Kuidas lubada või keelata arvuti puutetundlik ekraan Windows 10-s

Puutetundliku ekraaniga tahvelarvutid on meile kõigile tuttavad, kuid mõnel sülearvutil on ka puutetundlik ekraan. Meie arvates on need üsna kasulikud, kuid kui kipute sülearvutit kasutama tavalise klaviatuuri ja hiire kombinatsiooniga, saate Windows 10 seadme puutetundliku ekraani üsna hõlpsalt keelata.

SEOTUD:Puutetundliku ekraaniga sülearvutid pole lihtsalt trikk. Nad on tegelikult kasulikud

Võib-olla näitate kellelegi, kuidas sülearvutis midagi teha, ja puudutate lõpuks ekraani ja teete midagi tahtmatut. Või äkki te ei kasuta puuteekraani. Oleks kasulik, kui saaksite puutetundliku ekraani kas või ajutiselt keelata. Puuteekraani keelamiseks pole sisseehitatud viisi, kuid seda on seadmehalduri abil lihtne teha.

Puuteekraani keelamiseks operatsioonisüsteemis Windows 10 vajutage menüüle Energiakasutaja avamiseks klaviatuuril klahvikombinatsiooni Windows + X, seejärel valige „Seadmehaldur”.

Klõpsake seadmehalduris loendi laiendamiseks paremal noolel, mis asub inimese liideseseadmetest vasakul.

Paremklõpsake üksusel „HID-ühilduv puutetundlik ekraan“ ja valige hüpiknimekirjast „Keela“.

Kuvatakse hoiatav dialoogiboks, mis ütleb teile, et selle seadme keelamine peatab selle toimimise. Kuna see on see, mida soovite, klõpsake nuppu "Jah".

HID-ühilduva puuteekraani üksuse ikoonile lisatakse väike ikoon, mis näeb välja nagu allanool, mis näitab, et see on keelatud. Nüüd, kui puudutate oma ekraani, ei tohiks midagi juhtuda, kui ekraanile lisada rohkem näpumääre.

Puuteekraani uuesti lubamiseks klõpsake lihtsalt paremklõpsake seadmehalduris inimese liideseseadmete üksusel „HID-ühilduv puutetundlik ekraan” ja valige hüpikmenüüst „Luba”.

Samuti on olemas spetsiaalne tahvelarvutirežiim, mis kasutab puutetundlikku ekraani Windowsiga suhtlemiseks. Windowsi töölaud on keelatud, kui tahvelarvuti režiim on lubatud ja ainult ekraani Start kasutatakse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found