Kuidas peita oma iPhone'is või iPadis privaatseid fotosid ja videoid

Apple'i rakendusel Photos on sisseehitatud funktsioon "Peida", kuid see ei takista teie telefonile juurdepääsu omavaid inimesi ringi nuhkimast. Kui soovite veenduda, et teie privaatsed fotod ja videod jäävad privaatseks, on meil mõned paremad näpunäited.

Fotode ja videote peitmine rakenduses Photos

Kui klõpsate foto oma iPhone'is või iPadis, jõuab see teie fototeeki koos teiste fotodega. Kui piitsutate sageli oma telefoni, et näidata oma armsa kassi pilte, võib olla fotosid või videoid, mida te ei soovi, et teised sirvimise ajal näeksid.

Fotode ja videote tavapärases teegis kuvamise vältimiseks võite kasutada iOS-i fotode rakenduse valikut Peida. See peidab foto või video vahekaardi “Fotod” põhiraamatu vaates. Seda ei kuvata sirvimise ajal ja te ei saa selle põhjal ka teile mõeldud soovitusi.

Foto või video peitmiseks toimige järgmiselt.

 1. Leidke foto või video, mille soovite peita.
 2. Puudutage vasakus alanurgas valikut „Jaga”.
 3. Kerige alla ja puudutage käsku „Peida”.

Foto on nüüd vaatamise eest varjatud. Kõik, mida peidate, kuvatakse rakenduse Fotod vahekaardil Albumid albumis „Peidetud”. Kerige loendi lõpuni ja näete seda jaotises „Muud albumid”.

Fotode rakenduses asjade varjamise probleem

Kui kasutate foto või video varjamiseks ülalkirjeldatud meetodit, pakub see väga vähe kaitset. Te ei saa peidetud albumit "lukustada" ega isegi peita fotot Face'i või Touch ID või pääsukoodi taha.

Suurim probleem on see, et kogu teie varjatud meedium on juurdepääsetav ühes kohas. Kõik, kellel on juurdepääs teie lukustamata telefonile, saavad teie varjatud kausta mõne puudutusega avada.

Funktsioon “Peida” on tegelikult teie pearaamatukogu korrastamine. See võimaldab teil mõnest fotost kinni hoida ilma neid täielikult kustutamata. Kuigi paljud iPhone'i ja iPadi omanikud võtavad selle triki omaks, võiksite seda vältida, kui soovite tegelikult oma privaatset meediat varjata.

Kui kellelgi teisel võib olla juurdepääs teie lukustamata telefonile ja olete mures privaatsuse pärast, ärge kasutage funktsiooni „Peida“. See on ideaalne, kui soovite oma teeki korrastada, kuid te ei soovi sellest teha oma kõige piinlikuma meedia hõlpsasti leitavat hoidlat.

Apple saaks seda parandada, kui „Peidetud” album oleks lukustatud pääsukoodi või parooli taha, koos võimalusega nõuda sellele juurdepääsu saamiseks näo- või puutetunnust.

Loodame, et midagi sarnast võetakse kasutusele ka iOS 14-s või Apple'i operatsioonisüsteemi tulevases versioonis.

Kuidas fotosid märkmete rakenduses peita

Apple sisaldab rakendust Notes ja selle üks silmapaistvaid omadusi on võimalus üksikuid märkmeid lukustada. See tähendab, et saate märkmele lisada meediumit ja seejärel lisada parooli. Parooliga kaitstud märkmete avamiseks võite nõuda ka Face- või Touch ID-d. Samuti võite pärast foto või video märkmesse lukustamist selle peamisest fototeegist kustutada.

Esiteks peate foto või video saatma märkmetele; järgige neid samme:

 1. Märkmete abil leidke pilt või video, mille soovite peita. (Saate valida mitu faili.)
 2. Puudutage vasakus alanurgas ikooni Jaga.
 3. Kerige rakenduste loendis ja puudutage valikut „Märkused”. (Kui te seda ei näe, puudutage valikut „Rohkem” ja valige kuvatavate rakenduste loendist „Märkmed”.)
 4. Valige märkus, kuhu soovite manused salvestada (vaikimisi on see “Uus märkus”) ja tippige seejärel allpool olevale väljale tekstikirjeldus.
 5. Meediumite märkmetesse eksportimiseks puudutage nuppu „Salvesta“.

Järgige äsja loodud märkme lukustamiseks järgmisi samme:

 1. Käivitage rakendus Märkmed ja leidke äsja loodud märkus (see peaks olema loendi ülaosas).
 2. Tabaluku ikooni kuvamiseks pühkige noodi pealkirja vasakule.
 3. Märkme lukustamiseks puudutage tabaluku ikooni. Kui te pole märget varem lukustanud, palutakse teil luua parool ja lubada Face või Touch ID. Kasutate seda parooli kõigi lukustatud märkmete jaoks, seega veenduge, et see oleks midagi, mida mäletate, või salvestage see paroolihalduris.

Nüüdsest alates märkme lukustamiseks või avamiseks puudutage seda ja seejärel lubage juurdepääs oma parooli, näotuvastuse või sõrmejäljega.

Ka sellel meetodil on piiranguid. Näiteks ei saa te fotode manuseid olemasolevale lukustatud märkmele jagada, isegi kui avate selle eelnevalt käsitsi. See muudab kogu peidetud sisu jaoks ühe märkme kasutamise keeruliseks.

Siiski saate rakenduses Märkmed luua kausta (nt „Privaatne” või „Peidetud”) ja sinna kõik privaatsed märkused lisada. Kuigi see meetod pole ideaalne, pakub see suuremat turvalisust kui Apple'i turvamata album "Peidetud".

Kui kasutate seda meetodit, ärge unustage naasta oma fototeeki ja kustutada kõik fotod, mille olete märkmetesse peitnud!

SEOTUD:Lemmikparoolihalduri valimine automaatse täitmise jaoks iPhone'is või iPadis

Kasutage oma paroolihalduris turvalisi märkmeid

Mõni rakendus, näiteks paroolihaldurid, on loodud turvalisust silmas pidades. Need lihtsustavad ainulaadsete volituste kasutamist kogu veebis, mäletades ühte põhiparooli. Enamik paroolihaldureid salvestavad ka midagi muud kui ainult paroolid.

See hõlmab muu hulgas pangateavet, oluliste dokumentide skannitud koopiaid, sünnitunnistusi ja isegi fotosid või videoid. See meetod sarnaneb teie privaatsete meediumite märkmete salvestamisega, välja arvatud see, et kasutate selle asemel kolmanda osapoole rakendust või teenust.

Iga paroolihaldur, mis võimaldab teil märkmetele manuseid lisada, peaks selle töö ära tegema. Teie läbisõit võib videosisust sõltuvalt erineda, kuna ruumi on palju. Mis puutub paroolihaldurisse, siis vaadake veebisaite LastPass, 1Password, Dashlane või Bitwarden.

Pidage meeles, et paljud paroolihaldurid sünkroonivad veebi kaudu, mis tähendab, et teie varjatud sisu laaditakse üles Internetti. Loomulikult kaitseb seda teie põhiparool, mis on turvalisem kui iCloud Photos'i või mõne muu veebipõhise fototeenusega sünkroonimine.

SEOTUD:Lemmikparoolihalduri valimine automaatse täitmise jaoks iPhone'is või iPadis

Peida fotod ja videod failikapi rakenduses

Samuti saate spetsiaalse failikapi abil varjata pilte või videoid, mida soovite privaatsena hoida. Need rakendused on loodud spetsiaalselt privaatsust silmas pidades. Need pakuvad lihtsat pääsukoodi või paroolilukku ja ala, kuhu saate faile salvestada. Avate rakenduse, avate selle parooli või pääsukoodiga ja saate seejärel pääseda juurde mis tahes meediumile, mille olete sinna salvestanud - lihtne!

Kaustade lukustamine, privaatne fotovaramu, Keepsafe ja salajaste rakenduste fotolukk on vaid mõned App Store'is saadaval olevatest paljudest failikapi rakendustest. Valige üks, keda usaldate. Veenduge, et sellel oleks korralikud ülevaated ja see ei lukustaks rakendusesiseste ostude taga liiga palju funktsioone.

Jällegi pidage meeles, et kui kasutate seda meetodit, peate pärast selle salvestamist failikappi kustutama meedia, mille soovite peita, rakenduse Photos peamisest teegist.

Kaaluge nende fotode kustutamist oma telefonist

Selle asemel, et hoida privaatseid fotosid ja videoid oma seadmes lukus, võiksite kaaluda nende salvestamist mujale. Võib-olla oleksid need teie koduarvutis turvalisemad kui teie telefon. Nii ei saa neid hõlpsasti leida, kui jätate telefoni järelevalveta.

Lihtsaim viis seda teha on lihtsalt seadmest teisaldada. Kui teil on Mac, saate seda teha juhtmevabalt AirDropi kaudu. Leidke fotod, mida soovite teisaldada, puudutage valikut Jaga ja seejärel valige ülekande alustamiseks “AirDrop”, millele järgneb teie Mac.

Samuti saate oma iPhone'i või iPadi ühendada Maci või Windowsi arvutiga. Seadme kinnitamiseks valige „Usalda“ ja seejärel importige oma pildid samamoodi nagu digikaamerast.

macOS Photos valmistub iPhone'i ühendamisel automaatselt meediumite importimiseks. Kui teil on Windows 10 arvuti, kasutage sama tegemiseks samaväärset fotode rakendust. Vanemad Windowsi versioonid laadivad teie iPhone tavalise vana eemaldatava kettana, mis muudab teie fotode importimise lihtsaks.

Kui te ei soovi käsitsi importimisega vaeva näha, võite selle asemel kasutada sellist teenust nagu Google Photos või Dropbox. Pidage lihtsalt meeles, et piltide võrku panemisega kaasneb risk. Lisaks peate kaaluma, kas usaldate Google'i-sugust ettevõtet oma kõige privaatsemate andmetega.

Ja veel kord, ärge unustage pärast nende teisaldamist oma lähtefotod või -videod kustutada.

Hoidke oma telefon turvalisena

Oluline on tagada, et teised inimesed ei saaks teie telefoni hõlpsalt avada - eriti kui salvestate privaatseid fotosid rakenduse Fotod standardsesse kausta Peidetud. Selle kaitsmiseks saate lisada pääsukoodi - minge lihtsalt jaotisse Seaded> Näo ID ja pääsukood (või seadetes> Puutetunnus ja pääsukood, vanemates seadmetes ja iPadis).

Samuti vältige telefoni järelevalveta jätmist ja kui te seda teete, veenduge, et see oleks lukustatud ainult teie teada pääsukoodi taha.

Mõned muud viisid, kuidas oma iPhone'i turvalisust kõrgemal tasemel säilitada, hõlmavad regulaarselt turva- ja privaatsussätete ülevaatamist ning mõne iOS-i põhireeglite järgimist.

SEOTUD:10 lihtsat sammu iPhone'i ja iPadi turvalisuse parandamiseks


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found