SmartScreeni filtri keelamine Windows 8 või 10 puhul

Windowsi sisseehitatud SmartScreen-filter skannib rakendused, failid, allalaaditavad failid ja veebisaidid automaatselt, blokeerides teadaolevalt ohtliku sisu ja hoiatades teid enne tundmatute rakenduste käivitamist. Soovi korral saate selle keelata.

Soovitame jätta SmartScreen lubatuks. See pakub täiendavat turvakihti, mis aitab teie arvutit kaitsta, olenemata sellest, kas kasutate viirusetõrjet või mitte. Isegi kui SmartScreen blokeerib tundmatu rakenduse, mille kohta teate, et see on ohutu, saate rakenduse ikkagi käivitamiseks hoiatuse klõpsata.

Windows 10

SEOTUD:Kuidas SmartScreeni filter töötab Windows 8 ja 10?

Alates Windows 10 loojate värskendusest asuvad SmartScreeni seaded nüüd Windows Defenderi turbekeskuse liideses. Selle avamiseks käivitage menüüs Start Start „Windows Defenderi turbekeskus” otsetee.

Nende seadete leidmiseks klõpsake Windows Defenderi küljeribal ikooni „Rakenduse ja brauseri juhtimine”.

Windowsi SmartScreeni filtreid on kolm ja nende jaoks saate konfigureerida eraldi suvandid. Valige „Blokeeri“ blokeerimata tundmatud rakendused, „Hoiatus“, et vaadata hoiatust, mille kaudu saate klõpsata, või „Väljas“, et Windows SmartScreen täielikult keelata. Isegi kui funktsioon „Hoiatus” on lubatud, blokeerib SmartScreen alati teadaolevalt ohtliku sisu - see hoiatab teid lihtsalt enne tunnustamata rakenduste käivitamist. Kui aga keelate SmartScreeni täielikult, ei saa SmartScreen blokeerida teadaolevalt ohtlikke faile.

Valik „Rakenduste ja failide kontrollimine” juhib operatsioonisüsteemi SmartScreeni filtrit, mis kaitseb teid olenemata sellest, kust faile alla laadite. Kui proovite allalaaditud rakendust või faili avada File Exploreris või mõnes muus rakenduses, kontrollib Windows seda rakendust või faili ja blokeerib selle või kuvab hoiatuse, kui seda ei tunta.

SEOTUD:Kas Microsoft Edge on tõesti turvalisem kui Chrome või Firefox?

Valik „SmartScreen for Microsoft Edge” kontrollib Microsoft Edge brauserisse integreeritud SmartScreeni filtrit. See blokeerib pahatahtlikud veebisaidid ja allalaadimised, kuid ainult Microsoft Edge'is.

Filtrit „SmartScreen Windowsi poe rakendustele” kasutatakse siis, kui Windowsi poest alla laaditud rakendused pääsevad juurde veebisisule. See hoiatab teid enne, kui need rakendused ohtlikku sisu laadivad.

Windows 8

Windows 8-s leiate selle valiku juhtpaneelilt. Navigeerige jaotisse Juhtpaneel> Süsteem ja turvalisus> Tegevuskeskus.

Laiendage jaotist „Turvalisus”, leidke loendis Windows SmartScreen ja klõpsake selle all nuppu „Muuda sätteid”.

Seejärel saate valida, mida Windows tunnustamata programmidega teeb. Võite lasta Windowsil enne tundmatu programmi käivitamist nõuda administraatori heakskiitu, hoiatada teid administraatori kinnitust nõudmata või valida Windowsi SmartScreeni väljalülitamiseks käsk "Ära tee midagi".


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found