Miks ei saa telerit monitorina kasutada?

Telerid ja arvutimonitorid on sarnased ja kasutavad paneelide juhtimiseks enamasti sama tehnoloogiat. Tavaliselt saate telerit oma arvutiga kasutada, kuid need on loodud erinevale turule ja ei ole samad kui monitorid.

Ühenduste erinevused

HDMI-sisendit aktsepteerivad nii telerid kui ka monitorid, eeldades, et need on tehtud viimasel kümnendil. HDMI on videosignaalide tööstusstandard ja leiate need peaaegu kõigist seadmetest, mis väljastavad videot Rokusest ja mängukonsoolidest arvutitesse. Tehniliselt, kui kõik, mida otsite, on ekraan, kuhu midagi ühendada, sobib kas teler või monitor.

Monitoridel on tavaliselt suuremad eraldusvõimed ja värskendussageduse toetamiseks muud ühendused, näiteks DisplayPort. Telerites on sageli mitu HDMI-sisendit, et ühendada kõik seadmed ühele ekraanile, samas kui monitorid on tavaliselt mõeldud ühe seadme kasutamiseks korraga.

Sellised seadmed nagu mängukonsoolid saadavad tavaliselt heli HDMI kaudu, kuid monitoridel pole tavaliselt kõlareid ja harva korralikke korralikke. Tavaliselt eeldatakse, et ühendate kõrvaklapid oma laua külge või kui teil on töölauakõlarid. Kuid peaaegu kõigil teleritel on kõlarid. Tippklassi mudelid tunnevad uhkust selle üle, et neil on suurepärased mudelid, kuna need toimivad teie elutoa keskpunktina.

Telerid on palju suuremad

Ilmselgeks erinevuseks on ekraani suurus. Telerid on tavaliselt umbes 40 tolli või rohkem, samas kui enamik töölauamonitore istub umbes 24–27 tolli. Teler on mõeldud kogu ruumi vaatamiseks ja peab seetõttu olema suurem, et hõivata sama palju teie nägemust.

See ei pruugi teie jaoks probleem olla; mõned inimesed võivad eelistada suuremat ekraani paljude väiksemate ekraanide asemel. Nii et suurus pole automaatne murdja, kuid eraldusvõime on - kui teie teler on 40-tolline paneel, kuid on ainult 1080p, näeb see teie töölaua lähedal olles udune välja, vaatamata sellele, et see tundub kogu toast suurepäraselt . Kui kavatsete oma peamise arvutimonitorina kasutada suurt telerit, kaaluge 4K-paneeli hankimist.

Samuti on vastupidi, kuna te ei tahaks oma elutoa telerina kasutada väikest arvutimonitori. See on kindlasti teostatav, kuid enamik keskmise suurusega 1080p telereid maksab umbes sama palju kui võrreldav töölauamonitor.

Monitorid on loodud interaktiivsuse jaoks

Telerite puhul on teie tarbitav sisu peaaegu täielikult eelsalvestatud, kuid monitoridel suhtlete pidevalt oma töölauaga. Need on vastavalt üles ehitatud, telerid keskenduvad filmide ja saadete paremale pildikvaliteedile, sageli töötlusaja ja sisendi viivituse hinnaga.

Oluline on mõista põhitõdesid, kuidas enamik telereid ja kuvareid töötab, et aru saada, miks see oluline on. Nii telerite kui ka monitoride abil saadavad seadmed (nt teie arvuti või kaablikast) ekraanile pilte mitu korda sekundis. Ekraani elektroonika töötleb pilti, mis viib selle näitamise lühikese aja jooksul edasi. Seda nimetatakse tavaliselt paneeli sisendi mahajäämuseks.

Pärast pildi töötlemist saadetakse see tegelikule LCD-paneelile (või muule, mida teie seade kasutab). Paneelil kulub ka pildi renderdamiseks aega, kuna pikslid ei liigu koheselt. Kui te seda aeglustaksite, näeksite, kuidas teler aeglaselt ühelt pildilt teisele tuhmub. Seda nimetatakse paneeli reageerimisajaks, mida segatakse sageli sisendi viivitusega.

Sisendi viivitus pole telerite jaoks eriti oluline, kuna kogu sisu on eelsalvestatud ja te ei sisesta mingit sisendit. Reaktsiooniaeg ei ole ka liiga oluline, sest te kulutate peaaegu alati 24 või 30 kaadrit sekundis sisu, mis annab tootjale palju rohkem ruumi "odavalt" müümiseks millelegi, mida te tegelikult kunagi ei märganud.

Kuid töölaual kasutamisel võite seda rohkem märgata. Suure reageerimisajaga teler võib tunduda udune ja jätta 60 fps mängu arvutist kuvamisel kummitusi tekitavaid artefakte, kuna veedate kaadri vahelises olekus rohkem aega. Need artefaktid näevad välja nagu Windowsi kursorirajad, kuid kõike, mida liigutate. Suure sisendi viivitusega võite tunda viivitust hiire liigutamise ja ekraanil liikumise vahel, mis võib häirida. Isegi kui te ei mängi mänge, mõjutavad sisendviive ja reageerimisaeg teie kogemust.

Need pole siiski selgelt eristatavad erinevused. Kõigil teleritel pole probleeme kiiresti liikuva sisuga ja kõik monitorid pole automaatselt paremad. Kuna tänapäeval on paljud telerid loodud konsoolimängude jaoks, on sageli olemas „mängurežiim”, mis lülitab kogu töötlemise välja ja kiirendab paneeli reageerimisaega, et see oleks paljude monitoridega võrdne. Kõik sõltub sellest, millist mudelit ostate, kuid kahjuks tõlgendatakse selliseid spetsifikatsioone nagu reageerimisaega sageli äärmiselt valesti (või lihtsalt otseseid turundusvalesid) ning sisendi mahajäämust testitakse või mainitakse harva. Täpsete hinnangute saamiseks peate sageli konsulteerima kolmandate osapoolte ülevaatajatega.

Telerid on loodud teleriks häälestamiseks

Enamikul teleritel on digitaalsed tuunerid, mida saate kasutada antenni või isegi koaksiaalkaabliga põhikaabli häälestamiseks. Häälestaja dekodeerib õhu või kaabli kaudu saadetava digitaalse signaali. Tegelikult ei saa seda seaduslikult USA-s ilma digitaaltelevisiooni tuunerita turustada.

Kui teil on kaablitellimus, on teil tõenäoliselt digiboks, mis toimib ka tuunerina, nii et mõned tootjad otsustavad tuuneri raha kokkuhoiuks välja jätta. Kui seda pole, siis turustatakse seda tavaliselt kui "kodukino ekraan" või "suurformaatne ekraan", mitte "teler". Need töötavad kaablikarbiga ühendamisel endiselt hästi, kuid ei saa kaablit ilma selleta vastu võtta. Ja OTA-teleri vaatamiseks ei saa nendega antenni otse ühendada.

Monitoridel pole kunagi tuunerit, kuid kui teil on HDMI-väljundiga kaablikarp - või isegi OTA-karp, kuhu saate antenni ühendada, saate selle kaabeltelevisiooni vaatamiseks monitori ühendada. Pidage meeles, et vajate ikkagi kõlareid, kui teie monitoril neid pole.

SEOTUD:HD-telekanalite tasuta hankimine (kaabli eest maksmata)

Lõppkokkuvõttes saate teleri arvutiga tehniliselt ühendada ja kasutada ilma ühilduvusprobleemideta, kui see pole uskumatult vana ja tal on endiselt õiged pordid. Kuid teie läbisõit võib erineda tegelikust kasutamiskogemusest ja sõltuvalt tootjast võib see tohutult erineda.

Kui kavatsete monitori telerina kasutada, ei saa te telerit häälestada ilma lisakarbita - kuid on täiesti hea, kui ühendate Apple TV või Roku Netflixi vaatamiseks, kui te ei pahanda üldiselt väiksemat korralike kõlarite suurus või puudumine.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found