Kõvaketta puhastamiseks kasutage Windows 10 uut tööriista „Ruumi vabastamine”

Windows 10-l on uus hõlpsasti kasutatav tööriist kettaruumi vabastamiseks arvutis. See eemaldab ajutised failid, süsteemilogid, eelmised Windowsi installid ja muud failid, mida te tõenäoliselt ei vaja.

See tööriist on 2018. aasta aprilli värskenduses uus. See töötab sarnaselt vana kettapuhastuse utiliidiga, kuid see on osa kaasaegsest rakendusest Seaded ja seda on natuke kiirem kasutada.

SEOTUD:Kõik uus Windows 10 aprill 2018 värskenduses, saadaval nüüd

Selle uue tööriista leidmiseks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Salvestusruum. Klõpsake jaotises Storage Sense linki „Vabasta ruumi kohe”. Kui te seda valikut siin ei näe, pole 2018. aasta aprillivärskendust teie arvutisse veel installitud.

Windows otsib teie arvutist automaatselt asjatut teavet, et see saaks ruumi vabastamiseks eemaldada. Erinevalt vanast kettapuhastuse tööriistast kuvatakse sellel ekraanil ainult andmed, mida saate tegelikult eemaldada, ja see skannib korraga nii kasutajafaile nagu teie prügikasti kui ka süsteemiandmeid nagu vanad Windowsi installid.

Sirvige loendit ja kontrollige, millist tüüpi andmeid soovite eemaldada. Windows näitab täpselt, kui palju ruumi vabastate, eemaldades igat tüüpi andmed. Siit saate kõik kustutada, kui teie arvuti töötab korralikult. Näiteks „Windowsi täiendamise logifailid” ja „Süsteemi loodud Windowsi tõrketeavitusfailid” on mõlemad kasulikud ainult siis, kui teie arvutis on probleeme. Kui kõik töötab hästi, kustutage need julgelt.

Olge siin valiku „Prügikast” kontrollimisel ettevaatlik. See kustutab teie prügikastist kõik kustutatud failid. Enne selle valiku kontrollimist veenduge, et te ei soovi prügikastist ühtegi faili taastada.

Pärast suurt värskendust, nagu 2018. aasta aprilli värskendus ise, näete siin ka kirjet „Eelmised Windowsi installid / installid”. Kui teie arvuti töötab korralikult, eemaldage need failid julgelt. Pärast nende failide eemaldamist ei saa te eelmisele Windows 10 värskendusele üle minna, kuid Windows eemaldab need failid siiski 10 päeva pärast. Kui teie arvuti ei tööta korralikult, vajate neid faile eelmise Windowsi versiooni juurde tagasi liikumiseks.

Windows näitab ekraani ülaosas, kui palju ruumi kokku vabaneb. Valitud andmete eemaldamiseks klõpsake nuppu „Eemalda failid”.

Sõltuvalt sellest, kui palju andmeid on eemaldamiseks, võib Windows protsessi lõpuleviimiseks kuluda mõni minut.

SEOTUD:Kuidas vabastada kettaruumi automaatselt Windows 10 salvestusmeelega

Ehkki saate lubada suvandi „Salvestustaju“ menüüs Seaded> Süsteem> Salvestusruum, et teatud tüüpi andmed, sealhulgas vanad ajutised failid ja mõnda aega prügikastis olnud failid, automaatselt eemaldada, ei eemalda see nii mitut tüüpi andmeid andmed kui „Vabasta ruumi kohe“ tööriist. Need on kaks erinevat tööriista.

Klõpsake jaotises Seaded> Süsteem> Talletusruum valikut „Muuda ruumi vabastamise viisi”, et konfigureerida, kuidas funktsioon Storage Sense automaatselt ruumi vabastab.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found