Sisukorra loomine ja haldamine Microsoft Wordis

Sisukorra kasutamine dokumendis hõlbustab lugejal navigeerimist. Dokumendis kasutatavatest päistest saate Wordis sisukorra genereerida. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Lisage sisukord

Sõltumata dokumendi suurusest võib sisukorra kasutamine suunata lugeja täpselt sinna, kus ta olema peab. Lisaks dokumendi lugejale sõbralikumaks muutmisele hõlbustab sisukord ka autori tagasiminekut ja vajadusel sisu lisamist või eemaldamist.

Vaikimisi genereerib Word sisukorra, kasutades kolme esimest sisseehitatud pealkirjastiili (Pealkiri 1, Pealkiri 2 ja Pealkiri 3). Pealkirja stiilide rakendamiseks valige vahekaardil „Kodu“ konkreetne stiil. Kui te pole rahul saadaolevate pealkirjastiilide tüüpidega, saate muuta vaikepäise stiili.

Saate seda hallata kahel erineval viisil. Pärast dokumendi valmimist võite jaotise stiilid rakendada igale jaotisele või lisada need käigu pealt.

Kui olete pealkirjastiilid rakendanud, on aeg sisukord lisada. Esimene asi, mida peate tegema, on viia kursor kohta, kuhu soovite sisukorda ilmuda. Kui olete valmis, minge vahekaardile „Viited“ ja valige „Sisukord“.

Ilmub rippmenüü. Siin saate valida kolme erineva sisseehitatud tabeli vahel.

Ainus erinevus automaatsete tabelite 1 ja 2 vahel on pealkiri, milleks on vastavalt “Sisukord” ja “Sisukord”. Valides kas automaatse tabeli 1 või 2, luuakse sisukord, kasutades pealkirjade nimesid.

Kui valisite rippmenüüst Sisukord suvandi „Käsitsi tabel”, lisab see teile malli, mida peate ise muutma.

Selles sisukorras võite märgata, et on alamtasemeid. Iga tase tähistab teie dokumendis pealkirja stiili. Nii et kui kasutate automaatset tabelit ja soovite oma teenusepakkujale alatasemeid, peate 1. taseme jaoks kasutama 1. pealkirja, 2. taseme jaoks 2. pealkirja ja 3. taseme jaoks 3. pealkirja.

Kui soovite, et sisukord läheks kolmest peamisest pealkirjastiilist sügavamale, saate ka seda teha. Kui klõpsate nupul „Sisukord“, klõpsake rippmenüüs valikut „Kohandatud sisukord“.

Klõpsake avanevas sisukorra aknas nuppu "Valikud".

Sisestage aknas Sisukorra valikud iga kasutatava saadaoleva stiili (need on Wordi sisseehitatud stiilid, mis algavad pealkirjaga 4) kõrvale TOC-tase, mida soovite kasutada. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Sisukorra ajakohastamine

Kui teil on kunagi vaja mõnda dokumenti jaotist lisada või eemaldada, saate hõlpsalt sisukorda nende muudatuste kajastamiseks värskendada. Sisukorra värskendamiseks valige see, klõpsake ilmuvas hüpikmenüüs nuppu „Värskenda tabelit” ja valige, kas soovite värskendada ainult lehtede numbreid või tervet tabelit. Muudatuste rakendamiseks klõpsake nuppu "OK".

Teie sisukorda värskendatakse nüüd.

Sisukorra eemaldamine

Sisukorra eemaldamine on lihtne. Kõik, mida peate tegema, on see valida ja seejärel klõpsake ilmuvas menüüs noolt.

Valige rippmenüü allservas käsk „Eemalda sisukord”.

Teie sisukord eemaldatakse nüüd teie dokumendist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found