Mis on Coil Whine ja kas ma saan sellest oma arvutis lahti saada?

Kaasaegsed arvutid on naeruväärselt võimsad, nii et olendite mugavused, nagu madal müratase, on muutunud olulisemaks. Enamik müra tuleb teie jahutusventilaatoritest, pöörlevatest ajamitest ja optilistest draividest (kui teil neid veel on), ehkki on veel üks vähem tuntud müraallikas: nähtus nimega "coil whine". See on kõrge elektrooniline kriuksuv või kraapiv müra ja see on tõesti tüütu.

Mis on Coil Whine?

Puhtal tehnilisel tasandil tähendab mähise vingumine soovimatut müra, mida tekitab elektrooniline komponent, mis vibreerib, kui toide voolab läbi elektrikaabli. Peaaegu kõik toiteallikaga võib tekitada mingil määral mähise vingumist, kuid selle põhjustab tavaliselt elektrivool, mis läbib võimsust reguleerivat komponenti nagu trafo või induktor, põhjustades selle elektrijuhtmete muutuva sagedusega vibreerimist. See juhtub peaaegu kõigis elektriseadmetes, tavaliselt sellise sageduse ja helitugevusega, mis pole inimestele kuuldav, eriti metallist või plastist arvutikorpuse sees.

Kuid kui tegelete tänapäevaste mänguarvutite suure võimsusega komponentidega, eriti graafikakaardi ja toiteallikaga, võivad need vibratsioonid olla kuuldavad. See kehtib eriti kõigi kohta, kes on tundlikud kõrgsageduslike helide suhtes. Halvematel juhtudel on tegelikult kuulda, kuidas mähise piiks muutub, kui GPU võtab rohkem või vähem energiat ja erinevate komponentide elektriline sagedus nihkub. See võib olla eriti märgatav 3D-mängu või suure intensiivsusega graafikarakenduse käitamisel. Spiraalide vingumine võib olla eriti märgatav - rääkimata pettumusest! - muidu "vaiksetes" arvutites, näiteks väikese energiatarbega kodukino või vedeliku jahutussüsteemiga mänguarvutites.

Mähise vingumine pole tegelikult miski, mille pärast muretseda. Muidugi võib see olla tüütu, kuid see ei ole nagu ragisev mootor ega kriuksuv ratas - müra on teie arvuti ja graafikakaardi tavapärase töö kõrvalprodukt. Teie süsteem ei kaota mähise vingumise tõttu jõudlust ega pikaealisust.

(Pange tähele: kui kuulete helisemise või kriimustuse asemel erilist siblimist või kõrget vilet, võib see olla täiesti erinev nähtus, mida nimetatakse kondensaatori piiksumiseks.on miski, mille pärast muretseda, kuna see viitab ebaõnnestunud komponendile.)

Mida ma saan sellega teha?

Kahjuks pole mähise vingumise jaoks lihtsat lahendust, nagu värskendatud draiver või Windowsi seade. See on teie graafikakaardi (või mõne muu komponendi, mida kuulete müra avaldades) füüsiline omadus. Seetõttu on probleemi lahendused füüsilist laadi. Teil on mõned võimalused.

Summutage see. Kui teie arvuti teeb liiga palju müra, püüdke see korpuse sisse. Erinevatel arvutikorpustel on erinevad heliomadused ja mõned tootjad teevad oma korpused spetsiaalselt heli ja vibratsiooni summutamiseks. Üldiselt võib öelda, et niiskemast materjalist korpus, näiteks suure tihedusega vaht või kangas, on müratase varjates parem kui paljas teras või alumiinium. Kui teie korpusel on valikulised plaadid või blokaatorid ventilaatorikinnituste jaoks, mida ei kasutata, veenduge, et need oleks oma kohale keeratud. Pidage meeles, et kogu arvuti teisaldamine uuele korpusele on aeganõudev protsess, kuid mitte eriti keeruline protsess, kui teate juba, kuidas graafikakaarti või RAM-i vahetada.

Asenda see. Kui suudate täpselt kindlaks teha, milline osa vingumist põhjustab, võite selle lihtsalt asendada. Tõenäoliselt on see graafikakaart ise (eriti kui märkate probleemi kohe pärast installimist või graafikamahukat mängu mängides), kuid see võib olla toiteallikas või harvemini midagi sellist nagu emaplaat või protsessori jahuti. Kahjuks ei pruugi ainult rullide vingumine olla piisav, et teie graafikakaart või toiteallikas saaks garantii asendamise aktsepteerida - ja see ei pruugi teile osa välja vahetada. Võimaluste kohta lisateabe saamiseks pöörduge klienditoe poole. (Kui olete endiselt tagastusaknas, võiksite selle tagastada jaemüüjale.)

Jpeab sellega tegelema. Nagu me varem mainisime, pole mähise vingumist tekitavas arvutis füüsiliselt midagi valesti. Kui teil on tüüpiline mänguarvuti, on tõenäosus, et müra ise pole detsibellide osas palju suurem kui teie jahutusventilaatorid. Lihtsaim viis probleemi lahendamiseks on lihtsalt selle ignoreerimine või heli blokeerivate kõrvaklappide kasutamine, nii et see pole lihtsalt tegur.

Mähise vingumisega tegelemiseks on äärmuslikumad võimalused, näiteks komponendi käsitsi uuesti ühendamine või juhtimata isoleermaterjali (näiteks kuuma liimi) kandmine kahjustatud osale, kuid me ei soovita neid - palju tõenäolisemalt põhjustate uus probleem kui olemasoleva lahendamine.

Kui teie kuulmine on väga hea ja teid häirib eriti mähise vingumine, on parim viis selle vältimiseks vältida graafikakaarte ja muid tooteid, mis teadaolevalt seda ennekõike põhjustavad. Enne uue arvutikomponendi ostmist otsige Google'ist toote nimi või mudeli number ja "coil whine whine" ja vaadake, kas praeguste omanike kaebusi pole. Ostke heade tagastuspoliitikatega kauplustest ja käivitage arvuti kohe pärast selle installimist range võrdlusuuringute programmi (nt Heaven või Prime95) kaudu. Kui kõik muu ebaõnnestub, pange arvuti teise tuppa ja ühendage mõned pikad kaablid, et te seda ei kuuleks.

Pildikrediit: Flickr / kc7fys


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found