Kuidas muuta oma hostide faili Windowsis, Macis või Linuxis

Mõnikord peate oma arvutis redigeerima hostifaili. Mõnikord rünnaku või jantide ja teiste tõttu, et saaksite lihtsalt ja vabalt kontrollida juurdepääsu veebisaitidele ja võrguliiklusele.

hostifailid on olnud kasutusel alates ARPANETist. Neid kasutati hostinimede lahendamiseks enne DNS-i. hostifailid oleksid massiivsed dokumendid, mida kasutatakse võrgu nime eraldusvõime abistamiseks.

Microsoft hoidis hostifaili Windowsi võrgus elus, mistõttu see varieerub Windowsis, MacOS-is või Linuxis väga vähe. Süntaks jääb kõigil platvormidel enamasti samaks. Enamikul hostifailidest on mitu tagasisidet. Me võime seda kasutada tüüpilise süntaksi põhinäite jaoks.

Esimene osa on asukoht, kuhu aadress suunatakse, teine ​​osa on aadress, mille soovite ümber suunata, ja kolmas osa on kommentaar. Neid saab eraldada tühikuga, kuid lugemise hõlbustamiseks eraldatakse need tavaliselt ühe või kahe vahelehe abil.

127.0.0.1 localhosts #loopback

Vaatame nüüd hostide failidele juurdepääsu erinevates operatsioonisüsteemides ...

Windows 8 või 8.1 või 10

Kahjuks teeb Windows 8 või 10 rakenduste administraatorina avamise tüütuks - kuid see pole liiga keeruline. Otsige lihtsalt Notepadi, seejärel paremklõpsake otsingutulemite loendis Notepadi ja valige käsk administraatorina. Kui kasutate Windows 10, on see menüüs Start.

Kui kasutate Windows 10, näeb see välja järgmine:

Kui olete seda teinud, avage funktsioon Fail -> Ava järgmine fail.

c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts

Siis saate muuta nagu tavaliselt.

Windows 7

Host-failile juurdepääsuks Windows 7-s saate märkmiku ja faili avamiseks kasutada käsku Käivita järgmine käsk.

notepad c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts

Kui märkmik on avatud, saate faili redigeerida. Selles näites blokeerime Facebooki. Selleks sisestage lihtsalt märk pärast # järgmist.

0.0.0.0 www.facebook.com

Nüüd, kui olete oma faili Hosts redigeerinud, salvestage see kindlasti.

Pange nüüd tähele, kui proovime IE-s Facebookile juurde pääseda, me ei pääse lehele.

Samuti ei õnnestunud meil Google Chrome'i juurde pääseda ... (kontrollige märkmeid lõpus). Samuti saate lisateavet oma hostifaili muutmise kohta The Geeki artiklist, kuidas luua otsetee oma hostifaili kiireks muutmiseks.

Ubuntu

Ubuntu 10.04 ja enamikus Linuxi distributsioonides saate hostifaili redigeerida otse terminalis. Võite kasutada oma lemmikredaktorit või isegi avada oma lemmik GUI-tekstiredaktori. Selles näites kasutame VIM-i. Sarnaselt Windows 7-ga asub ka Ubuntu hostifail failis /jne/ kaust, kuigi siin on see draivi juur. Faili muutmiseks peate selle avama juurena, mistõttu me seda kasutame sudo siin.

Nüüd, kui see on avatud, saame seda muuta, et Facebook ümber suunata mitte millekski. Märkate, et Ubuntuga on olemas ka jaotis IP6 jaoks. Enamiku vajaduste korral peate selle ainult ülemist osa muutma ja IP6-d ignoreerima.

Nüüd saame faili salvestada ja proovida minna saidile Facebook.com. Nii nagu akendes näeme, et meid suunatakse nüüd saidile, mida pole olemas.

macOS (mis tahes versioon)

MacOS-is on hostifailile juurdepääs väga sarnane Ubuntuga. Alustage terminalist ja kasutage oma lemmikredaktorit, isegi kui soovite helistada GUI tekstiredaktorile, on seda lihtsam teha terminalist.

Fail näeb välja natuke rohkem nagu Windows, ainult natuke vähem selgitustega. Jällegi suuname Facebooki ümber.

Seekord näib, et 0.0.0.0 on loopback ja suunab teid arvutite Apache'i testlehele.

Märkused

Sellest läbikäigust tuleb märkida mõningaid asju, mida me ka märkasime. Selle testimisel ei kasutanud Chrome hostifaili üheski operatsioonisüsteemis, kuid suutsime blokeerida Facebooki Chrome'i lisades www.facebook.com. Samuti veenduge, et pärast lõigu viimast sisestust asetate ja lisarea.

See peaks aitama teil mõista faili Hosts ja kuidas see aitab teie arvutit kaitsta. Selle abil saate blokeerida saite, millele te ei soovi, et arvutil oleks juurdepääs. Kui teil on mõne meie poolt pakutava operatsioonisüsteemi kohta rohkem soovitusi, jätke kommentaar ja andke meile teada!

Looge otsetee oma hostide faili kiireks muutmiseks Windowsis


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found