Kas peaksite oma sülearvuti välja lülitama, magama jääma või talveunerežiimil olema?

Arvutid saavad magada, talveunne magada, välja lülitada või mõnel juhul kasutada hübriidunne. Vaadake erinevusi ja otsustage, mis sobib teie sülearvutile.

Seisnud arvuti ei kasuta peaaegu üldse toitu, kuid kui soovite seda kasutada, peate selle täielikult käivitama. Magav arvuti kasutab mälu aktiivsena hoidmiseks vaid piisavalt energiat ja ärkab ellu peaaegu kohe, muutes selle heaks siis, kui te arvutit lühiajaliselt ei kasuta. Talveunerežiimiga arvuti salvestab mälu oleku kõvakettale ja lülitub sisuliselt välja. Käivitamine on natuke kiirem kui täielik seiskamine ja energia tarbimine on väiksem kui magades.

Mõni inimene jätab oma arvuti töötama ööpäevaringselt, teine ​​aga sulgeb arvuti kohe, kui sealt eemaldub. Sülearvutid nõuavad, et oleksite oma harjumustes energiateadlik - eriti kui töötate aku abil.

Igal variandil on oma eelised ja puudused, nii et vaatame neid põhjalikumalt.

Sulgege vs uni vs talveunerežiim

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi unerežiimi ja talveunerežiimi vahel?

Näib, et kõik neli väljalülitatud olekut lülitavad teie arvuti välja, kuid need kõik töötavad erinevalt.

  • Lülita välja: See on väljalülitatud olek, mida enamik meist tunneb. Kui sulgete arvuti, sulgevad kõik teie avatud programmid ja arvuti lülitab teie operatsioonisüsteemi välja. Seisnud arvuti ei kasuta peaaegu üldse energiat. Kui aga soovite oma arvutit uuesti kasutada, peate selle sisse lülitama ja läbima tavapärase käivitamisprotsessi, oodates riistvara alustamist ja käivitamisprogrammide laadimist. Sõltuvalt teie süsteemist võib see kesta mõnest sekundist mõne minutini.
  • Magama: Unerežiimis lülitub arvuti madala energiatarbega olekusse. Arvuti olek jääb mällu, kuid muud arvuti osad on välja lülitatud ja ei kasuta energiat. Kui lülitate arvuti sisse, saab see kiiresti elule tagasi - te ei pea ootama, kuni see käivitub. Kõik on seal, kus te vasakul asusite, sealhulgas rakenduste käitamine ja avatud dokumendid.
  • Talveunerežiim: Teie arvuti salvestab praeguse oleku kõvakettale, ladestades oma mälu sisu faili. Kui käivitate arvuti, laadib see eelmise oleku kõvakettalt mällu. See võimaldab teil salvestada arvuti oleku, sealhulgas kõik avatud programmid ja andmed, ning naasta selle juurde hiljem. Talveunest taastumine võtab kauem aega kui uni, kuid talveunerežiim kasutab palju vähem energiat kui uni. Talveunerežiimil olev arvuti kasutab umbes sama palju energiat kui välja lülitatud arvuti.
  • Hübriid: Hübriidrežiim on tegelikult mõeldud lauaarvutitele ja see tuleks enamiku sülearvutite jaoks vaikimisi keelata. Sellegipoolest võite ühel hetkel selle variandiga kokku puutuda. Hübriid on nagu une ja talveunerežiimi kombinatsioon. Sarnaselt talveunerežiimile salvestab see teie mälu oleku kõvakettale. Nagu uni, hoiab see ka voolu voolu mälus, et saaksite arvuti peaaegu koheselt äratada. Idee on selles, et saate oma arvuti sisuliselt puhkeolekusse lülitada, kuid olete siiski kaitstud juhuks, kui arvuti magamise ajal voolu kaotab.

Põhjus, miks sülearvutid hübriidrežiimi ei häiri, on tegelikult lihtsalt sellepärast, et neil on aku. Kui panete arvuti magama ja aku saab kriitiliselt tühjaks, läheb arvuti teie oleku salvestamiseks automaatselt talveunerežiimi.

Millal välja lülitada, magada ja talveunerežiim

Erinevad inimesed kohtlevad oma arvutit erinevalt. Mõni inimene lülitab arvuti alati välja ja ei kasuta kunagi une- ja talveunerežiimi mugavust, samal ajal kui mõni inimene töötab arvutiga ööpäev läbi.

  • Millal magada: Uni on eriti kasulik, kui astute sülearvutist eemale väikeseks ajaks. Elektri ja aku säästmiseks võite oma arvuti magama panna. Kui peate arvutit uuesti kasutama, saate mõne sekundiga jätkata sealt, kus pooleli jäi. Teie arvuti on alati kasutamiseks valmis, kui seda vajate. Uni ei ole nii hea, kui plaanite arvutist pikemat aega eemal olla, sest aku hakkab lõpuks tühjaks saama.
  • Kui magada: Talveunerežiim säästab rohkem energiat kui uni. Kui te mõnda aega oma arvutit ei kasuta - öelge näiteks, kui te magate ööseks -, võiksite elektri ja aku säästmiseks arvuti talveunerežiimi teha. Talveunerežiimi taastamine on aeglasem kui magamine. Kui uinute või lülitate arvuti välja iga kord, kui kogu päeva jooksul sellest eemaldute, võite raisata selle ootamisele palju aega.

SEOTUD:PSA: ärge lülitage arvutit välja, kasutage lihtsalt unerežiimi (või talveunerežiimi)

  • Millal sulgeda: Enamik arvuteid taastub talveunest kiiremini kui täieliku väljalülitatud oleku korral, nii et teil on tõenäoliselt parem sülearvuti talveunerežiimi selle asemel, et see välja lülitada. Mõni arvuti või tarkvara ei pruugi talveunest taastumisel korralikult töötada, sellisel juhul soovite selle asemel oma arvuti välja lülitada. Samuti on hea aeg-ajalt arvuti välja lülitada (või vähemalt taaskäivitada). Enamik Windowsi kasutajaid on märganud, et Windows vajab aeg-ajalt taaskäivitamist. Kuid enamasti peaks talveunerežiim olema lihtsalt korras.

Täpne unerežiimi ja talveunerežiimi energiavaru sõltub arvutist, kuigi unerežiim kasutab tavaliselt vaid paar vatti rohkem kui talveunerežiim. Mõned inimesed võivad talveunerežiimi asemel valida unerežiimi, nii et nende arvutid taastuvad kiiremini. Ehkki see tarbib pisut rohkem elektrit, on see kindlasti energiatõhusam kui arvuti ööpäevaringselt töötavaks jätmine.

Hibernate on eriti kasulik aku säästmiseks sülearvutites, mis pole vooluvõrgus. Kui soovite sülearvuti kuhugi viia ja te ei soovi väärtuslikku akut raisata, peate selle magamise asemel magama magama. .

Oma valiku tegemine

Kui olete oma valiku teinud, saate juhtida, mis juhtub, kui vajutate arvuti toitenuppu või sulgete sülearvuti kaane.

Operatsioonisüsteemis Windows 7-10 klõpsake käsu Windows käivitamiseks käsku Windows + R, tippige käsk “powercfg.cpl” ja vajutage sisestusklahvi Enter.

Klõpsake aknas „Toitesuvandid“ vasakul asuvat linki „Valige, mida toitenupud teevad”.

Aknas „Süsteemi seaded“ saate valida, mida teeb toitenupu, unerežiimi nupu vajutamine või kaane sulgemine. Ja saate need suvandid seadistada erinevalt, kui arvuti on ühendatud vooluvõrku või töötab aku abil.

Samuti saate muuta arvuti energiasäästuvõimalusi, et juhtida, mida see automaatselt teeb, kui olete selle tühikäigul jätnud. Lisateabe saamiseks vaadake meie artiklit unest ja talveunest. Ja kui mingil põhjusel kasutate Windows 8 või 10 kasutavat sülearvutit, mis ei võimalda talveunerežiimi, vaadake meie talveunerežiimi lubamise juhendit.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi unerežiimi ja talveunerežiimi vahel?

Kas panete arvuti magama, talveunerežiimi, lülitate selle välja või jätate lihtsalt 24/7 tööle? Jäta kommentaar ja anna meile teada!

Pildikrediit: DeclanTM | Flickr.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found