Nende varjatud käivitamisvalikute abil saate oma Macis tõrkeotsingut teha

Maci tõrkeotsing erineb arvuti tõrkeotsingust, kuid mitte seda erinevad. Siit saate teada, kuidas oma Maci sisseehitatud käivitamisvalikuid kasutada riistvara testimiseks, turvarežiimis käivitamiseks, macOS-i uuesti installimiseks ja muude süsteemi ülesannete täitmiseks.

Nendele tööriistadele juurdepääsu saamiseks peate kõigepealt oma Maci välja lülitama või taaskäivitama. Seejärel peate enne halli käivitamisekraani ilmumist vajutama ja hoidma all klahvi või klahvikombinatsiooni. Vajutage klahve kohe pärast käivitusheli esitamist.

Valige Startup Manageriga teine ​​käivitusketas

Kindlast seadmest käivitamiseks hoidke Maci käivitamise ajal all Option-klahvi. Näete käivitushaldurit. Siit saate valida käivitamise erinevatest ühendatud kõvaketastest, USB-mäluseadmetest, võrgukohtadest ja muudest alglaadimisseadmetest.

Startup Manageri vahele jätmiseks ja alglaadimiseks otse eemaldatavast seadmest - näiteks CD-, DVD- või USB-draivist - sisemise draivi asemel vajutage ja hoidke all klahvi C. Netbookiga otse võrgus käivitamiseks vajutage ja hoidke all N .

Testige riistvara Apple Diagnosticsiga

Apple Diagnostics testib teie Maci riistvara, et tagada selle korralik töö. Enne 2013. aasta juunit välja antud Mac-il kuvatakse Apple Diagnostics'i asemel Apple Hardware Test (AHT).

Sellele tööriistale juurdepääsemiseks hoidke Maci käivitamise ajal all klahvi D. Valige keel ja teie Mac testib riistvara automaatselt ja teavitab teid, kui midagi on valesti.

Laadige tühjad vajadused turvarežiimis

Macid pakuvad turvarežiimi, tuntud ka kui Safe Boot. Turvarežiimis käivitamisel kontrollib teie Mac selle käivitusmahtu, laadib ainult vajalikud tuumalaiendused ning keelab kolmandate osapoolte fondid ja käivitamisvalikud. See on nagu Windowsi turvarežiim - see ei laadi kolmanda osapoole riistvara draivereid ega käivitusprogramme, nii et saate seda režiimi kasutada probleemide lahendamiseks, kui teie Mac ei tööta või ei käivitu korralikult.

Maci turvarežiimis laadimiseks hoidke käivitusnuppu Shift all ja hoidke seda all. Kui näete Apple'i logo ja edenemisriba, võite klahvi Shift hoidmise lõpetada. Turvarežiimist lahkumiseks taaskäivitage oma Mac lihtsalt ilma Shift klahvi hoides.

Veaotsing käsurealt ühe kasutaja režiimis

Ühe kasutaja režiimis kuvatakse teile tekstirežiimi terminal, mida saate kasutada probleemide tõrkeotsinguks vajalike käskude sisestamiseks. See töötab nagu Linuxi ühe kasutaja režiim - selle asemel, et saada mitme kasutaja operatsioonisüsteem, käivitatakse otse juurkesta.

Vajutage Maci käivitamisel Command + S, et siseneda ühe kasutaja režiimi. Sellest režiimist lahkumiseks tippige viipale käivitus reboot ja vajutage sisestusklahvi.

Vaadake üksikasjalikumat teavet üksikasjaliku režiimi kohta

Paljusõnalises režiimis näete ekraanil tavaliselt peidetud sõnumeid. Kui teie Mac on külmunud, eriti alglaadimise ajal, võivad siin olevad teated aidata teil probleemi tuvastada ja abi saada.

Verbose režiimi sisenemiseks vajutage Maci käivitamisel Command + V. Näete terminalisõnumeid käivitamise ajal. Kui kõik läheb korralikult, käivitub teie Mac tavalisele töölauale.

Hankige taasterežiimiga muud tööriistad (või installige macOS uuesti)

SEOTUD:Kuidas oma Maci pühkida ja macOS Scratchist uuesti installida

Taasterežiim pakub mitmesuguseid graafilisi tööriistu Maciga töötamiseks. Siit saate MacOS-i uuesti installida, arvuti taastada Time Machine'i varundusest või kasutada kettadiliiti oma Maci sisemiste ketaste parandamiseks, pühkimiseks ja partitsiooniks.

Taasterežiimile pääsemiseks vajutage Maci käivitamisel Command + R. Vajadusel palutakse teil ühenduda võrguga, et teie Mac saaks alla laadida sobiva taastetarkvara. Seejärel saate valida oma keele ja kasutada siin olevaid graafilisi tööriistu.

Maci üks tore asi on see, et see kõik on sisseehitatud. Nende tööriistade kasutamiseks ei pea te isegi MacOS-i installiprogrammi alla laadima - vajadusel laadib teie Mac MacOS-i installifailid teie eest alla, kui otsustate opsüsteemi uuesti installida. Veelgi parem, see laadib alla MacOS-i uusima versiooni, nii et te ei pea tundide kaupa plaastreid ja hoolduspakette installima, nagu teete seda Windowsis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found