Kuidas keelata OneDrive ja eemaldada see Windows 10-s File Explorerist

Windows 10 sisaldab OneDrive'i, kuid kui te seda pigem ei näe, on OneDrive'i keelamiseks ja selle eemaldamiseks Windows 10-s File Explorerist mitu võimalust.

Kodukasutajad: desinstallige OneDrive tavaliselt

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 loojate värskenduses

Alates Windows 10 loojate värskendusest saate nüüd OneDrive'i hõlpsasti desinstallida nagu iga teine ​​töölauaprogramm. Ainult Windows 10 Home kasutajad peaksid seda tegema. Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 10 Professional, Enterprise või Education, jätke see samm vahele ja kasutage selle asemel allolevat grupipoliitika redaktori meetodit.

Valige juhtpaneel> Programmid> Programmi desinstallimine või Seaded> Rakendused> Rakendused ja funktsioonid. Installitud tarkvara loendis kuvatakse programm „Microsoft OneDrive”. Klõpsake seda ja klõpsake nuppu "Desinstalli".

Windows desinstallib koheselt OneDrive'i ja OneDrive'i ikoon kaob teavitusalalt.

(Kui soovite kunagi tulevikus OneDrive'i uuesti installida, peate käivitama OneDrive'i installiprogrammi, mis on maetud Windowsi süsteemikausta. Lihtsalt minge Windows 10 64-bitise versiooni kausta C: \ Windows \ SysWOW64 \ või Windows 10 32-bitise versiooni kaust C: \ Windows \ System32. Topeltklõpsake siin failil „OneDriveSetup.exe” ja Windows installib OneDrive uuesti.)

Sellisel viisil OneDrive'i desinstallimisel on üks probleem: tühi OneDrive'i kaust kuvatakse endiselt File Exploreri küljeribal. Kui teil on sellega kõik korras, võite nüüd lõpetada. OneDrive on eemaldatud ja ei tee enam midagi. Kui aga tühi OneDrive kaust teid häirib, peate kasutama allolevaid trikke.

Kodukasutajad: eemaldage OneDrive'i kaust File Explorerist, muutes registrit

SEOTUD:Siin on Windows 10 kasutajatele Windows 10 erinev erinevus

Kui teil on Windows 10 Home, peate OneDrive'i kausta eemaldamiseks File Exploreri vasakult küljeribalt muutma Windowsi registrit. Nii saate seda teha ka Windows Pro või Enterprise'is, kuid rühmapoliitika redaktori meetod on parem lahendus OneDrive'i puhtaks keelamiseks.

SEOTUD:Registriredaktori nagu profi kasutamise õppimine

Tavahoiatus: Registriredaktor on võimas tööriist ja selle väärkasutamine võib muuta teie süsteemi ebastabiilseks või isegi mittetoimivaks. See on üsna lihtne häkkimine ja nii kaua, kui järgite juhiseid, ei tohiks teil probleeme olla. See tähendab, et kui te pole sellega kunagi varem töötanud, kaaluge enne alustamist lugeda registriredaktori kasutamist. Ja enne muudatuste tegemist varundage kindlasti register (ja arvuti!).

Alustamiseks avage registriredaktor, vajutades nuppu Start ja tippides „regedit”. Registriredaktori avamiseks ja arvutile muudatuste tegemiseks loa andmiseks vajutage sisestusklahvi.

Registriredaktoris kasutage vasakule küljeribale järgmise klahvi navigeerimiseks. Loojate värskenduses saate selle aadressi lihtsalt kopeerida ja kleepida registriredaktori aadressiribale.

HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

Topeltklõpsake nuppu System.IsPinnedToNameSpaceTree parempoolsel paanil. Määrake see 0 ja klõpsake nuppu “OK”.

Kui kasutate Windows 10 64-bitist versiooni, peate navigeerima ka vasakule küljeribale järgmise võtme juurde.

HKEY_CLASSES_ROOT \ Wow6432Node \ CLSID \ {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

Topeltklõpsake nuppu System.IsPinnedToNameSpaceTree parempoolsel paanil. Määrake see 0 ja klõpsake nuppu “OK”.

OneDrive'i kaust kaob File Exploreri külgribalt kohe. Kui see nii ei ole, proovige arvuti taaskäivitada.

Laadige alla meie ühe klõpsuga registrihäkk

Kui te ei soovi ise registrisse sukelduda, oleme loonud allalaaditavad registrihäkid, mida saate kasutada. Üks häkkimine eemaldab OneDrive'i kausta File Explorerist, teine ​​häkk taastab selle. Lisasime versioonid nii Windows 10 32- kui 64-bitistele versioonidele. Topeltklõpsake sellel, mida soovite kasutada, klõpsake viipade kaudu ja taaskäivitage arvuti.

Laadige alla OneDrive'i eemaldamine failihalduri häkkidest

Kui soovite kontrollida, kas kasutate Windows 10 32- või 64-bitist versiooni, minge jaotisse Seaded> Süsteem> Teave. Vaadake jaotist „Süsteemi tüüp” ja vaadake, kas seal öeldakse, et kasutate „64-bitist operatsioonisüsteemi” või „32-bitist operatsioonisüsteemi”.

SEOTUD:Kuidas teha oma Windowsi registrihäkke

Need häkid muudavad lihtsalt samu seadeid, mida ülalpool muutsime. „Hide OneDrive from File Explorer” häkkimise käivitamine määrab väärtuseks 0, samal ajal kui häkkimine „OneDrive'i taastamine File Explorerisse” käivitades määrab väärtuse tagasi väärtuseks 1. Ja kui teile meeldib registriga möllata, tasub õppimiseks aega võtta kuidas oma registrihäkke teha.

Pro ja ettevõtte kasutajad: keelake OneDrive kohaliku grupipoliitika redaktoriga

SEOTUD:Grupipoliitika redaktori kasutamine arvuti kohandamiseks

Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 10 Professional, Enterprise või Education, on lihtsaim viis OneDrive'i keelamiseks ja peitmiseks kohaliku grupipoliitika redaktori kasutamine. See on üsna võimas tööriist, nii et kui te pole seda kunagi varem kasutanud, tasub võtta veidi aega, et õppida, mida see suudab. Kui olete ettevõtte võrgus, tehke kõigile teene ja pöörduge kõigepealt oma administraatori poole. Kui teie tööarvuti on osa domeenist, on tõenäoline, et see on ka osa domeenirühma reeglitest, mis igatahes asendavad kohaliku rühma poliitika.

Windows 10 Pro või Enterprise'is klõpsake nuppu Start, tippige gpedit.mscja vajutage sisestusklahvi.

Leidke kohaliku grupipoliitika redaktori vasakpoolsel paanil jaotis Arvuti konfiguratsioon> Haldusmallid> Windowsi komponendid> OneDrive. Topeltklõpsake parempoolsel paanil reegli sätet „OneDrive'i kasutamine failide salvestamiseks" vältimiseks, määrake väärtuseks "Lubatud" ja klõpsake nuppu "OK".

See keelab täielikult juurdepääsu OneDrive'ile. OneDrive peidetakse File Exploreri eest ja kasutajatel pole lubatud seda käivitada. Te ei pääse OneDrive'ile üldse juurde, isegi mitte Windows Store'i rakenduste kaudu ega kasutage kaamerarulli üleslaadimise funktsiooni.

Selle meetodi kasutamisel ei tohiks OneDrive'i juhtpaneelilt või seadetest desinstallida. Kui te seda teete, näete ka edaspidi File Exploreris tühja OneDrive'i kausta. Kui pärast selle rühmapoliitika sätte muutmist näete File Exploreris tühja OneDrive kausta, peate OneDrive Windowsi süsteemikaustast uuesti installima. Kui olete seda teinud, tühjeneb OneDrive'i kaust File Exploreris.

Selle muudatuse tagasivõtmiseks minge lihtsalt siia ja muutke poliitika valikuks „Lubatud” asemel „Pole konfigureeritud”.

Tundub, et pole ühtegi seotud registriseadet, mida saate muuta, et saada sama efekt kui grupipoliitika sättega Windows 10-s. Windows 8.1-s töötanud registrisätted "DisableFileSync" ja "DisableFileSyncNGSC" ei tööta enam Windows 10-s.

Kui teie OneDrive'i failide kohalikud koopiad on teie arvutisse sünkroonitud, võite ruumi vabastamiseks need kustutada. Liikuge kausta C: \ Users \ NAME \ OneDrive, mis sisaldab teie kasutaja allalaaditud OneDrive-faile. Neid ei kustutata automaatselt, kui tühistate konto linkimise ja lõpetate sünkroonimise. Nende kustutamine ei kustuta neid OneDrive'ist, kui teie konto on OneDrive'iga linkimata - need kustutatakse lihtsalt teie kohalikust seadmest.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found