Siin on, mis juhtub, kui installite 10 parimat rakendust Download.com

Installisime 10 parimat rakendust saidilt Download.com ja te ei usu kunagi, mis juhtus! Noh ... võib-olla on teil ehk hea aim. Kohutavad asjad. Juhtuvad on kohutavad asjad. Liituge meiega lõbusalt!

SEOTUD:Vabavara allalaaditavad saidid, mis ei sunnita teile Crapware'i

Uuenda: Alates selle artikli algsest avaldamisest 2015. aastal on Download.com lõpuks oma tegevust koristama hakanud. Nende uute, sõbralikumate tavade kohta saate rohkem lugeda siit.

Oleme aastaid vaevunud vabavara allalaadimise soovituste vastu ja õpetasime hiljuti, kuidas virtuaalset masinat kasutades tarkvara turvaliselt testida. Mõtlesime, et miks mitte lõbutseda ja vaadata mida tõesti juhtub, kui laadite alla tarkvara, nagu tavaline abitu kasutaja võib?

Selle katse eesmärgil klõpsame värske virtuaalmasina abil kõigil vaikevalikutega tavalistel installiekraanidel. Paigaldame kümme rakendust kõige populaarsemate allalaaditavate failide loendist. Ja eeldame, et tavalise geekita kasutaja isik.

Miks peaksime valima Download.com? Kuna nende eeskirjade lehel on selgelt öeldud, et nad ei luba saidil pahatahtlikku tarkvara, ning lisaks EI aktsepteeri ühtegi tarkvara, mis sisaldab järgmist:

Tarkvara, mis installib viiruseid, Trooja hobuseid, pahatahtlikku reklaamvara, nuhkvara või muud pahatahtlikku tarkvara installimise ajal või pärast seda.

Tarkvara, mis installitakse ilma ette teatamata ja ilma kasutaja nõusolekuta.

Tarkvara, mis sisaldab või kasutab varjatud andmete kogumist.

Tarkvara, mis suunab või muudab lõppkasutajate vaikebrausereid, otsingumootori avalehti, pakkujaid, turva- või privaatsuskaitse seadeid ilma kasutajate loata.

Tarkvara, mis installib varjatud viisil või keelab kasutajatel võimaluse litsentsilepingut lugeda ja / või installimisega teadlikult nõustuda.

Tarkvara, mis kutsub installimist esile tarkvara või tarkvara väljaandja kohta valede või eksitavate väidetega.

Ma mõtlen, et kui kõik need kaitsed on olemas usaldusväärsete inimeste eest seal CNETis, siis miks peaks keegi muretsema? Ma mõtlen, et CNET News on usaldusväärne allikas, eks? Õige.

Oht! Ära proovi seda kodus!

SEOTUD:Lõpeta tarkvara testimine arvutis: kasutage selle asemel virtuaalmasina hetktõmmisid

Tõsiselt, me ei soovita seda oma kodus esmase arvutiga teha, välja arvatud juhul, kui soovite oma arvutist muuta kasutuks suitsetava kuhja. Kui soovite seda proovida, kasutage kindlasti virtuaalset masinat.

Aeg alustada. Aga kust alustada?

Esimese asjana suundusime otse Windowsi allalaadimiste lehele ja heitsime pilgu nende kõige populaarsematele allalaadimistele. Nimekiri tundub mõistatuslik, peaaegu nagu see polekski tegelikult päris nimekirja. Miks peaksid peaaegu kõik alla laadima ... YAC? Kas olete kasutanud YAC-i? See on ... hunnik YAK-i. See loetelu on kahtlane ega näi kunagi muutuvat. See on kahtlustatav. Ahjaa, edasi.

Plaanis on alla laadida ja installida kümme parimat rakendust, kuid nagu loendis näha, on kaks esimest rakendust mõlemad viirusetõrje ja kuna me pole hullud, ei kavatse me installida rohkem kui ühte aktiivset viirusetõrjet korraga. Vaatamata sellele, et Avast oli varem langenud kohtuotsuse langemisele, eelistame ikkagi AVG-d AVG-le (Avasti inimesed olid meie artiklile vastutulelikud ja ausad ning nende toode on meie testimisel lihtsalt parem). Nii et installime selle ja jätame AVG vahele. Kindlasti on see vaba igasugusest komplekteeritud crapware'ist, eks?

Noh ... see ei ole jama. Dropbox on vinge. Aga jah, komplekteerimine algab siit. Vaba tarkvara müüjad teenivad muu tarkvara komplekteerimise kaudu nii palju rohkem raha kui tellimuste müümine, et see on peaaegu ainus äriplaan, mida keegi võib kaaluda. Vähemalt komplekteerib Avast midagi head, nii et me ei saa sellega tegelikult vaielda.

Nüüd, kui Avast töötab, on aeg nimekirjas alla minna ja KMPlayer installida ... oodake, mida see "Installer on lubatud" endast kujutab? Ahjaa, see on helehalli tekstiga, nii et see pole vist oluline.

Neil on selles installeris kindlasti palju tingimuste lehti. On hea, et inimesi on õpetatud alati tingimusi lugema, sest vastasel juhul võite nõustuda millegi hullumeelsega, näiteks lubada endale saada HumancentiPad või veelgi hullem, näiteks installida Spigoti brauseri kaaperdavad laiendused.

Hmm, järgmine tingimuste leht ütleb midagi PC Cleaneri kohta. Noh, võib see aidata puhastada jama, mille me just juhuslikult viimases etapis installisime, eks? Kaks valet võivad lõppude lõpuks õiguse saada.

See on imelik, me lõpetasime kõik need teised ekraanid ja nüüd on meil veel üks installer. See on peaaegu nii, et esimene installija oli täiesti kasutu ja kedagi tuleks karistada. Peaksime lihtsalt klõpsama nuppu Nõustun ja selle installima, sest see nupp Jäta välja nagu oleks see niikuinii keelatud. Sellel ei saa kuidagi klõpsata, eks? Ja see pole nii, et ühe nupu klõpsamine nakataks meid kohutava Trovi brauserit kaaperdava reklaamvara abil.

Kui oleme läbi klõpsanud, sattusime mingil põhjusel vealehele, kuna see kõik jäi üles. Me pole kindlad, mis see WajamPage.exe on, kuid pärast kiiret Google'i selgub, et see on veelteinebrauserikaaperdaja ja meil on vedanud, et seda ei installitud. Täpselt nii, oleme CNET Downloadsist siiani installinud ühe viirusetõrjerakenduse ja meile esitati kolm brauserikaaperdajat ja üks võltsregistri puhastaja. Need pole midagi, kui mitte tõhusad.

Pärast installija klõpsamist ja viimistlemist installis eelmise sammu PRO PC CLEANER ise ... alustas skannimise käivitamist ... ja seejärel RÄÄGIS MEILE. See sõna otseses mõttes karjub teile kõlarite kaudu ja ütleb, et teie arvuti on täiesti vigu täis ja vajab parandamist. Ja teeb seda kogu aeg, suvaliselt. Keegi ei öelnud neile vist, et see oli Windowsi täiesti uus install.

Järgmisena oli YAC. Installer oli lihtne ja sekundeid hiljem ... meil oli ekraanil väike aken, mis jälgis midagi, ja uus mittepeatuvate kasutute teadete allikas. Iga väike asi, mida iga rakendus teeb, näib olevat jälgitav ja lubatud. YAC onniiiiiii kasulik. / sarkasm.

Järgmisena oli nimekirjas usaldusväärne CCleaner, mis on täiesti korralik rakendus, mida oleme varem soovitanud. Paigaldatud, tehtud, suurepärane.

Pärast seda proovisime installida järgmise üksuse, milleks on YTD allalaadija rakendus, kuid Avast blokeeris rakenduse allalaadimise täielikult. See osutus üsna heaks asjaks, nagu näeme hiljem, kuid soovime, et ka Avast oleks blokeerinud kõik need muud brauseri kaaperdavad lollused. Ahjaa, ei saa neid kõiki võita. Vähemalt teeb Avast midagi.

Järgmisena proovisime installida tasuta YouTube Downloaderi, et teada saada, et ka Avast blokeeris selle. Miks peaksid need rakendused olema koos kõige muu rakendusega, mis neid rakendusi blokeerib, kõige populaarsem soovituste loend? Kui need on viirused ja nuhkvara, siis miks neid levitatakse? Midagi tundub siin valesti olevat.

Ja kas Download.com-i tingimustes pole öeldud, et pahavara pole lubatud? Hmmm, võib-olla nad tegelikult ei lugenud neid ja klõpsasid lihtsalt nuppu Nõustu. Seda me teeksime.

Järgmine nimekirjas on Driver Booster, mille installisime hoolimata sellest How-To Geeki saidist, mis ütles meile, et draiveri värskendajad on tegelikult halvemad kui kasutud. Need lollid! See pole nii, et nad oleksid teinud palju tonne uurimistööd või midagi muud. Kuid ärge seda meile öelge, me installime selle ikkagi! Huvitav, mida need märkeruudud meile räägivad. Selleks pole aega, CLICKITY CLICK KLIKKIGE!

See on imelik, ühtäkki ilmus see Advanced Systemcare'i asi. Kuidas see sinna jõudis? Minu arvutis peavad olema häkkerid.

Järgmisena oli allalaadimisnimekirjas IObit Uninstaller, sest ilmselgelt peame pärast selle lõppu mõne tarkvara desinstallima ja see pole nii, et nad tegelikult installiksid muu tarkvara ... oodake ... mis see väike väike märkeruut seal all on?

Oh ei! Ühtäkki NAKKAB YAC meile sõnumeid, milles öeldakse, et midagi rikub meie seadeid! Kui ainult see sõnum jääks sinna kauemaks kui 10 sekundiks. Või äkki, kui saaksime vaadata rohkem teavet. Või näete kusagil logi selle kohta, mis tegelikult toimub. Või on vähimatki aimu, et see teeb midagi kasulikku ja mitte lihtsalt ei peleta pidevalt hirmutavaid sõnumeid.

Pärast virtuaalse DJ installimist ilma mingil põhjusel haigete kõrvaltoimeteta otsustasime, et lõpetame loendi rakendusega Download App, milles me pole täiesti kindlad ... kuid tundub, et selle on teinud Download.com. See kõik on veidi segane ja me ei mäleta, kuhu me oma auto jätsime, kuid lõpetame oma katse siin, arvame. On hea, et nad on pannud kõik advokaadid kirjutama tingimusi selle kohta, kuidas me tarkvara kasutada saame. Kindlasti kaitseb kogu see juriidiline keel meid või kedagi.

Golly gee tahtjad batman! YAC andis meile lihtsalt teada, et miski nimega SP.exe üritab meie kodulehe millekski muuks taastada! See on hea, et YAC hoiab selle seadistuses…. YAC kodulehekülg? Millal me sellega kokku leppisime?

Search Protect ning YAC ja Spigot jätkasid mõnda aega sellega võitlemist ... sõna otseses mõttes iga paari sekundi tagant muudaks üks või teine ​​avalehte ja YAC prooviks seda tagasi seada. See on nagu kraapivaba lahing siin üleval. Kõigi panuste tegemine!

Sel hetkel oli meie töölaual nii palju avatud aknaid, oli aeg taaskäivitada. See fikseerib kõik.

Pärast taaskäivitamist blokeeris Avast Conduit ähvardusena. See on päris vinge, kuid me mõtleme, miks seda ei juhtunud enne see installiti arvutisse või vähemalt selle ajal. Või teate, enne kui taaskäivitasime.

Kahjuks, kuigi Trovi / Conduit blokeeriti viirusena ... IE koduleht oli ikkagi sellele seatud. Õnneks on IE kodulehte lihtne muuta, eks?

Lihtsalt võpatuste pärast otsustasime minna tagasi ja installida selle YTD allalaadijarakenduse, mille Avast blokeeris. Lülitasime kilbid mõneks minutiks välja, paigaldasime selle ... ja äkki ei saanud me enam brauserit kasutada. Iga kord, kui avate IE, kuvatakse see imelik teade ... ja brauser näib proovivat mõnda tunnelit kasutada.

Selgus, et see allalaadimine blokeeriti põhjusel: see installib puhverserveri ja üritab kogu teie veebibrauserit selle kaudu saata. See ontõesti halb.

Peame ausalt ütlema, et Avast blokeeris sellehalvim pahavara, kuid see ei teinud enamiku nuhkvara- ja brauserikaaperdajate jaoks midagi. Probleem on selles, et see komplekteeritud tarkvara probleem on nii levinud, et ükski viirusetõrjepakkuja ei saa midagi teha.

Lõpp, praegu

Meie lugu lõpeb siin, kuid loodetavasti oleme kõik sellest kiirest teekonnast läbi kraapimaailma õppinud mõned olulised õppetunnid. Vabavara tarkvaramüüjad teenivad peaaegu kogu oma raha, pakkides täielikku jama ja hirmuvara, mis meelitab kasutajaid maksma oma arvuti puhastamise eest, hoolimata asjaolust, et võite takistada arvuti puhastamise vajadust lihtsalt nii, et kõigepealt ei installita nõrka vabavara .

Ükskõik kui tehniline te ka poleks, on enamik installijaid nii segaduses, et mitte-geek ei suuda kuidagi välja mõelda, kuidas kohutavat vältida. Nii et kui soovitate kellelegi tarkvara, siis palute neil põhimõtteliselt oma arvuti nakatada.

Ja pole tähtis, millise viirusetõrje olete installinud - me oleme seda katset viinud mitmel korral erinevate viirusetõrjepakkujatega läbi ja enamikku neist ignoreeriti täielikultkõikkomplekteeritud kraapnõusid. Avast tegi seekord mõne teise müüjaga võrreldes päris head tööd, kuid ei blokeerinud seda kõike kindlasti.

Puuduvad ka ohutud vabavara allalaadimissaidid ... sest nagu näete selle artikli ekraanipiltidel selgelt, ei hõlma paketti mitte ainult CNET-i allalaadimised ... vaid KÕIK. Vabavaravõimaluste autorid ühendavad crapware ja siis on selle peale veelgi rohkem kogunenud ebameeldivad allalaadimisallikad. See on kraapnõude kavalkada.

Iga kord, kui me selle eksperimendi viimase paari kuu jooksul läbisime, koguneb erinev tarkvara rotatsiooni korras, kuid iga üksik tarkvara, mis ise komplekteerib, koondab samad süüdlased: brauserikaaperdajad, mis suunavad teie otsingumootori, avalehe ja pane lisareklaame kõikjale.

Sest kui toode on vaba, siis tegelik toode olete SINA.

Ärge soovitage vabavaralisi allalaadimisi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found