Kuidas vähendada mikrofoni taustmüra arvutis

Ükskõik, kas teete videokonverentse kolleegidega, vestlete sõpradega või salvestate sisu avalikuks tarbimiseks, on helisalvestuse kvaliteet alati oluline. Siit saate teada, kuidas Windowsi arvutis saada teravat, selget helisalvestist ja minimeerida taustamüra.

Põhilised näpunäited heli salvestamise kustutamiseks

Enne tarkvarafunktsioonide uurimist peaksite selgema helisalvestuse jaoks järgima mõningaid häid tavasid. Siin on mõned kiired näpunäited:

  • Kandke kõrvaklappe: Kui teie mikrofon võtab kõlaritest müra, pange kaja kõrvaldamiseks kõrvaklapid.
  • Kasutage spetsiaalset mikrofoni või peakomplekti: Paljudel sülearvutitel on päris madala kvaliteediga sisseehitatud mikrofonid. Muidugi, nad töötavad, kuid see on kõik, mida võib nende kohta öelda. Proovige oma arvutisse ühendada spetsiaalne mikrofon või peakomplekt.
  • Eemaldage taustamüra või eemalduge sellest: Sulgege aknad, eemaldage õhutusavadest, minge vähem mürarikkadesse ruumidesse, sulgege rakendused, mis põhjustavad teie sülearvuti fännide virisemist, liigutage mikrofon suust kaugemale, et teised inimesed teie hingamist ei kuuleks, ja mõtle üldiselt sellele, kuidas te suudab müra vältida. Kaaluge kõlades selle mürarikka mehaanilise klaviatuuri väljavahetamist millegi vaiksema jaoks. Kaaluge kõne summutamist, kui te ka ei räägi.

Kuidas lubada müra vähendamist Windowsis

Nagu Windows 7 enne seda, pakub Windows 10 mõningaid integreeritud mikrofonivalikuid, mis aitavad mikrofoni taustamüra. Täpsed saadaolevad valikud sõltuvad teie arvuti heliriistvarast ja tootja helidraiveritest.

Need valikud leiate tavapärasest juhtpaneelist. Need pole uues seadete rakenduses saadaval. Nende leidmiseks avage menüü Start käsk Juhtpaneel ja valige Riistvara ja heli> Heli.

Klõpsake aknas Heli vahekaarti „Salvestamine”, valige mikrofoniseade ja klõpsake nuppu „Atribuudid”.

Klõpsake vahekaarti „Tasemed”. Kui teil on taustamüra, proovige langetada valik Mikrofoni võimendus - võib-olla + 20,0 dB asemel +10,0 dB. See muudab mikrofoni tundlikumaks, mis tähendab, et tal on lihtsam teid kuulda, kuid see võtab ka rohkem taustamüra.

Pärast mikrofoni võimenduse vähendamist proovige seada mikrofoni helitugevus 100-ni. Kui langetate võimenduse seadet ja mikrofon on vaiksem, muudab siin helitugevuse suurendamine inimestel teid hõlpsamini kuulda.

Pärast mõne sätte muutmist klõpsake nuppu „Rakenda“ ja testige uuesti oma mikrofoni, et näha, kas see aitas asju.

Lõpuks klõpsake vahekaardil „Lisatarvikud”. See vahekaart ei pruugi olla saadaval - see sõltub teie arvuti heliriistvarast ja draiveritest.

Kui on olemas valik „Mürasummutus” või „Mürasummutus”, lubage see. Muud siinsed võimalused võivad aidata ka taustamüra vähendada - näiteks arvutis, kus seda katsetasime, oli valik „Akustiline kaja tühistamine”, mis aitaks vähendada kõlarite tekitatud kaja, kui te ei kanna kõrvaklappe.

Muudatuste salvestamiseks ja akna sulgemiseks klõpsake nuppu "OK".

SEOTUD:Mikrofonide seadistamine ja testimine Windows 10-s

Kasutage müra summutavat tarkvara või funktsioone

Populaarsed sidevahendid saavad järjest keerukamaid müra summutamise funktsioone, mis töötavad kõnede ajal. Mõni tarkvaraprogramm lubab teie arvutis mis tahes rakenduse salvestamise ajal taustamüra eemaldada. Siin on mõned tööriistad, mida saate kasutada:

  • Google Meet: Google lisas müra tühistamise teenusesse Google Meet 22. aprillil 2020. Google Meet filtreerib taustamüra automaatselt välja.
  • Suum: Suumil on sisseehitatud taustamürasummutus, mis on vaikimisi lubatud. Nende suvandite kontrollimiseks avage selle menüü suumi seadete aken, valige külgribalt „Audio” ja klõpsake nuppu „Täpsem”. Näete funktsioone „Pideva taustamüra summutamine”, „Vahelduva taustamüra summutamine” ja „Kaja tühistamine”. Need helitöötlusfunktsioonid on vaikimisi seatud väärtusele „Automaatne“, kuid võite need keelata või häälestada enam-vähem agressiivseks.

  • NVIDIA RTX Voice: Kui installitud on NVIDIA RTX Voice rakendus, saate aktiveerida funktsiooni „Eemalda taustamüra”, mis kasutab masinõpet ja NVIDIA GPU jõudu, et eemaldada mikrofoni taustamüra teie süsteemi mis tahes rakenduses. NVIDIA andmetel töötab see tarkvara ainult süsteemides, kus on NVIDIA RTX GPU. Ars Technica teatab, et see võib töötada ka vanema NVIDIA graafikariistvaraga arvutites.
  • Ebakõla: Discordil on nüüd Krisp.ai sisseehitatud mürasummutuse funktsioon. Selle lubamiseks häälvestluse ajal klõpsake Discordi külgriba vasakus alanurgas nuppu Mürasummutus ja aktiveerige funktsioon „Noise Suppression”.

Krisp.ai, mis on tasuta saadaval Discordis, pakub ka tarkvaratoodet, mis võimaldab müra summutamist mis tahes rakenduses - näiteks NVIDIA RTX Voice tarkvara, kuid ilma selleta arvutite jaoks. Sellel on tasuta tasand, mis pakub igal nädalal tasuta 120-minutilist müra summutamist, kuid pärast seda peate maksma 3,33 dollarit kuus.

Paljudes teistes videokonverentsirakendustes on ka sisseehitatud mürasummutusfunktsioonid. Võimalik, et saate neid konfigureerida rakenduse seadete aknast. Kui kasutate iidset videokonverentsi tööriista, millel pole sisseehitatud mürasummutust, on teie organisatsioonil parem minna üle kaasaegsele lahendusele.

Mõelge müra summutavale mikrofonile

Kui miski muu hästi ei toimi, võib vaja minna paremat mikrofoni. Mõned mikrofonid on mõeldud ümbritseva müra filtreerimiseks või vähendamiseks. Näiteks võib neil olla sisse ehitatud kaks mikrofoni - peamine mikrofon teie hääle salvestamiseks ja sekundaarne mikrofon ümbritseva müra salvestamiseks. Seejärel saavad nad ümbritseva müra välja filtreerida. Neid turustatakse sageli kui müra summutavaid mikrofone.

Isegi kui te ei võta spetsiaalselt selleks mõeldud mikrofoni kätte, võib parema kvaliteediga mikrofon olla heli kvaliteedi suureks paranduseks võrreldes sisseehitatud sülearvuti mikrofoni või vana peakomplektiga, mis teil oli.

SEOTUD:6 parimat tasuta videokonverentsi rakendust


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found