Mis vahe on Windowsi kaustade „Program Files (x86)” ja „Program Files” vahel?

On suur tõenäosus, et teie Windowsi arvutis on nii kaustad „C: \ Program Files“ kui ka „C: \ Program Files (x86)“. Kui ringi ajate, näete, et mõned teie programmid on installitud ühte kausta ja mõned teise.

32-bitine vs 64-bitine Windows

SEOTUD:Mis vahe on 32- ja 64-bitisel Windowsi vahel?

Algselt oli Windows saadaval ainult 32-bitise operatsioonisüsteemina. Windowsi 32-bitistes versioonides - isegi Windows 10 32-bitistes versioonides, mis on endiselt saadaval - näete ainult kausta "C: \ Program Files".

See kaust Program Files on soovitatav asukoht, kuhu installitavad programmid peaksid oma käivitatava faili, andmed ja muud failid salvestama. Teisisõnu, programmid installitakse kausta Program Files.

Windowsi 64-bitiste versioonide korral installivad 64-bitised rakendused kausta Program Files. Kuid Windowsi 64-bitised versioonid toetavad ka 32-bitiseid programme ja Microsoft ei taha, et 32- ja 64-bitine tarkvara seguneksid samas kohas. Niisiis installitakse 32-bitised programmid kausta "C: \ Program Files (x86)".

Windows töötab 32-bitiste rakendustega Windowsi 64-bitistes versioonides, kasutades nime WOW64, mis tähendab "Windows 32-bitine Windows 64-bitises".

Kui käivitate 32-bitise programmi Windowsi 64-bitises väljaandes, suunab WOW64 emulatsioonikiht sujuvalt oma failidele juurdepääsu C: \ Program Files'ilt "C: \ Program Files (x86). 32-bitine programm proovib pääseda juurde kataloogi Program Files ja osutab kaustale Program Files (x86). 64-bitised programmid kasutavad endiselt tavalist kausta Program Files.

Mis on igas kaustas salvestatud

Kokkuvõtteks võib öelda, et Windowsi 32-bitises versioonis on teil lihtsalt kaust „C: \ Program Files”. See sisaldab kõiki teie installitud programme, mis kõik on 32-bitised.

Windowsi 64-bitises versioonis salvestatakse 64-bitised programmid kausta "C: \ Program Files" ja 32-bitised programmid kausta "C: \ Program Files (x86)".

Sellepärast on erinevad programmid kahes kaustas Program Files levinud näiliselt juhuslikult. Kausta „C: \ Program Files” kuuluvad failid on 64-bitised, samas kui kaustas „C: \ Program Files (x86)” on 32-bitised.

Miks nad lahku lähevad?

See on ühilduvusfunktsioon, mis on mõeldud vanade 32-bitiste programmide jaoks. Need 32-bitised programmid ei pruugi olla teadlikud, et Windowsi 64-bitine versioon on isegi olemas, nii et Windows hoiab neid sellest 64-bitisest koodist eemal.

32-bitised programmid ei saa laadida 64-bitiseid teeke (DLL-faile) ja võivad kokku kukkuda, kui nad proovivad laadida konkreetset DLL-faili ja leiavad 32-bitise asemel 64-bitise. Sama kehtib ka 64-bitiste programmide kohta. Erinevate protsessoriprotsessorite jaoks erinevate programmifailide eraldi hoidmine hoiab ära selliste vigade tekkimise.

Oletame näiteks, et Windows kasutas lihtsalt ühte kausta Program Files. 32-bitine rakendus võib otsida rakendusest C: \ Program Files \ Microsoft Office leitud Microsoft Office'i DLL-faili ja proovida seda laadida. Kui teil oleks aga installitud Microsoft Office'i 64-bitine versioon, kukuks rakendus kokku ja ei töötaks korralikult. Eraldi kaustadega ei leia see rakendus DLL-i üldse, sest Microsoft Office'i 64-bitine versioon oleks aadressil C: \ Program Files \ Microsoft Office ja 32-bitine rakendus otsiks C-d : \ Program Files (x86) \ Microsoft Office.

See aitab ka siis, kui arendaja loob rakendusest nii 32- kui 64-bitise versiooni, eriti kui mõnes olukorras tuleb mõlemad installida korraga. 32-bitine versioon installitakse automaatselt kausta C: \ Program Files (x86) ja 64-bitine versioon automaatselt programmi C: \ Program Files. Kui Windows kasutas ühte kausta, peaks rakenduse arendajal olema 64-bitine kaust installitud mõnda teise kausta, et need eraldi hoida. Ja seal, kus arendajad installisid erinevaid versioone, ei oleks tõenäoliselt tõelist standardit.

Miks nimetatakse 32-bitist kausta (x86)?

Te ei näe alati valikuid „32-bitine” ja „64-bitine”. Selle asemel näete mõnikord tähiseid "x86" ja "x64", viidates neile kahele erinevale arhitektuurile. Seda seetõttu, et varajased arvutid kasutasid Inteli 8086 kiipi. Algsed kiibid olid 16-bitised, kuid uuemad versioonid muutusid 32-bitiseks. "X86" viitab nüüd 64-bitise arhitektuuri eelsele arhitektuurile - olgu see siis 16- või 32-bitine. Uuemat 64-bitist arhitektuuri nimetatakse selle asemel „x64“.

Seda tähendab programmiprogrammid (x86). See on programmifailide kaust programmidele, mis kasutavad vanemat x86 protsessori arhitektuuri. Pange tähele, et Windowsi 64-bitised versioonid ei saa käitada 16-bitist koodi.

See pole tavaliselt oluline

SEOTUD:Mis on Windowsi kaust AppData?

Tavaliselt pole vahet, kas programmi failid on salvestatud programmifailidesse või programmifailidesse (x86). Windows installib programmid automaatselt õigesse kausta, nii et te ei pea selle üle mõtlema. Programmid kuvatakse menüüs Start ja toimivad normaalselt, olenemata nende installimise kohast. Nii 32- kui ka 64-bitised programmid peaksid teie andmed salvestama kaustadesse nagu AppData ja ProgramData, mitte üheski kaustas Program Files. Laske oma programmidel lihtsalt otsustada, millist kausta Program Files kasutada.

Kui kasutate kaasaskantavat rakendust, saab seda käitada mis tahes teie süsteemi kaustas, nii et te ei pea muretsema, kuhu need panna. Meile meeldib panna kaasaskantavad rakendused Dropboxi või mõnda muud tüüpi pilvemälu kausta, nii et need on saadaval kõikides meie arvutites.

Mõnikord peate teadma, kuhu programm on salvestatud. Oletame näiteks, et soovite mõne faili varundamiseks minna oma Steami kataloogi. Leiate selle kataloogist C: \ Program Files (x86), kuna Steam on 32-bitine programm.

Kui te pole kindel, kas installitud programm on 64-bitine või mitte, ja otsite selle installikausta, peate selle leidmiseks võib-olla otsima mõlemast kaustast Program Files.

Võite vaadata ka Windows 10 ülesannete halduris.

Windowsi 64-bitistes versioonides on 32-bitised programmid märgistatud täiendava tekstiga ((32-bitine)), mis annab teile märku, et leiate need jaotisest C: \ Program Files (x86).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found