Kuidas varjatud valvekaameraid oma telefoniga tuvastada

Pere avastas hiljuti oma Airbnb-s ebaviisaka üllatuse: elutoas suitsuanduriks maskeeritud varjatud kaamera. Siin on kaks võimalust kontrollida kaameraid - kas Airbnb-s või mujal - kasutades ainult iPhone'i või Androidi telefoni.

Peidetud kaamerad on tõeline oht

Kui peatute hotellis või Airbnb-s, võivad peidetud kaamerad muret tekitada. Airbnb puhul peab teie host loetlema kõik kaamerad, mis neil on, olenemata sellest, kas need on sisse lülitatud või mitte. Lisaks ei luba Airbnb hostidel kaameraid vannitubadesse või magamiskohtadesse paigutada, isegi kui see on lahtikäiva voodiga elutuba.

Kuid nagu see üks pere teada sai, võib aeg-ajalt jube peremees siiski kaamera varjata ja teile mitte öelda. Airbnb-s peidetud kaamerad pole uus asi. Ka probleem ei piirdu ainult Airbnb-ga. Värske uudislugu kirjeldas Lõuna-Korea hotellides otseülekandes peidetud kaamerate ahistavat lugu. Internetis filmiti ja otseülekandeid tehti üle 1500 hotellikülalise. Kuna varjatud kaamerad muutuvad veelgi odavamaks, näib neid üha enam hüppavat.

Tootjad kujundavad kaameraid, mis on varjatud muude igapäevaste esemetena, näiteks suitsuandurid, kellad, USB-jaoturid, isegi traadita laadijad. Neid saab kasutada õigustatud põhjustel teie kodus - näiteks selleks, et varjata kaamerat, mida sissemurdja ei leia, või lapsehoidja jälgimiseks selle isiku nõusolekul. Kuidas aga tagada, et keegi ei sihi teid varjatud kaameraga? Ühe rakenduse ja telefoni kaamera abil saate sisse logides varjatud kaamerate jaoks pühkida.

Telefoniga kaamerate otsimiseks on kaks võimalust. Esiteks, kui teil on juurdepääs, saate skannida WiFi-võrku seadmete jaoks, mis näevad välja nagu kaamerad. Kuid see leiab ainult võrku ühendatud kaamerad. Teiseks saate telefoni kaameraga otsida öönägemise kaameraid. Kui varjatud kaamera pole võrguga ühendatud ja tal pole öise nägemise võimalusi, ei märka kumbki meetod seda - kuid need trikid peaksid tuvastama enamiku kaamerate.

Kuidas võrgukaameraid skannida

Paljud ööbimiskohad võimaldavad teil juurdepääsu kohalikule võrgule. Saate seda enda kasuks kasutada rakendusega, mille nimi on Fing. Fing teeb nii iPhone'i kui ka Androidi rakendusi. Veelgi parem, see on tasuta ja sellel pole reklaame. Fing palub teil veel funktsioonide jaoks sisse logida, kuid seadme ja pordi skannimiseks ei pea te seda tegema.

Selle idee on vaadata kõiki kohaliku võrguga ühendatud seadmeid. Soovitame lahti ühendada kõik seadmed, välja arvatud telefon või tahvelarvuti, millel töötab Fing, et teil oleks vähem asju sortimiseks. Ühendage telefon või tahvelarvuti võrguga ja avage seejärel Fing.

Alustamiseks puudutage Androidis rakenduse ekraani paremas ülanurgas olevat nuppu Värskenda ja nõustuge rakenduse asukohalubade andmisega. IPhone'i rakendus sooritab selle sammu automaatselt.

Oodake, kuni rakendus skannimise lõpetab, seejärel vaadake leitud seadmete loendit. Vaatate tuvastatud rakenduse võrgus olevaid seadmeid. Peaksite silma peal hoidma kõigel, mis näitab kaamera tootjat (nt Nest, Arlo või Wyze) või loendit IP-kaamera.

Isegi kui te ei leia selles loendis kaamerat, tehke kokkuvõte sellest, kui palju seadmeid näete loetletud ja mida leiate ööbimiskoha ümbruses. Kui miski paistab silma ebatavalisena (võib-olla ilma äratuntavate üksikasjadeta) ja te ei leia head allikat, kirjutage IP-aadress üles. Järgmine samm on avatud portide otsimine.

Kui leiate võrgus kahtlaseid seadmeid, peaksite otsima kõiki avatud porte, mida need seadmed kasutavad. Esmalt puudutage ekraani allosas olevat nuppu „Võrk“.

Seejärel puudutage käsku „Avatud sadamate otsimine”.

Sisestage varem kirjutatud IP-aadress ja puudutage seejärel sinist nuppu „Leia avatud porte“.

Loendis kuvatakse, millised pordid on avatud ja milliseid teenuseid nad kasutavad. Hoidke silma peal RTSP ja RTMP; need on video voogesituse jaoks tavalised. Kõike, mille HTTP või HTTPS on teenus, võite proovida brauseriga ühenduse luua, mis võib paljastada video voogesituse. Sisestage lihtsalt oma brauserisse IP-aadress, millele järgneb koolon, millele järgneb loetletud port (st 192.168.0.15:80).

Kuidas leida öönägemise kaameraid

Ülaltoodud toimingute proovimiseks pole teil alati juurdepääsu kohalikule võrgule. Isegi kui teete seda, ei pruugi need aidata. Peidetud kaamera võib olla eraldi võrgus või liiga hämar, et seda hõlpsasti ära tunda. Kui te pole veel ühtegi kaamerat leidnud, võite proovida otsida infrapuna tulesid. Enamik IP-kaameraid kasutab öiseks nägemiseks infrapuna. Kuigi infrapunakiired pole palja silmaga nähtavad, on teil juba abiks seade - teie nutitelefon.

Mõnes nutitelefonis on peamise kaamera infrapunavalguse tõkestamiseks filtrid, kuid väga vähestel neist on esikaameral filtrid. Teie jaoks sobiva kaamera kindlakstegemiseks haarake infrapunapult, nagu te teleri jaoks kasutate. Suunake see oma nutitelefoni peamise kaamera poole ja vajutage nuppu. Kui näete ekraanil valgust, saab see tuvastada infrapuna. Kui te seda ei tee, proovige esikülje kaameraga uuesti.

Kui olete määranud parima kasutatava kaamera, kustutage valgustid ruumis, mida soovite pühkida. Seejärel lülitage nutitelefoni kaamera sisse ja hakake otsima hõõguvaid tulesid. IP-kaameraid ei ole standardses konfiguratsioonis, nii et võite näha ainult ühte, nelja, kuut või mõnda muud tulede kombinatsiooni. Tavaliselt on need lillad, kuid võivad mõnikord ka valged välja näha. Te ei pea tingimata olema peidetud kaamera lähedal. Ülaltoodud pildil on kaamera vaid mõne meetri kaugusel. Kuid heitke pilk teisele poole maja teisele pildile:

Pildi keskel asuvad tuled on sama kaamera, vaid kolme toa kaugusel (söögituba, elutuba ja kabinet). See on piisavalt helge, et seda märgataks ja oleks vaja lähemat uurimist. Ärge aga vaadake ainult seinte keskosa, suunake nutitelefon lakke, ventilatsiooniavasid ja isegi pistikupesasid. Kui tuled põlevad, otsige midagi ebatavalist. Kas ruumis on rohkem kui üks suitsuandur? Kas USB-jaotur on paigas, kus pole muud elektroonikat? Kui puudutate tavalist peeglit ja vaatate sõrme nurga alt, ei „peegeldunud“ sõrm tegeliku sõrmega ühendust. Kui teete sama ühesuunalise klaasiga, võtavad teie peegeldunud sõrm ja päris sõrm ühendust (näivad puudutavat) ja see võib olla kaamera peitmine. Kohatute asjade märkamine aitab teil varjatud kaameraid leida.

Kahjuks pole varjatud kaamera leidmiseks garanteeritud meetodit. Kuid nende lisasammude tegemine saabudes annab teile võitlusvõimaluse ja loodetavasti ka meelerahu.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found