Tasuta HEVC-koodekite installimine Windows 10-sse (video H.265 jaoks)

Windows 10 toetab videofaile, mis on kodeeritud suure efektiivsusega videokodeerimisega (HEVC), tuntud ka kui H.265 video. Microsoft võtab siiski tasu oma ametlike koodekite eest ja ei hõlma neid Windows 10-s. Saate neid tasuta hankida, ilma et krediitkaarti kaotaksite ja kulutaksite 0,99 dollarit.

Kuidas HEVC video töötab Windows 10-s?

HEVC video on muutumas üha populaarsemaks. Nüüd salvestavad iPhone'id vaikimisi videoid HEVC-vormingus ja 4K UHD Blu-ray kasutavad ka HEVC-d.

Need koodekid võimaldavad teil neid videoid oma arvutis vaadata, kuid need on vajalikud ainult selliste rakenduste jaoks nagu Microsofti filmide ja TV videopleier, mis on Windows 10-s, ja muud Windowsi rakendused, mis kasutavad ära Windowsi sisseehitatud koodekeid.

Näiteks populaarne kolmanda osapoole videopleier VLC sisaldab oma sisseehitatud koodekeid. HEVC (H.265) videote esitamiseks VLC-s installige lihtsalt VLC ja avage need - valmis.

Sisseehitatud toe jaoks vajate koodekeid. Need ei kuulu Windows 10 uusimate versioonide hulka, kuid need tuleb installida Microsoft Store'ist. Neid koodekeid on vaja ka video kodeerimiseks HEVC (H.265) vormingus rakendustes, mis kasutavad Windows 10 süsteemikoodekeid.

SEOTUD:Mis on HEVC H.265 video ja miks on see 4K-filmide jaoks nii oluline?

Koodekite tasuta installimine

Poest saab tegelikult kahte erinevat koodekipaketti. Mõlemad on identsed, kuid üks maksab 0,99 dollarit ja üks on tasuta.

Kui otsite poest HEVC-d, näete paketti 0,99 $ HEVC-videolaiendeid. See tasu kajastab tõenäoliselt Microsofti koodekite litsentsimise kulusid.

Poest saate aga ka tasuta paketi „HEVC videolaiendid seadmetootjalt“. See on sama mis pakett 0,99 dollarit, kuid on täiesti tasuta. Nende installimiseks klõpsake linki ja klõpsake nuppu "Hangi". Valmis!

(Uuenda: Alates 2020. aasta oktoobrist näib, et seda tasuta paketti pole enam saadaval. Kui te ei soovi maksta 0,99 dollarit, soovitame teil installida VLC või mõni muu tasuta videopleier, mis sisaldab H.265 video tuge.)

Tundub, et arvutitootjad on need koodekid oma arvutisse eelinstallinud. Kuid keegi ei takista neid koodekeid oma süsteemidesse installimast - nende leidmiseks peate lihtsalt järgima otselinki.

Ülaltoodud link töötab USA-s. Oleme saanud mõned teated, et see ei pruugi teistes riikides töötada. Nagu teistel rakenduste poodidel, on ka Microsoft Store'il erinevates piirkondades erinevad tarkvara loendid. Teistes riikides võib see olla erinev. Proovige seda linki väljaspool USA-d.

Muide, poest saate installida ka tugeva pildivormingu (HEIF) toe. Lihtsalt laadige alla HEIF-pildilaiendite pakett. Ka see pildivorming on muutumas üha populaarsemaks - iPhone pildistab nüüd vaikimisi HEIF-is. HEIF-i pakett on kõigile tasuta, ilma hinnakujunduseta.

Turvavärskendused tulevad ka poest läbi

Microsoft Store installib nende koodekite turvavärskendused samamoodi nagu teiste kaasatud rakenduste värskendused.

See üllatas paljusid inimesi, kui Microsoft hakkas 1. juulil 2020 poe kaudu kodekate jaoks kriitilisi turbevärskendusi levitama. Nad ei tulnud Windows Update'i kaudu nagu tavalised turvapaigad.

Turvalisuse huvides soovitame tagada rakenduste automaatse värskendamise lubamise. Selleks avage Windows 10 Microsofti pood, klõpsake menüüd> Seaded ja veenduge, et valiku „Värskenda rakendusi automaatselt” olekuks oleks „Sees”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found