Google Chrome'i brauseri installimine või desinstallimine

Suuresti Google'i avatud lähtekoodiga Chromiumi põhjal on Google Chrome üks populaarsemaid veebibrausereid Windowsi, macOSi, Androidi, iPhone'i ja iPadi kaudu. Chrome'i installimine ja desinstallimine igasse operatsioonisüsteemi võtab vaid mõne sammu.

Google Chrome'i installimine Windows 10-sse

Avage mis tahes veebibrauser, näiteks Microsoft Edge, tippige aadressiribale „google.com/chrome” ja vajutage sisestusklahvi. Klõpsake käsul Laadi alla Chrome> Nõustu ja installi> Salvesta fail.

Vaikimisi paigutatakse installer kausta Allalaadimised (kui te pole oma praegust veebibrauserit suunanud faile mujalt alla laadima). Liikuge File Exploreris sobivasse kausta, topeltklõpsake faili avamiseks valikut „ChromeSetup” ja seejärel klõpsake nuppu „Käivita”.

Kui teil palutakse lubada sellel rakendusel teie seadmes muudatusi teha, klõpsake nuppu „Jah”. Google Chrome alustab installimist ja avab brauseri pärast lõpetamist automaatselt. Nüüd saate sisse logida oma Google'i kontole, isikupärastada veebibrauserit ja hakata Chrome'i enda kasutama.

Google Chrome'i desinstallimine Windows 10-s

Avage menüü Start, valides tegumiribalt Windowsi logo ja seejärel klõpsake hammasratta „Seaded”.

Klõpsake hüpikmenüüs valikul „Rakendused”. Google Chrome'i leidmiseks kerige loendis „Rakendused ja funktsioonid” alla. Klõpsake nuppu „Google Chrome” ja valige nupp „Desinstalli”. Teil palutakse klõpsata teisel nupul „Desinstalli”, mis viib desinstallimisprotsessi lõpule.

Windows 10 säilitab teie profiiliteabe, järjehoidjad ja ajaloo.

Google Chrome'i installimine Maci

Alustage Chrome'i installiprogrammi allalaadimisega. Avage mis tahes veebibrauser, tippige aadressiribale „google.com/chrome” ja vajutage seejärel nuppu Enter.

Nüüd klõpsake nuppu Laadi Chrome Macile alla> Salvesta fail> OK. Avage kaust Allalaadimised ja topeltklõpsake failil „googlechrome.dmg”. Klõpsake ja lohistage hüpikaknas Google Chrome'i ikoon kausta Applications otse selle all.

Nüüd saate Google Chrome'i avada kaustas Applications või Apple Spotlight Searchi abil.

Google Chrome'i desinstallimine Macis

Veenduge, et Chrome oleks suletud. Selleks saate paremklõpsata Chrome'i ikoonil ja seejärel valida nupu „Lõpeta“.

Kõigile installitud rakendustele juurdepääsemiseks klõpsake kaustaikooni „Rakendused”.

Klõpsake ikooni „Google Chrome” ja lohistage see prügikasti.

MacOS hoiab mõnes kataloogis mõnda Chrome'i faili, kuni olete prügikasti tühjendanud. Selleks saate paremklõpsata prügikastil ja valida käsk „Tühjenda prügikast”.

Teise võimalusena võite avada Finderi, klõpsata nupul „Rakendused”, paremklõpsata nupul „Google Chrome” ja valida „Teisalda prügikasti”. Kõigi failide arvutist eemaldamiseks peate ikkagi paremklõpsama prügikastil ja valima käsu „Tühjenda prügikast”.

Google Chrome'i installimine iPhone'i ja iPadi

Avage oma iPhone'i või iPadi App Store, valides ikooni "App Store".

Teise võimalusena võite Spotlight Searchi abil otsida „App Store” ja klõpsata siis, kui see kuvatakse.

Valige paremas alanurgas vahekaart „Otsing” ja tippige ülaosas asuvale otsinguribale „Chrome”. Puudutage nuppu „Hangi” Google Chrome'i kõrval ja puudutage seejärel käsku „Installi”.

Sisestage oma Apple ID parool ja puudutage seejärel nuppu „Logi sisse” või kinnitage oma isik Touch ID või Face ID abil. Chrome hakkab installima ja pärast lõpetamist kuvatakse ikoon avakuval.

Google Chrome'i desinstallimine iPhone'is ja iPadis

Puudutage pikalt Chrome'i ikooni, kuni ikoon hakkab vingerdama. Puudutage „X”, mis kuvatakse Chrome'i ikooni vasakus ülanurgas, ja valige seejärel „Kustuta”. See eemaldab ka kogu teie profiiliteabe, järjehoidjad ja ajaloo.

Google Chrome'i installimine Androidi

Google Chrome on eelinstallitud enamikus Android-seadmetes. Kui see pole mingil põhjusel installitud, avage rakenduste loendis ikoon „Play pood”, pühkides rakenduste loendi avamiseks ekraani allservast üles. Kerige alla, et valida „Play pood”, või otsige seda oma rakenduste loendi ülaosas olevalt otsinguribalt.

Puudutage ülaosas otsinguriba ja tippige „Chrome” ning puudutage seejärel valikuid Installi> Nõustu.

Google Chrome'i desinstallimine Androidis

Kuna see on Androidi vaikebrauser ja eelinstallitud, ei saa Google Chrome'i desinstallida. Kuid võite selle asemel Google Chrome'i keelata, kui soovite selle oma seadme rakenduste loendist eemaldada.

Selleks avage rakendus „Seaded”, pühkides ekraani ülaosast kaks korda alla, nii et kuvatakse täielik teatiste menüü, ja puudutage seejärel hammasrattaikooni. Teise võimalusena võite rakenduse sahtli avamiseks pühkida ekraani allservast üles ja kerida allapoole, et valida „Seaded”.

Järgmisena valige „Rakendused ja märguanded”.

Kui te ei näe jaotises „Hiljuti avatud rakendused” Chrome'i, puudutage valikut „Kuva kõik rakendused”.

Kerige alla ja puudutage valikut „Chrome”. Puudutage sellel ekraanil „Rakenduse teave” käsku „Keela”. Chrome'i uuesti lubamiseks saate seda protsessi korrata.

Sõltumata sellest, millist opsüsteemi kasutate, on Google Chrome üks kõige kiiremini ja sagedamini kasutatavaid brausereid. Isegi Microsofti uusim brauser Edge põhineb Google'i tarkvaral Chromium. Andke meile teada, kuhu veel Chrome'i installite, ja kuidas saaksime teie jaoks parema sirvimiskogemuse hõlbustada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found