Failide tihendamine (ja lahtipakkimine) Windows 10-s

ZIP-failivorming vähendab failide suurust, tihendades neid, säästes kettaruumi ja lühendades võrgu edastamise aegu. See võimaldab teil kombineerida mitu faili üheks failiks, mida on lihtne teistega jagada. Siit saate teada, kuidas Windows 10-s faile pakkida ja lahti pakkida.

Zip-faili (tihendatud kausta) loomine

Esmalt avage File Explorer ja leidke failid või kaustad, mida soovite tihendada ja Zip-failiks ühendada. Windows viitab Zip-failile kui "tihendatud kaustale", nii et terminid on sel juhul omavahel asendatavad.

Kasutame näitena pildifailide rühma, kuid saate pakkida mis tahes tüüpi faile.

Kui see on üks fail või kaust, mille soovite tihendada, paremklõpsake seda ja ilmub menüü. Klõpsake nuppu „Saada“ ja seejärel klõpsake „Pakitud (tihendatud) kaust“.

Samuti saate Exploreris valida mitu faili või kausta ja järgida samu ülaltoodud samme nende üheaegseks tihendamiseks.

Windows tihendab failid või kaustad ja uus ZIP-fail kuvatakse samas kohas nagu failid, millega töötate. ZIP-faili ikoon näeb välja nagu tavaline Windowsi kaust, millel on lukuga.

Seejärel lubab Windows teil ZIP-failile nime anda, mis iganes soovite. Sisestage nimi ja vajutage sisestusklahvi.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma ZIP-failide kohta

Kuidas vaadata ZIP-faili sisu ja lisada faile

Kui soovite vaadata ZIP-faili sisu, topeltklõpsake seda File Exploreris. ZIP-fail avaneb sarnaselt tavalisele kaustale ja näete faile sees.

Võite ka faile sellesse aknasse kopeerida ja kleepida või lohistada, et lisada need ZIP-faili. Üksikute failide eemaldamiseks ZIP-failist kustutage need siit. Kõik kaustas tehtud muudatused rakendatakse ZIP-failis.

Kui olete rahul, sulgege ZIP-faili aknad ja olete valmis. Võite kopeerida ZIP-faili kuhu iganes soovite.

Samuti on võimalik olemasolevale ZIP-failile lisada rohkem faile, avades selle Exploreris ja lohistades seejärel lisatavad failid aknasse.

Kõigi failide tihendatud kaustast väljavõtmine (ZIP-fail)

Kui teie tihendatud kaust (ZIP-fail) sisaldab palju faile, on sageli kõige lihtsam neid korraga uude kausta eraldada. Selleks leidke Exploreris ZIP-fail, mille soovite lahti pakkida / ekstraktida. Paremklõpsake faili ja seejärel valige hüpikmenüüst „Extract All”.

Ilmub dialoogiboks, kus küsitakse, kuhu soovite ekstraktitavad failid panna. Kui soovite asukohta muuta, klõpsake nuppu „Sirvi” ja valige siis tee. Kui olete valmis, klõpsake nuppu „Väljavõte”.

Failid eraldavad end valitud sihtkohta ja näete neid uues aknas.

Kuidas tihendatud kaustast üks fail välja tõmmata (ZIP-fail)

Otsige Exploreri abil üles tihendatud kaust (ZIP-fail), millest soovite faili välja tõmmata. Topeltklõpsake seda ja see avaneb nagu tavaline kaust. Näete kas failide loendit või tihendatud faile tähistavate ikoonide rühma.

Leidke fail, mille soovite ekstraheerida, ja lohistage see tihendatud kausta aknast välja teise asukohta, näiteks teise kausta või töölauale.

Väljatõmmatud fail kopeeritakse uude asukohta ja see jääb ka Zip-faili. Võite seda protsessi korrata nii mitu korda kui soovite. Kui olete lõpetanud, sulgege lihtsalt tihendatud kausta aken.

Veel viise ZIP-i ja lahtipakkimiseks

Kolmandate osapoolte tööriistade abil on Windowsi failide pakkimiseks ja lahti pakkimiseks muid võimalusi, näiteks 7-Zip, mis on üks meie lemmikuid. Samuti saate Zip-faile parooliga kaitsta ja krüptida, pakkides neid turvalisuse huvides.

SEOTUD:Parim Windowsi failide eraldamise ja tihendamise tööriist


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found