Mis on AAA (Triple-A) videomängud?

Võib-olla olete seda terminit kuulnud AAA või Kolmekordne A videomängud enne. Need on suure eelarvega pealkirjad, mille jaoks näete teleris reklaame. Siin on, mis nad on ja kuidas nad mängutööstust kujundavad.

Kvaliteetsed filmid, kuid mängude jaoks

Ilmselt olete varem vaadanud menukat filmi. Tavaliselt on kassahittidel suured eelarved, tuhandetest inimestest koosnevad meeskonnad, kuulsad näitlejad ja neid tootvad äratuntavad filmistuudiod. Samuti teenivad nad tonni raha, üha rohkem filme ületab miljardi dollari piiri igal aastal. AAA (või Triple-A) videomängud on mängumaailmale need, mis on filmitööstuse kassahittid.

Sarnaselt kassahittidele kaasavad nad tavaliselt tohutuid meeskondi, kes töötavad kuude või aastate kaupa valmistoodangu valmistamiseks, kus töötab suurem stuudio. Sellele järgneb tavaliselt nii suur turunduskampaania, kus reklaamid ilmuvad kõikjal, kui ka pikk ettetellimine, et inimesed saaksid mängu kohe, kui see välja tuleb. Seejärel levitab neid mänge suur tuntud kirjastaja, näiteks Nintendo, Sony, Activision või Electronic Arts.

Paljud Triple-A tiitlid on samuti osa populaarsetest frantsiisidest. Sarnaselt sellele, kuidas selline stuudio nagu Disney või Warner Bros. igal aastal oma oluliste omadustega filme loob, on ka mõni mänguseeria, mis annab pealkirju välja iga paari aasta tagant või isegi igal aastal. Call of Duty, Battlefield, Mario, ja FIFA on kõik seeriad regulaarsete uute osamaksetega, mis ületavad sageli nende enda müügirekordeid.

Triple-A mängud versus teised mängud

Niisiis, kuidas teha kindlaks, kas mäng loeb Triple-A-ks? Mängu stuudiot isegi teadmata on esimene identifikaator selle käivitamise hind. Tänapäeval müüakse standardset peamist tiitlit nii digitaalselt kui ka füüsiliselt 60 dollarit pärast USA turuletoomist, kusjuures see summa varieerub erinevate piirkondade ja riikide vahel. Kuigi see hind langeb aja jooksul kindlasti müügi ja kimpude tõttu, algavad peaaegu kõik suuremad väljalasked sellest summast. See ei hõlma isegi selliseid asju nagu hooajapilet või lansseeritava päeva allalaaditav sisu (DLC), mida saab ostmisel oma hinnale tõsta.

Järgmine on mängu ulatus. Kuigi seal on kahtlemata palju ambitsioonikaid ja ulatuslikke AAA-väliseid tiitleid, muutub piiratud eelarve sageli väiksemate mängude jaoks takistuseks. Paljud Triple-A mängud nagu Red Dead Redemption, Nõid, ja suur autovargus on tuhandeid tunde sisu ja avatud kaardid, mis rõhutavad avastamist. Neil on sageli ka piire lükkav graafiline kvaliteet ja animatsioon.

Teine nähtav näitaja on meeskonna suurus. Kui mängu ainepunktide kallal töötavad tuhanded inimesed ja mitu mänguettevõtet, on see suure tõenäosusega stuudio suur väljaanne. Mastaabi ja intensiivsuse tõttu tellivad mängu väljaandjad sageli mängu teatud aspekte, näiteks 3D-animatsiooni, modelleerimise, helikujunduse ja võrguühenduse kolmandatelt osapooltelt.

Mündi vastasküljel on iseseisvad mängud, kõnekeeles tuntud kui indie-mängud, mida iseseisvalt finantseerivad ja teevad väikesed meeskonnad. Mõned kuulsad indie-mängud, näiteks Minecraft ja Stardew Valley, peaaegu täielikult tegi üks inimene. Need on tavaliselt lühemad, graafiliselt vähem intensiivsed ja nende hind on palju madalam kui Triple-A tiitlitel, kusjuures paljusid neist müüakse vahemikus 10 kuni 40 dollarit. Paljudel neist pole ka füüsilist väljalaset, valides puhta digitaalse levitamise.

Nende mängude alamhulk, mida nimetatakse III või Triple-I nimedeks, on laiaulatuslike kontseptsioonidega suuremahulised lavastused, mille on teinud sõltumatu stuudio. Mängud nagu Hellblade: Senua ohver, No Man’s Skyja Tunnistaja on kõik indie mängustuudiote välja töötatud kvaliteetsed pealkirjad.

Mis on "Triple-A Plus" mängud?

Viimastel aastatel on selle mängu loonud ka mänguajakirjanikud AAA + või Triple-A pluss. Need on eriti suure eelarvega pealkirjad, mida müüakse kõrgema hinnaga ja millel on mängus sageli lisaraha teenimine. Nende hulka kuuluvad näiteks hooaja pass, DLC ja mikrotransaktsioonid.

Iga-aastased mängude frantsiisid FIFA ja Call of Dutyon sageli selgesõnaliselt loodud täiendavate ostude sisseehitamiseks. Call of Duty müüakse hooajapiletiga, mille mängijad peavad ostma, et mängida uusi kampaaniaid, mida levitatakse aastaringselt.

FIFA, teisest küljest on mikrotransaktsioonisüsteem, kus saate avada rüüstekaste, et avada jalgpallurite erinevad versioonid, et meeskond kokku panna. Nad teatasid hiljuti, et on mikrotehingute kogutulust teeninud üle miljardi dollari.

SEOTUD:Mis on mikrotehingud ja miks inimesed neid vihkavad?

Mängude tulevik

Kui mängude kogukond kasvab jätkuvalt, kasvab ka mängude tööstus. Igal aastal antakse välja üha uusi suuri frantsiisimänge ja kuigi paljud neist on suurepärased, on muretsemiseks siiski mõned põhjused. Need hõlmavad niigi kallite mängude täiendava monetiseerimise levikut ning stuudiote suundumust igal aastal väga sarnaseid mänge välja anda.

Õnneks kasvavad ka indie-mängude ettevõtted. Kõige populaarsem mäng maailmas, Minecraft, tegi ühe inimese loodud väike mängustuudio. Digitaalse allalaadimise kõikjalikkus ja selliste platvormide nagu Steam ja GOG levik on muutnud suurepärased taskukohased pealkirjad kättesaadavamaks kui kunagi varem.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found