Mida tähendab AMA ja kuidas seda kasutada?

Mõiste “AMA” on Redditi põhitoode ja see on levinud Interneti kaugematesse nurkadesse. Kuid mida tähendab AMA, kes selle sõna välja mõtles ja kuidas te seda kasutate?

Küsi mult midagi

AMA on lühend "küsige minult midagi". Seda kasutavad inimesed, kes avavad end igasugustele küsimustele - eriti isiklikele küsimustele. Ja kuigi AMA-d saab kasutada kõikjal Internetis, kasutatakse seda tavaliselt Redditi AMA foorumis (mis on võõrastele rohkem avatud kui Facebooki või Twitteri lõim).

Redditi AMA foorum järgib väga otsest vormingut. Inimesed alustavad lõime isikliku detailiga oma elu kohta ja teised esitavad selle detailiga seotud küsimusi. Üks teema võib algada järgmisega: „Olen ​​Amazoni kohaletoimetamise draiver, AMA”, teine ​​aga võib öelda: „Olen ​​endine FBI agent AMA.” (Nii on AMA foorum umbes nagu Oprah või Elleni vestlussaadete interaktiivne versioon.)

Muidugi alustavad suurimaid AMA teemasid kuulsused. Kes ei tahaks oma lemmikkuulsusele küsimust esitada? Neid teemasid on palju reklaamitud ja tavaliselt hakatakse neid toetama uusi saateid või filme. Samuti nõuavad nad isikut tõendavat dokumenti (fotod, videod või AMA-ga seotud postitused ametlikel Twitteri ja Facebooki kontodel), nii et fännid ei pea muretsema hämmingu pärast.

(Muide, Redditi AMA foorum kannab nime / r / IAmA, sest AMA vorming algab sõnaga „I am a…” ja lõpeb sõnaga „ask me anything”. Kui nad oleksid teadnud, et foorumit määratleb „AMA”, siis nad ilmselt oleks seda nimetanud / r / AMA.)

AMA sai alguse Redditist, kuid idee pole midagi uut

Aastatel 2008 või 2009 mõistsid Redditi töötajad, et nende veebisait võib ületada kuulsuste ja tavainimeste vahelist lõhet. Nad hakkasid võõrustama kuulsuste küsimusi ja vastuseid, mis olid väga videorohked ja kannatasid eraldatud vibraati "We Just Got a Letter".

See näib nüüd kuidagi korne, kuid Redditi keskendumine küsimustele ja vastustele oli tohutu müügiargument. Tekstipõhised küsimused ja vastused võivad olla võltsitud, kuid videod ei valetanud (vähemalt ei valetanud 2009. aastal). Lõpuks lõid Redditi töötajad küsimuste ja vastuste võõrustamiseks foorumi / r / IAmA. Nad loobusid videotest otseülekannete, tekstipõhiste suhete jaoks, kuid pidasid kindlalt kinni kuulsuste identiteedi kontrollimise ideest, mis seletab, miks formaat nii edukas oli.

Selle nurga alt on üsna selge, et AMA-vorming pole midagi uut. See arenes välja ajakirjade ja ajalehtede küsimuste ja vastuste formaadist ning seda võiks võrrelda isegi vestlussaadete, raadiokutsungite, Star Treki fännipaneelide ja muude fännidelt kuulsustega toimuvate suhtlusvormidega.

See tähendab, et AMA on sellises suhtluses väga eriline areng. Eelmiste aastate küsimusi ja vastuseid vahendasid ajakirjanikud või raadiosidejuhid, samas kui Redditi AMA-sid pole täielikult vahendatud. Lisaks võite esitada küsimusi kõigile, kellel on huvitav elu, mitte ainult rikastele kuulsustele ja juustupoliitikutele.

(Muide, Atlandil on hämmastav kirjutis / r / IAmA ajaloost. Kui teid huvitab varajane internet, peaksite kindlasti seda artiklit lugema.)

SEOTUD:Mis on Reddit Karma ja kuidas ma seda saan?

Kuidas kasutada AMA-d?

AMA foorumit on üsna lihtne kasutada. Igaüks saab Redditis postitusi ilma kontota lugeda, seega pole AMA lõimede sirvimisel kahju, et näha, kas seal midagi huvitavat on. Kui soovite küsimusi esitada, siis looge Redditi konto ja jätkake seda. Teie küsimustele võib vastuseta jääda (isegi kui need on head küsimused), kuid see on vaid osa kogemusest.

Kas soovite alustada oma AMA lõime? See on lihtne. Veenduge, et järgite AMA-vormingut ja teil on tõendid oma väidete varundamiseks. Niit nagu "minu koljus on nael, AMA" on huvitav, kuid te ei saa seda postitada ilma röntgenpildi või muu tõendita. (Kõige täpsemate juhiste saamiseks vaadake / r / IAmA KKK-d.)

Kui soovite AMA-d kasutada väljaspool Redditi, siis teadke, et see on otsene lühend "küsi minult midagi". Võite käivitada AMA-vormingus Facebooki või Twitteri lõime või kasutada igapäevases vestluses isegi lühendit "AMA" - "Kas vajate arvutiga abi? Võite vabalt AMA-s osaleda! "

Mõiste „AMA” ei viita alati ka Redditi ega isegi ametlikele AMA lõimudele. Näiteks võite naljatades öelda: "Ma sõin lihtsalt terve pitsa, AMA" jututoas või sotsiaalmeedias. Või võite teha sarkastilise kommentaari, näiteks: "Ma olen nüüd rikas, kui mu paar senti Equifaxi arveldusraha sisse tuli, AMA."


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found