Kuidas saada üksikasjalikku teavet oma arvuti kohta

Mõnikord peate leidma teavet oma arvuti kohta - näiteks kasutatava riistvara, BIOS-i või UEFI-versiooni või isegi tarkvarakeskkonna üksikasjad. Liituge meiega, kui vaatame mõnda Windowsi tööriista, mis võivad anda teie süsteemiteabe erineval tasemel üksikasju.

Põhiteabe kontrollimiseks kasutage rakendust Seaded

Kui vajate lihtsalt süsteemi ülevaadet, leiate selle Windows 8 või 10 rakendusest Seaded. Rakenduse Seaded avamiseks klõpsake Windows + I ja klõpsake siis ikooni “Süsteem”.

Lülitage lehel Süsteem vasakul olevale vahekaardile Teave minu kohta.

Paremal leiate kaks asjakohast jaotist. Jaotises „Seadme spetsifikatsioonid” kuvatakse põhiteave riistvara kohta, sealhulgas protsessor, RAM-i maht, seadme ja toote ID-d ning kasutatava süsteemi tüüp (32- või 64-bitine).

Jaotises „Windowsi spetsifikatsioonid” kuvatakse teie Windowsi väljaanne, versioon ja järk.

Riistvara ja tarkvarakeskkonna üksikasjade jaoks kasutage rakendust Süsteemiteave

Rakendust Süsteemiteave on Windowsi kaasatud juba enne Windows XP kasutamist. See pakub süsteemiteavet palju üksikasjalikumalt, kui saate lihtsalt rakenduse Seaded abil.

Süsteemiteabe avamiseks klõpsake Windows + R, tippige väljale „Ava“ ​​„msinfo32“ ja vajutage sisestusklahvi.

Lehel „Süsteemi kokkuvõte”, mille avate, on juba palju rohkem teavet, kui nägime rakenduses Seaded. Näete üksikasju oma Windowsi versiooni ja arvuti tootja kohta koos riistvara üksikasjadega, nagu teie BIOS-i versioon, emaplaadi mudel, installitud RAM ja palju muud.

Kuid see kriimustab ainult teenust. Laiendage vasakus servas olevaid sõlme ja saate sukelduda täiesti teise taseme detailidesse. Suur osa sellest teabest, näiteks sõlme „Riistvara ressursid” all olev kraam, on üsna esoteeriline. Kuid leiate natuke tõelisi kalliskive, kui natuke ringi kaevata.

Näiteks klõpsake komponendil „Kuva” ja näete oma graafikakaardi marki ja mudelit, selle draiveriversiooni ja praegust eraldusvõimet.

Rakenduse Süsteemiteave kohta on veel üks suurepärane funktsioon. Üksikasjaliku süsteemiaruande saate eksportida tekstifailina. See võib olla kasulik, kui peate kellelegi teisele oma süsteemi kohta üksikasju saatma või kui soovite lihtsalt koopiat, juhul kui peate tõrkeotsinguks arvuti, mida ei saa käivitada.

Kõigepealt valige teave, mida soovite eksportida. Kui valite sõlme „Süsteemi kokkuvõte“, sisaldab eksporditud fail kõiki üksikasju, mis leiate rakenduse Süsteemiteave kõigi sõlmede alt. Samuti saate valida mis tahes konkreetse sõlme, et eksporditaks ainult selle sõlme üksikasju.

Seejärel avage menüü „File” ja klõpsake käsul „Export”.

Pange loodavale tekstifailile nimi, valige asukoht ja klõpsake siis nuppu „Salvesta“.

Avage see tekstifail igal ajal, et näha kõiki üksikasju oma süsteemi kohta.

Parema ja täpsema riistvara üksikasjade saamiseks kasutage spetsiifikat

Kuigi süsteemiteabe rakendus pakub palju kasulikku teavet riistvara ja tarkvarakeskkonna kohta, soovitame enamikule inimestele paremaks valikuks Speccy, kui soovite alla laadida kolmanda osapoole rakenduse. Tasuta versioon töötab suurepäraselt; professionaalne versioon (hinnaga 19,95 dollarit) pakub automaatseid värskendusi ja lisatasu tuge, kui tunnete, et vajate neid funktsioone.

SEOTUD:Kuidas kontrollida oma emaplaadi mudeli numbrit Windowsi arvutis

Speccy pakub puhtamat liidest kui rakendus Süsteemiteave, keskendudes ainult teie süsteemi riistvara spetsifikatsioonidele - ja pakkudes täiendavaid spetsifikatsioone, mida süsteemiteave seda ei tee. Isegi Speccy lehel „Kokkuvõte“ näete, et see sisaldab erinevate komponentide temperatuuri monitore. See pakub ka täiendavaid üksikasju - näiteks teie emaplaadi mudeli numbrit -, mille süsteemiteave vahele jätab. „Kokkuvõtte” leht sisaldab ka ülitähtsat teavet, nagu graafikakaart ja salvestusandmed kohe ees.

Ja muidugi saate sukelduda sügavamale, klõpsates vasakul mis tahes konkreetset riistvara kategooriat. Kategoorial “RAM” klõpsamine annab teile lisateavet installitud mälu kohta, sealhulgas kogu teie mälupesade arvu ja kasutatavate mälumahtude kohta. Samuti saate vaadata üksikasju oma RAM-i kohta, sealhulgas kasutatava mälu tüüp, kanalid ja latentsusandmed.

Kanali „Emaplaat” vahetamisel näete üksikasju emaplaadi tootja, mudeli numbri, kasutatava kiibistiku kohta, erinevate komponentide pinge ja temperatuuri üksikasju ning isegi seda, millist tüüpi PCI pesasid teie emaplaadil on (ja kas need on kasutuses või tasuta).

Kasutage käsuviiba, kui te ei saa Windowsi tavaliselt käivitada

Windowsil on saadaval ka käsk, et näha käsureal kohe üsna palju süsteemiteavet. Kuigi see ei sisalda nii palju üksikasju kui rakendus Süsteemiteave - ja seda on väidetavalt natuke raskem kasutada -, on see käsk kasulik juhul, kui saate oma arvuti käivitada ainult käsuviibade aknasse.

Sisestage viipale järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi Enter:

süsteemiinfo

Saad mitmeid kasulikke üksikasju oma operatsioonisüsteemi ehituse ja versiooni, protsessori, BIOS-i versiooni, alglaadimisseadme, mälu ja võrgu üksikasjade kohta.

Muidugi võite leida ka muid kolmanda osapoole tööriistu, mis edastavad veelgi rohkem (või paremini suunatud) teavet. Näiteks on HWMonitor suurepärane tööriist teie süsteemi erinevate aspektide, näiteks protsessori ja GPU temperatuuri ja pingete jälgimiseks. Mark Russinovichi (Microsofti omanduses olev) Sysinternals Suite on enam kui 60 üksiku tööriista kogu, mis võib pakkuda teile hämmastavat hulka teavet.

SEOTUD:Kuidas jälgida arvuti protsessori temperatuuri

Kas teil on mõni muu teile meeldiv süsteemiteabe tööriist? Andke meile kommentaarides teada!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found