Kuidas leida oma Windowsi arvuti seerianumber

Windows ei kuva teie liidese kuskil teie arvuti seerianumbrit ega ka populaarseid süsteemiteavetööriistu. Kuid sageli leiate arvuti seerianumbri lihtsa käsuga, piiludes oma BIOS-is või riistvaras endas.

Käivitage WMIC-käsk

Alustamiseks avage käsuviiba aken. Windows 10 või 8 puhul paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Command Prompt”. Windows 7-s vajutage Windows + R, tippige dialoogi Käivita "cmd" ja vajutage sisestusklahvi.

Tippige käsuviibale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi:

wmic bios saavad seerianumbri

Teksti „Seerianumber” all kuvatakse arvuti seerianumber. See käsk kasutab Windowsi juhtimisinstrumentide käsurea (WMIC) tööriista, et tõmmata süsteemi seerianumber oma BIOS-ist.

Kui te ei näe arvuti seerianumbrit, süüdistage oma arvuti tootjat. Numbrit kuvatakse siin ainult siis, kui arvuti tootja salvestas selle teie arvuti BIOS-i või UEFI püsivara. Arvutitootjad ei täida numbrit alati korralikult. Sel juhul näete midagi sellist nagu „0” või „Selle täidab O.E.M.” tegeliku seerianumbri asemel.

SEOTUD:Kuidas kontrollida oma emaplaadi mudeli numbrit Windowsi arvutis

See kehtib ka siis, kui ehitasite oma arvuti, kuna arvutil endal seerianumbrit pole. Siiski saate otsida oma emaplaadi ja muude komponentide seerianumbri.

Kontrollige BIOS-i

Seerianumbri võite leida ka BIOS-i või UEFI püsivara seadete ekraanilt. See tehnika ei anna teile seerianumbrit, kui wmic käsk mitte, kuna käsk tõmbab seerianumbri BIOS-ist. Kuid BIOS-i kontrollimine võib olla kasulik, kui te ei saa tegelikult Windowsi sisse logida wmic käsk.

SEOTUD:Mida teeb arvuti BIOS ja millal peaksin seda kasutama?

Juurdepääs BIOS-i või UEFI püsivara seadete ekraanile ja otsige süsteemiteabe ekraanil kuskilt “Seerianumber”. See asub eri arvutites erinevas kohas, kuid tavaliselt leiate selle kusagilt ekraanilt „Main” või „System”.

Seerianumbri leiate arvuti riistvaralt, karbilt või mujalt

Kui pärast selle käivitamist ei kuvata seerianumbrit wmic käsk - või kui te lihtsalt ei saa arvutit sisse lülitada või kui teil pole sellele juurdepääsu, võib seerianumbri leida veel mitmes kohas:

  • Kui teil on sülearvuti, pöörake see ümber. Mõnes sülearvutis näete numbrit kleebisel. Teistel näete numbrit, mis on trükitud otse sülearvuti metallist või plastikust. Kui teie sülearvutil on eemaldatav aku, on seerianumber mõnikord akukambris aku all oleval kleebisel.
  • Kui teil on lauaarvuti, otsige mingisugust kleebist korpuse tagumisest, ülemisest või küljelt. Number võib olla ka korpuse sees oleval kleebisel, nii et peate selle võib-olla avama.
  • Kui seerianumbrit arvutist endast ei leia, otsige oma mudelile vastavaid juhiseid veebis. Tootja veebisait peaks teile täpselt ütlema, kust otsida.
  • Kui registreerisite arvuti tootja juures või saite garantiiteenust, peaks seerianumber sisalduma registreerimise dokumentatsioonis, garantiiteenuse kviitungis või teenuse kinnitamisel e-posti teel.

  • Kui teil on endiselt originaalne tootekarp, on sellele tavaliselt trükitud seerianumber - sageli samale vöötkoodiga kleebisele.
  • Kui ostsite arvuti veebist või poest, võidakse seerianumber trükkida saadud füüsilisele või e-posti teel saadud kviitungile.

Ja kui te lihtsalt ei leia oma seerianumbrit üldse, ärge loobuge lootusest. Kui teil on ostutõend, võib tootja siiski aidata teid vajaliku teenuse osutamisel ja isegi teie seerianumbri.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found