuta (kuigi mõned pakkujad, nagu TunnelBear, pakuvad tõesti väga spartalikku tasuta paketti). Eeldage, et maksate vähemalt mõne dollari kuus tugeva VPN-teenuse eest, nagu meie VPN-juhendis StrongVPN ja ExpressVPN soovitatavad lahendused.

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus

Teine VPN-idega seotud kulu on jõudlus. Puhverserverid edastavad teie teavet lihtsalt edasi. Ribalaiuse maksumus puudub ja nende kasutamisel on ainult väike lisaviide. Seevastu VPN-serverid närivad nii töötlemisvõimsust kui ka ribalaiust krüptimisprotokollidega kaasneva üldkulude tõttu. Mida parem on VPN-protokoll ja parem kaugseadmete riistvara, seda vähem on üldkulusid.

VPN-i valimise protsess on natuke nüansirikkam kui tasuta puhverserveri valimine. Kui teil on kiire ja soovite usaldusväärset VPN-teenust, mida me mõlemad väga soovitameja kasutame ennast igapäevaselt, suuname teid tugeva VPN-i kui meie valitud VPN-i poole. Kui soovite lugeda põhjalikumat ülevaadet VPN-i funktsioonidest ja selle valimisest, soovitame teil vaadata meie selle teema üksikasjalikku artiklit.

Kokkuvõtteks võib öelda, et volikirjad sobivad suurepäraselt teie identiteedi varjamiseks tühiste ülesannete ajal (näiteks "hiilimine" teise riiki spordimängu vaatamiseks), kuid kui tegemist on rohkemate seeriaülesannetega (näiteks kaitsta ennast nuhkimise eest), vajate VPN-i.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found