Kuidas arvutit Interneti kaudu kaugelt sisse lülitada

Kui kasutate kaugtöölauda, ​​kaugfailidele juurdepääsu või muud serveritarkvara, võite kodust lahkudes oma arvuti koju või tööle jätta. See kasutab rohkem energiat. Selle asemel võite oma arvuti kaugelt sisse lülitada alati, kui seda vajate.

See kasutab Wake-on-LAN-i eeliseid. Vaatamata selle nimele on võimalik Wake-on-LAN seadistada, et saaksite saata Interneti kaudu arvuti üles äratavaid võlupakette.

Wake-On-LANi seadistamine

SEOTUD:Mis on Wake-on-LAN ja kuidas seda lubada?

Selle toimimiseks peate kõigepealt seadistama Wake-On-LAN tavapäraselt. Selle sätte leiate tavaliselt arvuti BIOS-i või UEFI seadetest. Veenduge oma arvuti seadetes, et suvand Wake-On-LAN oleks lubatud.

Kui te ei näe seda suvandit oma BIOS-is või UEFI-s, kontrollige arvuti või emaplaadi kasutusjuhendit, kas see toetab Wake-on-LAN-i. Arvuti ei pruugi Wake-on-LAN-i toetada või WoL võib alati olla lubatud ja tal pole BIOS-is seotud valikuid.

Võib-olla peate selle suvandi lubama ka Windowsi kaudu, olenemata sellest, kas teie BIOS-is on WoL-i suvand või mitte. Avage Windowsi seadmehaldur, leidke loendis oma võrguseade, paremklõpsake sellel ja valige Atribuudid. Klõpsake vahekaarti Täpsemalt, leidke loendist valik „Wake on magic packet” ja lubage see.

SEOTUD:Windows 10 režiimi "Kiire käivitamine" plussid ja miinused

Märkus. Wake-on-LAN ei pruugi mõnes arvutis kasutada operatsioonisüsteemi Windows 8 ja 10 kiiret käivitamist. Kui teie arvuti seda ei tee, peate kiire käivitamise keelama.

Sadama edastamise meetod

SEOTUD:Kuidas edastada sadamaid oma ruuteris

Wake-On-LAN kasutab UDP-d. Paljud utiliidid kasutavad porte 7 või 9, kuid selleks võite kasutada mis tahes porde. Peate edastama UDP-porti kõigile ruuteri taga olevatele IP-aadressidele - te ei saa edastada ainult konkreetsele IP-aadressile. Wake-on-LAN-pakett tuleb edastada igale seadmele, mis töötab teie ruuteri taga, ja seade ärkab üles ainult siis, kui WoL-paketis sisalduv teave sellele sobib. Seda nimetatakse alamvõrgu suunatud ülekandeks.

Selleks peate edastama pordi "leviaadressile", mis edastab paketi kõigile võrgu arvutitele. Ülekandeaadress on *. *. *. 255. Näiteks kui teie arvutis on IP-aadress 192.168.1.123, sisestage ringhäälinguaadressiks 192.168.1.255. Kui teie arvutis on IP-aadress 10.0.0.123, sisestage leviaadressiks 10.0.0.255.

Juurdepääsuks ruuteri konfiguratsioonilehele ja leidke selle konfigureerimiseks sadama edastamise ekraan.

Mõni ruuter ei luba teil porte sellele IP-le edastada, seega peate võib-olla oma ruuteri petma lubama teil seda teha muul viisil. Võimalik, et otsite teavet ruuteriga Wake-on-LAN pakettide või pakettide edastamise aadressile edastamise kohta.

SEOTUD:Kuidas dünaamilise DNS-iga hõlpsasti koduvõrku juurde pääseda

Samuti võiksite oma ruuteris seadistada dünaamilise DNS-i. Isegi kui teie IP-aadress muutub, saate saata WiFi-paketi oma ruuteri dünaamilisele DNS-i hostinimele ja see jõuab teie arvutisse. Püsiva hostinime olemasolu hõlbustab ka arvutis töötavate teenuste kaugjuurdepääsu.

Järgmisena valige tööriist selle võlupaketi saatmiseks. Wake-On-LAN pakettide saatmiseks on palju, palju erinevaid võimalusi. Varem soovitasime depicust, mille veebisait pakub mitmesuguseid tasuta Wake-On-LAN-utiliite igale soovitud platvormile. Näiteks võite kasutada graafilist programmi Wake on LAN Windows, veebiliidest, mis võimaldab teil brauserist pakette saata, või Androidi rakendust. Tasuta Wake-on-LAN-utiliidid on saadaval igale platvormile, milleks soovite - siin on see iPhone'i jaoks.

Nende tööriistade kasutamisel peate sisestama neli bitti teavet:

  • MAC-aadress: Sisestage Wake-On-LAN-paketti kuulava võrguliidese MAC-aadress.
  • IP-aadress või domeeninimi: Sisestage oma ruuteri IP-aadress Internetis või dünaamiline DNS-aadress nagu you.ddns.com.
  • Alamvõrgu mask: Peate ruuteri taha sisestama ka arvuti jaoks sobiva alamvõrgu maski.
  • Pordi number: Sisestage ringhäälinguaadressile edastatud UDP-pordi number.

Seejärel saab tööriist saata õige teabega võlupaketi ja - kui olete kõik õigesti seadistanud - ärkab teie arvuti.

Lihtsamad valikud

SEOTUD:Parimad tööriistad kaugtehnilise toe hõlbustamiseks

Selleks on lihtsam viis. Kaugjuurdepääsuprogrammidel, nagu TeamViewer ja Parallels Access, on nüüd sisseehitatud Wake-on-LAN tugi, nii et saate mõnest tüütumast seadistusprotsessist loobuda ja oma arvuti juba kasutatava kaugjuurdepääsuprogrammiga äratada. Kasutame siin näiteks TeamViewerit, sest see on meie arvates parim lahendus arvuti töölauale või isegi selle kõvakettal olevatele failidele kaugjuurdepääsuks.

Need valikud leiate TeamVieweri jaotisest Lisad> Suvandid. Nende seadistamiseks klõpsake Wake-on-LAN kõrval nuppu Configure.

TeamViewer võimaldab teil kaugarvuti äratamiseks kasutada „TeamVieweri ID-sid teie võrgus”. Oletame näiteks, et teil on kodus viis erinevat arvutit. Neli neist on välja lülitatud ja üks on sisse lülitatud, kui töötab TeamViewer. Kui olete selle õigesti seadistanud, saate TeamVieweri kaudu ülejäänud neli arvutit "äratada". TeamViewer saadab Wake-on-LAN-teabe ühele arvutile, kus töötab TeamViewer, ja see arvuti saab Wake-on-LAN-i pakette saata võrgus. Te ei pea seadistama pordiedastust, kasutama kolmandate osapoolte tööriistu ega muretsema kaug-IP-aadressi pärast. BIOS-is ja seadmehalduris peate siiski lubama Wake-on-LAN-i.

TeamVieweril on võimalus seadistada ka „Wake-on-LAN” „avalik aadress”. See võimaldab teil lihtsalt käivitada Wake-on-LAN paketi TeamVieweri rakenduses, isegi kui kõik kaugarvutid on välja lülitatud. Peate läbima pordi edastamise protsessi, et tagada, et TeamViewerit töötav arvuti oleks avalikult kättesaadav. Seejärel saate arvuti äratada TeamVieweris, mitte tugineda täiendavale kolmanda osapoole tarkvarale.

Võrguühenduse bitid võivad olla natuke keerulised, eriti kui teie ruuter satub teie teele ja takistab teil vajalike seadete muutmist. Kolmanda osapoole ruuteri püsivara võib olla kasulikum - tegelikult pakub DD-WRT isegi integreeritud viisi oma arvutite graafiku järgi äratamiseks, saates Wake-on-LAN-pakette.

SEOTUD:Kuidas kasutada ruuteris kohandatud püsivara ja miks võiksite seda teha

Pildikrediit: Neil Turner Flickris, Douglas Whitfield Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found