RAW-pildifailide avamine Windows 10-s

Windows 10-l on tänu 2019. aasta mai värskendusele lõpuks sisseehitatud tugi RAW-piltidele. Peate lihtsalt poest installima laienduse. RAW-failide avamiseks Windowsi vanemates versioonides on ka muid lahendusi.

SEOTUD:Mis on Camera Raw ja miks peaks professionaal eelistama seda JPG-le?

Windows 10: laadige alla laiendus RAW Images

RAW-pildilaiendi installimiseks ja kasutamiseks peate kasutama Windowsi 10. mai 2019 värskendust (versioon 1903 või uuem). Kui te ei saa laiendust installida, peate värskenduse installima rakendusest Seaded või selle Microsofti veebisaidilt käsitsi alla laadima.

SEOTUD:Kõik uus Windows 10 mai 2019 värskenduses, saadaval kohe

Selle tasuta laienduse koodeki on teile toonud libraw.org-i inimesed ja see ei toeta veel kõiki RAW-piltide vorminguid. Kui soovite näha, kas teie ühildub selle laiendusega, vaadake projekti veebisaidilt ajakohastatud toetatud kaamerate loendit. RAW-pildilaiend võimaldab vaadata pilte rakenduses Photos, aga ka File Exploreris RAW-piltide pisipilte, eelvaateid ja metaandmeid. Metaandmete nägemiseks võite avada RAW-faili atribuutide akna.

Minge Microsofti poodi ja otsige „Toores pildilaiend” või minge otse toorpildi laienduse lehele. Selle installimiseks klõpsake nuppu "Hangi".

Nüüd klõpsake laienduse installimiseks nuppu "Install".

Pärast laienduse allalaadimist ja installimist sulgege pood ja navigeerige oma RAW-piltidega kausta. Pisipildid genereerivad koheselt File Exploreris ilma välise vaatajata.

Topeltklõpsake pilti, klõpsake „Photos” ja seejärel „OK”.

Teie RAW-pilt avaneb nüüd otse rakenduses Photos, ilma et peaksite alla laadima ja installima kolmanda osapoole rakendust, näiteks Photoshop.

Rakenduse Fotod alati kasutamiseks koos kasutatavate RAW-failidega saate meie juhendiga muuta konkreetse failitüübi vaikeprogrammi.

Kolmandate osapoolte programmid

Kui te pole veel Windowsi uusimat versiooni värskendanud, saate siiski RAW-pilte vaadata ja redigeerida kolmanda osapoole tarkvara abil. Üks suurimaid ja rikkalikumaid programme on Adobe Photoshop, kuid kui te pole professionaalne fotograaf ja ei soovi selle eest sadu dollareid välja käia, siis siin on paar programmi, mida saate selle asemel kasutada.

FastRawViewer

FastRawViewer on LibRaw koodeki arendajate loodud vaatamistarkvara, mis toetab samu vorminguid nagu Windowsi laiendus. Nagu nimest võib järeldada, avab FastRawViewer RAW-failid ülikiiresti ja lennult, selle asemel, et kuvada manustatud JPEG-eelvaadet, nagu enamik RAW-vaatajaid seda teeks. Selle asemel renderdab see pildid otse RAW-failidest, mis võimaldab teil näha tõelist mõjutamata pilti - RAW-histogrammi abil -, muutes FastRawVieweri ülimaks fotode eemaldamise tööriistaks.

FastRawViewer on mõeldud ainult piltide vaatamiseks ega muuda neid üldse. See on saadaval tasuta 30-päevase prooviversioonina; siis on see 25-dollarine ühekordne makse, kui otsustate selle kasutamist jätkata.

Toorteraapia

RawTherapee on platvormidevaheline avatud lähtekoodiga RAW-pilditöötlusprogramm. Sellel on täiustatud värvikäsitlus (valge tasakaal, tooni-küllastus-väärtuse kõverad, värvitoonimine jne), särikompensatsioon, pakkide teisendamise töötlus, enamiku kaamerate tugi, piltide redigeerimisparameetrite kopeerimine / kleepimine, failibrauser ja palju muud .

Kuigi see pole kiire viis RAW-piltide vaatamiseks, saate seda kasutada Photoshopi alternatiivina kõigi oma fotode vaatamiseks, muutmiseks ja pakkide teisendamiseks laiemalt kasutatavasse vormingusse. Võite selle installida isegi GIMP-i pistikprogrammina, kui kasutate seda juba pildiprotsessorina.

RawTherapee uuendatakse regulaarselt uute funktsioonidega ja 100% tasuta kasutamiseks GNU üldise avaliku litsentsi versiooni 3 all.

PhotoPea teie veebibrauseris

PhotoPea on kerge brauseripõhine fototöötlusrakendus, mis töötab ja töötab sama kiiresti kui veebilehe laadimiseks kulub. PhotoPea töötab täielikult serveris, see tähendab, et teie arvuti ei vaja lisaressursside programme, mida Photoshop või Lightroom vajavad. See toetab sadu failivorminguid, sealhulgas enamikku RAW-pilte.

PhotoPea sisaldab särituse juhtimist, kõvera reguleerimist, tasemeid, heledust, filtreid ja valimiseks arvukalt harju, kihte, võlukeppe, tervendavaid tööriistu. Võite isegi RAW-pildid arvutisse allalaadimiseks teisendada sagedamini kasutatavatesse vormingutesse.

PhotoPea kasutamine on tasuta, sellele võimsale pildiprotsessorile pääsemiseks on vaja ainult Interneti-ühendust ja veebibrauserit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found