Kuidas seadistada RetroArch, ülim kõik-ühes-Retro mängude emulaator

Kas soovite, et saaksite oma diivanilt sirvida tohutut retromängude kogu, ilma et peaksite hunniku süsteeme ühendama või erinevaid emulaatoreid kokku kloppima? RetroArch võimaldab seda. See kõik ühes emulatsioonijaam suudab käitada peaaegu kõiki kujuteldavaid retro-mänge ja töötab Windowsi, Maci ja Linuxi arvutites.

RetroArch on vinge, kuid selle seadistamine on veidi keeruline. Ärge siiski paanitsege, sest see pole kaugeltki võimatu. RetroArchi seadistamiseks oma kodukino arvutis või muus arvutis saate teha järgmist, et saaksite kõiki oma lemmik retro mänge ühe hoobiga jäljendada.

Oleme teile näidanud, kuidas mängida oma lemmik retromänge Windowsi arvutis ja need tööriistad toimivad endiselt. RetroArch muudab asja lihtsamaks, pannes kõik oma mängud samasse kohta ja pakkudes teile diivanile valmis liidest oma kollektsiooni sirvimiseks. Ükskõik, kas olete Nintendo, PlayStation, Sega või isegi DOS-i fanaatik, saate oma lemmikud lisada ühte ühendatud menüüsse.

Esimene samm: laadige alla RetroArch

Minge Libretro avalehele, seejärel klõpsake paremas ülanurgas oleval lingil „Allalaadimised”. Siit leiate oma platvormi uusima versiooni. Näiteks kui olete Windowsi kasutaja, klõpsake kaustal „Windows”.

Sirvige ja leiate Retroarchi sisaldava 7-zip arhiivi. Arhiivi avamiseks peate 7-Zipi alla laadima ja installima, kui te pole seda veel teinud. Lohistage selle arhiivi sisu kausta ja pange see kaust kuhu soovite. Panin oma kausta "D: \ Retroarch", kuid see sõltub sinust.

RetroArchi käivitamiseks topeltklõpsake lihtsalt “retroarch.exe”.

Teine etapp: konfigureerige oma kontrollerid

RetroArchi kasutajaliides võib alguses olla tohutu, viies teid otse seadistamisvalikute menüüsse. Ärge muretsege: see on lihtsam kui tundub.

Esimene asi, mida peate teadma, on see, et teie hiir pole siin kasulik. Klõpsake seal, kus soovite, midagi ei juhtu. Selle asemel sirvige menüüd nooleklahvide abil. Üles ja alla kerib loend; paremale ja vasakule hüpatakse ühest menüüst teise, mida tähistavad ekraani ülaosas olevad ikoonid. „Enter” võimaldab teil valida menüüelemendi, „Backspace” võimaldab taset tagasi hüpata.

Muidugi, kui soovite oma kollektsiooni sirvida mängupuldiga diivanilt, on esimene asi, mida soovite teha, seadistada oma kontroller RetroArchiga töötama. Meie testides töötas Xbox 360 kontroller kohe välja, kuid kui teie kontroller ei tööta menüü sirvimiseks - või soovite nuppe teisiti konfigureerida, saame seda muuta.

Klaviatuuriga minge menüüsse Seaded, mida ekraani ülaosas esindavad kaks käiku. Kerige alla jaotiseni „Sisend” ja vajutage sisestusklahvi.

Nüüd kerige alla jaotiseni „Input User 1 Binds” ja kerige alla jaotiseni „User 1 Bind All”. Klõpsake seda ja saate nupud kaardistada oma mängupulti.

RetroArchi sidemed toimivad kõigis emulaatorites ja on mõeldud järjepidevalt jäljendama vastavate süsteemidega kaasasolevaid mängupulte. Ideaalis peaksite oma juhtnupu konfigureerima nii, et nupud asetseksid selle pildi nuppudega:

Tehke seda ja enamik mänge peaks mängima täpselt nii, nagu mäletate, ehkki saate soovi korral asju teisiti seadistada. Kui see on seadistatud, saate liikuda RetroArchi menüüdes, kasutades ainult oma mängupulti, seega pange klaviatuur eemale, kui te seda ei soovi.

Kui seadistate mitme mängijaga seadet, korrake seda protsessi kõigi oma kontrollerite jaoks. See kõik on seda väärt, ma luban.

Kolmas etapp: laadige alla emulaatorid (teise nimega südamikud)

Nüüd, kui olete õppinud, kuidas RetroArchis navigeerida, on aeg õppida mõned mõisted. RetroArch ei ole ise emulaator; selle asemel on see esiotsa, mis on võimeline töötama arvukalt emulaatoreid. Neid üksikuid emulaatoreid nimetatakse südamikud RetroArchis ja peate käivitatavate mängude jaoks alla laadima sobivad tuumad.

Kuid ärge käivitage oma brauserit: saate südamikke installida RetroArchi seest. Minge tagasi RetroArchi esimese veeru juurde ja seejärel kerige alla jaotiseni „Online Updater”.

Valige „Core Updater”, tulemuseks oleva menüü esimene üksus. Siit saate alla laadida mitmesuguseid südamikke. Sirvige menüüd ja laadige alla nii palju südamikke kui soovite. Südamikud on sorditud nende järgi süsteemide järgi, nii et kõigi mängude käitamiseks laadige alla midagi.

Kui te pole kindel, millise südamiku konkreetse süsteemi jaoks valida, ärge muretsege, võite katsetada, et teada saada, millised südamikud töötavad hiljem kõige paremini. Enamasti peaksid need siiski sarnased olema, nii et vali nüüd lihtsalt üks.

Neljas etapp: lisage oma ROM-i kogu

Nüüd, kui olete mõned südamikud lisanud, on aeg lisada oma ROM-id. Eeldame, et teil on selle juhendi jaoks juba ROM-ide kogu.

RetroArch suudab skaneerida ROM-e täis kausta ja neid teie jaoks korraldada. Peamenüüst avage jaotis „Sisu lisamine”. Valige "Scan Directory", seejärel sirvige oma failisüsteemi, kuni leiate oma kausta täis ROM-e. Kollane tekst ekraani allosas näitab teie edusamme. Kui kõik on valmis, minge avaekraanile ja näete uut ikooni: iga süsteemi kontrollerid, millele olete romid lisanud. Nendele menüüdele pääsemiseks ja mängude sirvimiseks kasutage parempoolset nooleklahvi.

Siit saate sirvida oma mängude kogu. Proovige mõni neist avada ja teilt küsitakse, millise tuumikuga soovite mängu käivitada. Valige üks ja teid viiakse lõpuks ekraanile, kust saate mängu käivitada.

Palju õnne! Nüüd on teil üsna lahe emuleerimise seadistus, mida saate oma diivanilt juhtida. Minge mängima!

Viies etapp: jätkake näpistamist, kui soovite

Kotkasilmsed lugejad märkasid kahtlemata ülaltoodud etapis näidatud pisipilte. Need pisipildid leiate jaotisest „Online Updater”, kust laadisite tuumad alla, jaotisest „Thumbnails Updater”. Valige lihtsalt süsteemid, millele olete ROMid lisanud, ja liidesesse on küpsetatud pisipildid.

Tegelikult võite veebivärskenduses olles värskendada ka põhilisi teabefaile, varasid ja kõike muud. Küsimus on lihtsalt loendis alla kerimises ja kõigi valimises.

SEOTUD:Kaheksa täiustatud RetroArchi funktsiooni, mis muudavad Retro Gaming'i taas suurepäraseks

Energiatarbijad peaksid kontrollima ka vahekaarti „Seaded”, kust leiate video, heli ja mitmesugused muud seaded. Te ei pea seda kraami sisse ajama, kuid võimsatele kasutajatele meeldib sukelduda ja kõik toimima panna. Näiteks sellel foorumilõngal on suurepärased seaded ideaalse NES- ja SNES-kogemuse jaoks. Vaadake meie RetroArchi täpsemate funktsioonide juhendit, kui soovite tõesti parimat kogemust saada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found