Kuidas siduda Bluetooth-seade arvutiga, tahvelarvutiga või telefoniga

Bluetooth-raadioseadmetega traadita seadmed peavad olema omavahel ühendatud, enne kui nad saavad suhelda. See hõlmab nende tuvastatavaks muutmist ja potentsiaalselt PIN-koodi sisestamist.

Sidumisprotsess töötab „Bluetooth-profiilidega” ja iga seade peab olema ühilduv. Näiteks saate hiire või klaviatuuri siduda ainult seadmega, mis on mõeldud seda tüüpi lisaseadmetega töötamiseks.

Pange lisaseade või seade avastamisrežiimi

SEOTUD:Rohkem kui peakomplektid: 5 asja, mida saate Bluetoothiga teha

Aku säästmiseks ei levita Bluetoothiga seade pidevalt oma saadet. Isegi kui teil on Bluetooth-toega lisaseade Bluetooth-toega seadme lähedal, ei näe nad teineteist enne, kui olete nad avastamisrežiimi seadnud. Seejärel on seade teiste seadmete poolt "leitav" - mõni minut.

Esiteks pange tarvik, mida soovite kasutada, avastusrežiimi. Selle täpne viis sõltub lisaseadmest. Kui teil on peakomplekt, peate võib-olla mitu sekundit peakomplekti nuppu all hoidma, kuni tuli hakkab vilkuma. Klaviatuuril või hiirel võib olla sarnane nupp, mida peate võib-olla vajutama või all hoidma. Kõlari kaugjuhtimispuldil võib olla Bluetoothi ​​nupp, mis paneb selle Bluetoothi ​​avastamisrežiimi. Teised võivad pärast sisselülitamist minna vaikimisi avastamisrežiimi. Tuli võib vilkuda, mis näitab, et seade on avastamisrežiimis. See jääb avastatavaks vaid paariks minutiks.

Kas pole kindel, kuidas oma lisaseade avastamisrežiimi panna? Juhiste saamiseks lugege selle kasutusjuhendit, kontrollige tootja veebisaiti või otsige veebist.

Kui kasutate nutitelefoni, tahvelarvutit või arvutit, saate selle ka leitavaks muuta. Avage iPhone'i, iPadi või Androidi seadmes lihtsalt Bluetoothi ​​seadete ekraan - teie seade on leitav seni, kuni see ekraan on avatud. Macis avage lihtsalt Bluetoothi ​​seadete ekraan. Windowsis peate juhtpaneelilt otsima Bluetoothi, klõpsake nuppu „Muuda Bluetoothi ​​sätteid” ja lubage valik „Luba Bluetooth-seadmetel seda arvutit leida”.

Pange tähele, et kui loote ühenduse sellega, ei pea seadet leitavaks tegema. Seadme peate leitavaks tegema ainult siis, kui olete sellega ühendatud. Oletame näiteks, et soovite ühendada peakomplekti oma Android-telefoniga - peate lihtsalt peakomplekti leitavaks tegema, mitte Android-telefoni.

Oletame, et soovite Android-telefoni arvutiga ühendada - peate Android-telefoni leitavaks muutma.

Vaadake läheduses olevate avastatavate seadmete loendit

SEOTUD:Kuidas lisada Bluetoothi ​​arvutisse

Nüüd minge nutitelefoni, tahvelarvuti, arvuti, pleieri või muu seadme juurde, millega soovite Bluetooth-lisaseadme ühendada. Otsige Bluetoothi ​​sätete või seadmete ekraani. Sellel ekraanil kuvatakse nii läheduses olevate avastusrežiimis olevate Bluetooth-seadmete kui ka seadmega seotud seadmete loend.

Veenduge, et teie seadme Bluetooth-riistvara on tegelikult lubatud. Sageli näete lülitit Bluetoothi ​​seadete piirkonnas.

Näiteks saate populaarsetes opsüsteemides seda teha järgmiselt.

  • iPhone ja iPad: Avage rakendus Seaded ja puudutage ülaosas Bluetoothi. nimekirja
  • Android: Avage ekraan Seaded ja puudutage jaotises Traadita ühendus ja võrgud suvandit Bluetooth.
  • Windows: Avage juhtpaneel ja klõpsake jaotises Seadmed ja printerid nuppu „Lisa seade”. Näete enda läheduses tuvastatavaid Bluetooth-seadmeid. Selleks vajate arvutis Bluetoothi ​​riistvara, kuid võite alati oma arvutisse lisada Bluetoothi.
  • Mac OS X: Klõpsake menüüd Apple ja valige System Preferences. Klõpsake aknas Süsteemieelistused Bluetoothi ​​ikooni.
  • Chrome OS: Klõpsake ekraani paremas alanurgas olekualal. Klõpsake ilmuvas hüpikus Bluetoothi ​​olekut.
  • Linux: See varieerub sõltuvalt teie Linuxi levitamisest ja töölauast. Klõpsake Ubuntu Unity töölaual ekraani paremas ülanurgas hammasratta menüüd, valige Süsteemi seaded ja klõpsake aknas Süsteemi seaded Bluetoothi ​​ikooni.
  • Muud seadmedSõltumata sellest, kas kasutate muusikapleierit või videomängukonsooli, peaksite üldjuhul saama lihtsalt siseneda seadme seadete ekraanile ja otsida suvandit „Bluetooth”.

Siduge seade ja sisestage PIN-kood

Valige loendist ühenduse loomiseks leitav seade. Sõltuvalt seadmest ja selle turvaseadetest peate seadme paaristamiseks sisestama PIN-koodi. Kui vajate PIN-koodi, peaks see olema kuvatud seadme ekraanil. Näiteks kui ühendate telefoni arvutiga, näete telefoni ekraanil PIN-koodi ja peate selle oma arvutisse sisestama.

Mõnikord ei pea te PIN-koodi sisestama. Selle asemel võite lihtsalt näha mõlemas seadmes kuvatavat PIN-koodi. Enne jätkamist veenduge, et igal seadmel oleks sama PIN-kood.

Mõnel juhul võidakse teil paluda sisestada PIN-kood isegi siis, kui teie seade seda kuvada ei saa. Näiteks võib Bluetooth-peakomplekti või kõlariga paaristamisel küsida PIN-koodi. Koodi “0000” sisestamine töötab sageli. Kui ei, siis peate võib-olla PIN-koodi leidmiseks kontrollima seadme dokumentatsiooni (või tegema veebiotsingu).

Vaikimisi näevad nad pärast seadmete sidumist üksteist automaatselt ja suhtlevad, kui mõlemad on sisse lülitatud ja kui Bluetooth on lubatud.

Te ei peaks lisavarustust ja seadet uuesti paaristama, kui soovite neid uuesti koos kasutada. Seda peate tegema ainult siis, kui käskite oma seadmetel üksteist unustada - või kui soovite näiteks peakomplekti teise seadmega siduda.

Pildikrediit: William Hook Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found