Mis on PCIe SSD ja kas vajate seda oma arvutis?

Tahkis-draiv ehk “SSD” on palju kiirem kui traditsiooniline kõvakettaseade (või “HDD”). SSD-kettad on olnud juba mõnda aega, kuid uus SSD-tõug, mida nimetatakse PCIe SSD-deks, hakkab aeglaselt tõusma. Kuid kuidas nad erinevad tavalistest SSD-ketastest?

SSD-kettad kasutavad teie failide majutamiseks sisemisi välkmälukiipe, samal ajal kui kõvakettad kasutavad füüsilist pöörlevat ketast, et hoida kõike sisalduvat. SSD-de eelised vanemate HDD-analoogide ees on arvukad, sealhulgas kompaktsem suurus, väiksemad energiatarbed ja palju kiirem kiirus - see tähendab, et teie arvuti käivitab ja käivitab programmid kiiremini. Kuid PCIe SSD-d võtavad selle sammu edasi, kasutades pimestavalt kiiret kiirustamiseks oma arvuti üht suurimat ribalaiusega kanalit.

Numbrid

SEOTUD:PlayStation 4 või Xbox One kiiremaks muutmine (SSD lisamisega)

Alustuseks aitab teada, milline on erinevus kanalite vahel, mida SSD-kettad ülejäänud arvutiga suhtlemiseks kasutavad. Peaaegu kõik praegu turul olevad SSD-d ühenduvad nn SATA III kaudu, mis oma standardses 3.0-vormingus suudab teoreetiliselt edastada andmeid umbes 6,0 gigabaidi sekundis ehk 750 megabaiti sekundis. Praktikas pole see kunagi nii kiire, kuid siin võrdlemiseks kasutame teoreetilisi kiirusi. 6 gigabitti sekundis on enamiku laua- ja mängurakenduste jaoks palju kiire ning hoiab teie alglaadimise aja 5-sekundises vahemikus, kui kasutate värsket opsüsteemi otse kettalt.

Seevastu PCIe pesa - sama pesa, mida kasutate videokaartide ja muude laienduskaartide jaoks - on üsna võimsam, töötades täielikult välja maksimeerides umbes 15,75 GB / s. See on meeletu hulk andmeid, mida korraga läbi suruda, mistõttu on PCIe SSD-turu erinevad kanded postitanud teoreetilisi ülekandekiiruse tulemusi, mis võivad higi rikkumata hõljuda vahemikus 1,5 GB / s kuni 3,0 GB / s. . Võrdluseks võib öelda, et SATA SSD suudab andmeid lugeda umbes 550 MBps ja kirjutada neid veidi aeglasemalt vahemikus 500 MBps kuni 520 MB / s.

Need ei ole rasked numbrid ja need varieeruvad mudeliti. Kuid üldiselt on selge, et SSD-kettad ületavad SATA III pakutava teoreetilise piiri ja kui tehnoloogia jätkab sama tõusutrajektoori järgimist kui enne seda tulnud kõvakettad, on PCIe pesa olla järgmine loogiline edasiminek seal, kuhu nad lõpuks jõuavad.

Nii et kui seda paberil võrrelda, on raske eitada ilmselgeid eeliseid, mida saate PCIe SSD-st saada, kui seda teeksite klassikalise SATA-variandiga. Kuid milliseid reaalses maailmas olevaid rakendusi neil keskmise tarbija jaoks tegelikult on?

Premium hind

Kahjuks ei ole kogu see jõud täpselt odav.

SEOTUD:SSD-le üleminek on suurepärane idee, kuid kõvaketaste keerutamine on andmete salvestamiseks siiski parem (praegu)

Kahte Samsungi mudelit üksteise vastu rivistades leidsime, et kuigi Samsungi 500 GB suurune 850 Evo SATA SSD kulutab kassas umbes 170 dollarit, siis ettevõtte PCIe mudel 950 Pro M kahekordistab hinda 330 dollarini. Lugu on ühesugune kogu plaanis, mis tähendab, et kui teil pole konkreetset serverirakendust või mängu, mis saaks ära kasutada kõiki PCIe SSD-de pakutavaid kiiruseeliseid, võib omandiõiguse maksumust olla keeruline põhjendada.

Kui PCIe SSD-d sobivad loomulikult ettevõtte ja serverirakenduste jaoks, siis praegu on need siiski pisut üle jõu, mida vanaema võib oma masinasse installida vajada. Kui te ei liiguta iga päev gigabaiti ja gigabaiti faile olukorras, kus loeb iga sekund, peaksid SATA III SSD-de variandid olema piisavalt kiired, et hakkama saada peaaegu iga tööga, mille võite endale ette heita.

Lisage see kaalutlusele, et enamikul emaplaatidel on ainult piiratud arv saadaolevaid PCIe pesasid, millest mitu võib eriti lihakas graafikakaart kasutada või blokeerida või kaks SLI seadistuses kokku tõmmata. Kui ruumi on vähe, peate otsustama, mis teile sobib: kas suurem kiirus salvestusruumis või rohkem energiat graafikaosakonnas.

Ehkki võib-olla kulub vaid mõni aasta, enne kui me kõik vaatame tagasi SATA III ühendustele samamoodi nagu varem tulnud IDE-lintkaablid, on praegu PCIe SSD-d endiselt väga valitud kasutajate jaoks eritoode. Kui olete mängija, kes nõuab oma süsteemist absoluutset maksimumi, käitage mitu serverit, mis vajavad mitu varukoopiat päevas, või lihtsalt keegi, kellele meeldib faile arvutisse visata, et näha, kui kiiresti nad ühelt kettalt teisele kopeerivad ; PCIe SSD võib tunduda väärt investeeringuna.

Seda silmas pidades, kui kasutate oma arvutit ainult kergeteks sirvimistegevusteks või igapäevatööks, peaks SATA-põhise SSD kiirus vastama teie vajadustele - kõik umbes poole kogukulust.

Piltide autorid: Wikimedia Foundation, Intel, EVGA, Samsung


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found