Rakenduse „peitmine“ oma iPhone'is või iPadis

Apple ei luba teil oma iPhone'is või iPadis rakendusi täielikult peita, nagu saate Androidis. See on kõige tõenäolisem turvalisuse kaalutlustel. Õnneks on rakenduse leidmise keerukamaks muutmiseks teha mõned asjad.

Värskendus: saate rakenduse rakenduste teeki teisaldada

Alustades iPhone'is iOS-ist 14, saate nüüd rakenduse oma koduekraanidelt varjata, teisaldades selle rakenduste teeki. See on endiselt nähtav, kui keegi kaevab rakenduste kogu sisse, kuid seda ei kuvata teie avaekraanil.

Selleks vajutage pikalt avaekraanil rakenduse ikooni. Puudutage valikut „Eemalda rakendus” ja seejärel valikut „Teisalda rakenduste kogu”. Samuti saate lasta oma iPhone'il automaatselt uute rakenduste ikoonid paigutada rakenduste teeki ja mitte avaekraanile.

Alates iPadOS 14-st pole iPadil App Library funktsiooni.

Rakendust ei saa iOS-is täielikult peita

Apple pole kunagi pakkunud võimalust rakendust iOS-is või iPadOS-is peita. Ainus viis rakenduse iPhone'ist või iPadist täielik eemaldamine on selle kustutamine. Rakenduse kustutamiseks puudutage pikalt selle ikooni, kuni kuvatakse „X“, ja toksake seejärel seda.

Meil on mõned nipid, mis peidavad rakenduse seda eemaldamata. Need hõlmavad rakenduse eemaldamist Siri otseteedest ja soovitustest, selliste funktsioonide nagu teadete keelamise ja ikooni matmise kausta, mis pole kaugelt uudishimulik.

Jätke rakendus otsingust ja Siri soovitustest välja

Siri soovitused kuvatakse teie iPhone'i ekraanil Today ja Spotlighti otsinguvälja kõrval. Kui kasutate rakenduste regulaarseks otsimiseks otsingut (ja peaksite seda tegema - tõmmake otsingukasti kuvamiseks lihtsalt avaekraan alla), võidakse aeg-ajalt soovitada rakendust, mille soovite peita. Või võib see ilmuda, kui otsite teisi rakendusi.

Kui kasutate mõnda rakendust palju, soovitab Siri seda sageli. Apple'i abimees õpib ka rakendusest ja teeb ettepanekuid ka teiste rakenduste kohta. Kui vajutate ühes rakenduses nuppu „Jaga”, näete sageli soovitatud sihtkohtade loendit, mille Siri on näiteks kasutamise põhjal õppinud.

Siis on otsingutulemid. Paljud rakendused võimaldavad iOS-il indekseerida otsitavaid andmebaase, et saaksite iOS-i loomulikus otsingus kiiresti dokumente või märkmeid leida. See võib anda palju rohkem teavet kui lihtne Siri soovitus.

Avage Seaded> Siri ja otsing ning leidke oma seadme installitud rakenduste pikast loendist rakendus, mille soovite peita. Keela sellel ekraanil kõik valikud, et näha veel üht: Kuva rakendus.

Keelake rakendus „Kuva rakendus”, et jätta rakendus kõigist otsingutulemitest ja soovituste ekraanidelt välja. Rakenduse edaspidiseks leidmiseks peate selle ikooni leidma kusagilt avaekraanilt või kaustadest ja seejärel selle sealt käivitama.

Rakendus Seaded ise ei järgi neid reegleid. Kui tõmbate rakenduse iOS-i seaded valikute loendi alla, näete otsinguvälja. Siit saate otsida funktsioone ja installitud rakendusi, et nende eelistusi kiiresti kohandada. Kõik rakendused, mida proovite peita või välistada, kuvatakse alati seadetes ja selle otsinguväljal.

Matke rakendus kausta

Tõenäoliselt soovite leida tasakaalu varjatud ja mugava vahel, kui otsustate rakenduse ikooni panna. Kui kasutate rakendust palju, soovite veenduda, et see oleks mõne puudutusega juurdepääsetav. Kui see on üks kord nädalas tehing, siis võite olla veidi loovam.

IOS-is saate kaustu luua, koputades rakenduse ikooni ja hoides seda all, kuni kõik ekraanil olevad ikoonid kõiguvad. Seejärel puudutage pikalt rakendust ja hõljutage kursorit teise rakenduse kohal. Ilmub kaust ja saate sellele nimeks panna mis iganes soovite. Kaustast vabanemiseks eemaldage kõik rakendused peale viimase.

Parimate tulemuste saavutamiseks kasutage kausta, kus on palju rakendusi - ideaaljuhul piisavalt, et see ulatuks mitmele lehele. Kui soovite rakendust peita teiste inimeste eest, kes teie telefoni kasutavad, valige mängude asemel kaust, mis on täis utiliite.

Ma asusin kausta nimega “Utilities”, milles olid sellised rakendused nagu TeamViewer, Telegram ja PDF-muundur. Muud ideed hõlmavad kausta „Töö” või ühte rakenduste „Shopping” või „Office” tööriistu. Kaust “Tervis” võib olla piisavalt igav, et nuhkijaid eemale peletada.

Keela rakenduse märguanded

Rakenduse märguanded kuvatakse endiselt ka siis, kui olete selle otsingust ja muudest soovitustest välja jätnud. Avage Seaded> Märguanded ja kerige seejärel alla, kuni leiate rakenduse. Puudutage seda ja keelake seejärel valik „Luba märguanded”, et takistada rakendusel teie telefonis märguannete kuvamist.

Võite ka lihtsalt lukustada ekraanil märguanded ja peita bännerid. Kui jätate märguandekeskuse aktiivseks, näete rakenduse märguandeid ainult siis, kui kontrollite neid käsitsi. Kui soovite rakenduse peitmist tõsiselt võtta, on parem keelata kõik seaded.

Peida allalaadimised oma App Store'i ajaloost

Kui kustutate rakenduse oma iPhone'ist või iPadist, mäletab Apple'i App Store ikkagi, et olete selle alla laadinud. See kuvatakse vahekaardil „Ostetud”, isegi kui rakendus oli tasuta allalaaditav.

Õnneks on see ala, kuhu Apple lubab rakendusi peita, teie ostuajalukku. Varem ostetud rakenduste loendi kuvamiseks käivitage esmalt App Store ja seejärel puudutage vahekaarti “Täna”. Puudutage paremas ülanurgas oma kasutajaikooni ja seejärel valikut „Ostetud”.

Nüüd saate sirvida varem alla laaditud tasuta ja tasuliste rakenduste loendit. Ühe peitmiseks pühkige sellel vasakule ja puudutage valikut Peida, et see kaoks. Samuti saate ekraani ülaosas asuva välja abil otsida mis tahes konkreetseid rakendusi, mida soovite peita.

Kui olete selle peitnud, kaob rakendus. Kui soovite selle uuesti alla laadida, peate puudutama nuppu „Hangi” ja volitama selle uuesti, selle asemel et koputada iCloudi allalaadimisikooni nagu teiste ostetud rakenduste puhul.

Failide ja märkmete peitmiseks kasutage mannekeenirakendusi

Kui proovite faile ja märkmeid peita, võiksite sisu varjamiseks silmapiiril kasutada näivrakendust. Need rakendused näivad olevat midagi healoomulist, näiteks kalkulaator. Nende tegelik eesmärk on siiski failide ja teabe salvestamine kahtlust tekitamata.

Apple ei armasta petlikke tavasid, seetõttu kirjeldatakse neid rakendusi sellisena oma loendites. Nukerakendusi on raske märgata. Nad kasutavad nimede kõrval läbitavaid rakenduse ikoone, mis ei tekita kahtlust.

Kui teile meeldib kalkulaatori varjamine, vaadake kalkulaatori #, privaatset kalkulaatorit või Turbo Vault. Secret Folder Vault on lukustatud kaust, kuhu saate salvestada fotosid, paroole ja palju muud. Rakenduses Apple Notes saate märkmed lukustada Face või Touch ID abil.

Kõik need rakendused võimaldavad teil peita sisu nuhkijate eest, isegi kui nad saavad juurdepääsu teie lukustamata telefonile või tahvelarvutile.

Peida fotod ja videod rakenduses Photos

Kui soovite rakenduse oma fototeegis peita, saate seda teha ilma täiendava tarkvarata. Kahjuks pole see eriti turvaline. Lihtsalt leidke pilt või video, mille soovite peita, puudutage share ja seejärel kerige alla ja valige loendist „Hide“.

Foto või video paigutatakse rakenduse Fotod vahekaardil Albumid albumisse "Peidetud". See album on siiski täiesti kaitsmata, nii et igaüks võib teie peidetud fotod üles otsida.

Selle funktsiooni eesmärk on eemaldada fotod peamistelt fotodelt ajaskaalalt.

Peida põhisüsteemi rakendused ekraaniaja kaudu

Ekraaniaeg on Apple'i tööriist oma seadmes veedetud aja haldamiseks. Teenus sisaldab ka vanemlikku järelevalvet, millest mõnda saate kasutada oma seadme toimimise muutmiseks.

Ekraaniaeg võib peita teatud sisseehitatud süsteemirakendusi, kuid mitte kolmandate osapoolte rakendusi. Avage jaotis Seaded> Ekraani aeg ja puudutage seejärel valikut „Sisu ja privaatsuse piirangud”. Puudutage valikut „Lubatud rakendused” ja seejärel keelake kõik põhisüsteemi rakendused, mida soovite peita.

Peida rakendused Jailbreak Tweakiga

Jailbreaking on teie iOS-i seadmesse kohandatud püsivara installimine, et Apple'i piirangutest mööda hiilida. Üldiselt ei ole hea mõte oma seadet vanglasse murda, kuna see seab selle pahavara ohtu. Samuti nõuab see iOS-i vananenud versioonide käitamist ja tühistab kõik teie garantiid.

Pärast kõige selle kaalumist võimaldab see teil ikkagi oma seadmeid vanglakaristuseks muuta, pääsete juurde näpunäidetele ja funktsioonidele, mida Apple kunagi iOS-ile ei lisa. Üks neist on võime rakendusi peita XB-Hide nimelise väikese näpuga. Selle leiate Cydia vaikehoidlatest tasuta allalaaditava failina. Cydia loendi kohaselt töötab näpistamine praegu vanglates purustatud seadmetega, milles töötab iOS 11 või 12.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found