Kuidas paigaldada kipsplaadi ankrud, et riputada oma seintele raskeid asju

Kui kavatsete kunagi seinale paigaldada midagi, mis on isegi kaugelt raske, peate kasutama kipsplaatide ankruid, kui naast pole saadaval. Siin on erinevad kipsplaatide ankrute tüübid ja nende kasutamise viis.

SEOTUD:Kuidas telerit seinale kinnitada

Mis täpselt on kipsplaatide ankrud?

Ideaalis soovite riputada oma seintele raskeid asju, kasutades ankruna naelu. Kuid see pole alati võimalik, eriti kui on täpne asukoht, kuhu soovite midagi riputada, ja selle taga pole naast.

Kahjuks ei lubaks kipsplaadi materjali rabedus kipsplaadi materjali rabedusega kipsplaadile täielikult kruvida, muutes kruvi kinnihoidmise tugevuse üldiselt nõrgaks.

Siin päästavad päeva kipsplaatide ankrud. Kipsplaadi ankur läheb kruvi ja kipsplaadi vahele, hammustades kipsplaati palju tõhusamalt kui kruvi. Seejärel keerate ankrusse, nii et kõik jääb oma kohale.

Sõltuvalt sellest, mida riputate või kinnitate, võiksite kasutada teatud tüüpi kipsplaadi ankrut ja valida on mitme vahel.

Mida sa vajad

Enne alustamist on teil siiski vaja mõnda tööriista, millest enamik on teil tõenäoliselt juba olemas:

SEOTUD:Põhitööriistad, mis peaksid igal isetegijal olema

  • Haamer
  • Jõupuur ja täispuurikomplekt
  • Kipsplaadi ankrud

Veenduge, et saaksite puuriterade komplekti ja mitte ainult ühe või kaks puuriterat. Teil on vaja erinevaid suurusi, kuna kipsplaatide ankrud on erineva kuju ja suurusega.

Kui see kõik on ära, alustame!

Laiendusankrud

Seda tüüpi ankrud on kõige levinumad ja kui mõelda kipsplaatide ankrutele, siis tõenäoliselt mõtlete neile. Need on väikesed väikesed plastikust ankrud, mis on üsna lihtsad, ja näete neid enamikus riiulikomplektides, mida saate poest osta.

Neid nimetatakse paisumisankruteks, sest kui kruvi sisse sõidate, laienevad need ja suruvad kipsplaati vastu, et seda hammustada. Nad ei ole parim tüüp, mida kasutada, kuna nad ei suuda hoida ülekaalu (võib-olla kõige rohkem 10 kuni 20 naela), kuid sobivad suurepäraselt raskemate pildiraamide ja väikeste riiulite jaoks. Ankrud loetlevad pakendil mõnikord maksimaalse hoidmistugevuse, kuid kui ei, siis on parem mängida seda ohutult ja minna tugevama (näiteks allpool käsitletud) ankruga, kui te pole selles kindel.

Igal juhul alustage laiendusankru kasutamiseks kipsplaadis oleva augu puurimisega, mis on ligikaudu sama läbimõõduga kui ankur.

Pärast seda haamrige ankur õrnalt seina. Siit leiate, et puuritud auk on liiga suur või liiga väike. Sa tahad, et ankur läheks sisse üsna sujuvalt, pisut vastupanu pakkudes, kuid sa ei taha selle sisselülitamiseks selle vastu võidelda.

Haamrige ankur sisse, kuni see on seinaga ühtlane.

Järgmisena võtke kruvi ja hakake seda ankrusse ajama. Asetage riiul (või mis iganes te paigaldate) kohale, kuhu soovite, ja keerake siis kruvi sisse. Kui aga riputate lihtsalt peegli või pildiraami, saate kruvi ise sisse lükata ja peegli pärast üles riputada. Lõpeta sõitmine, kui kruvi läheb tihedalt kinni.

Nii näeb ankur välja teisel pool. Nagu näete, laienes ankur üsna palju, et luua kruvile sobiv koht.

Keermestatud ankrud

Mõnikord nimetatakse seda Zip-Itsiks, keermestatud ankrud on nagu suuremad kruvid. Neil on palju suuremad keermed kui kruvidel, võimaldades neil kipsplaadile tõepoolest hammustada ja luua päris kena pidamise.

Kuid neil on ainult veidi suurem hoidev jõud kui laiendusankrutel, nii et neid tuleks siiski kasutada ainult kergete rakenduste jaoks. Kuid ma arvan, et neid on natuke lihtsam installida.

Alustuseks puurige keermestatud ankru otsa suurune auk. Seejärel võtke jõupuur ja juhtige keermestatud ankur kipsplaati täpselt nii, nagu tavalise kruviga.

Sarnaselt paisumisankriga juhtige seda sisse, kuni see asetseb kipsplaadiga tasapinnas.

Järgmisena võtke kruvi ja tõmmake see ankrusse, peatudes, kui see tundub kena. Nii see teisel pool välja näeb. Mõnikord katkeb ots täielikult, mõnikord mitte.

Molly Bolts

Nüüd jõuame tõeliselt tugevate kipsplaatide ankrutesse ja neid saab kasutada peaaegu kõigi materjalide peal - mitte ainult kipsplaatide puhul. Nii et kui teil on betoonsein, millele soovite midagi paigaldada, saate neid töö tegemiseks kasutada.

Molly polte on lihtne paigaldada, kuid peate ka veenduma, et saate oma seina paksuse jaoks õige suuruse. Näete miks, minutiga.

Ühe sellise paigaldamiseks puurige auk, mille läbimõõt on sama, mis molly poldil. Seejärel haamrige see sisse, kuni see asetseb seinaga samal tasapinnal. Mõnel molly poldil on hambad peas, mis kaevuvad kipsplaati, nii et veenduge, et haamrite selle lõpuni, nii et need hambad saaksid oma tööd teha.

Järgmisena keerake kruvi, mis on eelnevalt paigaldatud moolipoldile, kuni see on täielikult välja.

Kui olete valmis midagi kinnitama või üles riputama, paigaldage kruvi tagasi, juhtides selle tagasi sisse. Esialgu tunnete väikest vastupanu, kuid see on lihtsalt aeglaselt pingutatav klambermehhanism. Lõpeta, kui sind tabab veelgi suurem vastupanu ja kiuslikkus.

Nii näeb teine ​​pool välja. Nagu näete, on see moolpolt minu 1/2-tollise kipsplaadi jaoks liiga suur, kuna need neli väikest tiiba tuleks selle tugeva kinnituse tekitamiseks seina vastu suruda. Nii et veenduge, et saaksite poes olles õige suurusega molly-polte. Kui te pole kindel, küsige lihtsalt töötajalt abi.

Lülitage poldid sisse

Lülituspoldid on üsna tugevaimad seinaankrud, mida saate osta, kuid nende paigaldamisel on need oluliselt erinevad.

Kõigepealt alustage augu puurimisest, mis on piisavalt suur, et lüliti saaks selle kokkuklapituna läbi pigistada. Enamasti on see auk piisavalt suur, et kruvipea läbi kukuks, nii et need sobivad tõesti ainult riiulite või muude esemete kinnitamiseks, kus nad võivad toimida omamoodi pesurina ja takistada kruvi lõpuni liikumast. läbi.

Samuti peate veenduma, et toidate lülituspoldi esmalt monteeritava eseme külge, keerates kruvi kruvilt lahti, söötes kruvi läbi riiuli kinnitusava ja keerates seejärel lüliti tagasi. Sealt keerake lüliti alla ja söötke see läbi seina puuritud augu (nagu ülaltoodud pildil). Seina sees olles avaneb lüliti tagasi.

Sealt alustage poldi kruvimist. Selleks, et lüliti poldiga ringi ei keerleks, peate seda keerates kergelt kinni keerama. Teil võib vaja minna teist käepaari, kes teid selles aitaks.

Pingutage seda allapoole, kuni see on tihedalt kinni ja olete valmis minema. Ülaloleval pildil näeb välja see, kuidas teine ​​külg välja näeb, ja märkate, et lüliti surutakse kindlalt vastu kipsplaati, et polt kinni hoida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found