HTML-i allika kuvamine Google Chrome'is

Ükskõik, kas olete veebidisainer, kes teie saidi lähtekoodi silub, või soovite lihtsalt teada, kuidas saidi kood välja näeb, saate HTML-i allikat vaadata otse Google Chrome'is. HTML-i allika kuvamiseks on kaks võimalust: kuvage allikas ja kontrollige arendaja tööriistade abil.

Kuva allikas, kasutades lehe View Source

Käivitage Chrome ja minge veebilehele, mida soovite HTML-lähtekoodi vaadata. Paremklõpsake lehel ja klõpsake käsul „Kuva lehe allikas” või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + U, et näha lehe allikat uuel vahelehel.

Avaneb uus vaheleht koos kogu veebisaidi HTML-iga, täielikult laiendatud ja vormindamata.

Kui otsite HTML-allikast kindlat elementi või osa, on vaate allika kasutamine tüütu ja tülikas, eriti kui leht kasutab palju JavaScripti ja CSS-i.

Kontrollige allikat arendaja tööriistade abil

See meetod kasutab Chrome'is paani Arendaja tööriistad ja on lähtekoodi vaatamiseks palju puhtam. HTML-i on siin lihtsam lugeda tänu täiendavale vormindusele ja võimalusele ahendada elemendid, mida te ei huvita.

Avage Chrome ja minge lehele, mida soovite kontrollida; seejärel vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + i. Dokitud paan avaneb teie vaadatava veebilehe kõrval.

Klõpsake elemendi kõrval oleval väikesel hallil noolel, et seda veelgi laiendada.

Kui te ei soovi vaikimisi näha kogu lehe koodi, vaid kontrollite HTML-is konkreetset elementi, paremklõpsake sellel lehel oleval kohal ja seejärel klõpsake nuppu „Kontrolli”.

Kui paan seekord avaneb, läheb see otse koodi ossa, mis sisaldab seda elementi, millel klõpsasite.

Kui soovite doki asukohta muuta, saate selle teisaldada põhja, vasakule, paremale või isegi eraldi aknasse dokkida. Klõpsake menüüikooni (kolm punkti), seejärel valige kas dokkimine eraldi aknasse, dokk vasakule, dokk alla või paremale.

See on kõik, mis seal on. Kui olete koodi vaatamise lõpetanud, sulgege veebilehele naasmiseks vahekaart Vaade allikas või klõpsake arendaja tööriistade paanil nupul X.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found