Parimad koomiksilugejad Windowsi, Maci ja Linuxi jaoks

Koomiksiraamatud kui meedium näivad olevat just tahvelarvutitele kohandatud, isegi kui ajaskaala täpselt kokku ei lähe. Kuid ka vanamoodsate lauaarvutite jaoks on mõeldud üllatavalt palju koomiksilugemisrakendusi. See kraam on kasulik jooni hägustavate vidinate jaoks (nt Microsoft Surface) või kellelegi, kellel on suur DRM-vaba koomiksifailide kogu.

MComix: Windows, Linux

Kui otsite lihtsat ja hõlpsasti kasutatavat koomiksilugejat, millel on piisavalt funktsioone, et anda teile mõned lisakellad ja viled, peaks MComix olema teie esimene peatus. See on tasuta ja avatud lähtekoodiga, mis põhineb vanemal ja nüüdseks mahajäetud Comixi lugejaprojektil ning mida värskendatakse regulaarselt Windowsi ja Linuxi jaoks. Kui sellel oleks macOS-versioon, võime selle artikli lihtsalt siin lõpetada.

Liidesel on raamatukogu põhifunktsioon, kuid faile (CBR, CBZ ja PDF, sealhulgas jalakäijate pildivormingute hulgas) on lihtsam lihtsalt oma arvuti failide uurijast avada. Lugemisvaate abil on vasakul küljel pisipiltidega lehte lihtne leida ja erinevad sobivusrežiimid koos täisekraani vaatega on käepärased nii nuppude kui ka kiirklahvide maitses. Lugeja toetab kaheleheküljelisi vaateid, et koomiksilugemist kõige paremini jäljendada, ja paremalt vasakule režiimi neile, kes eelistavad manga asemel lääne stiilis koomiksit.

Allalaadimine toimub eraldiseisva paketina, nii et teil pole isegi vaja midagi installida, kuigi võiksite varsti pärast selle proovimist mõned levinumad koomiksitüübid MComixiga seostada.

YACReader: Windows, macOS, Linux

Kui elate mitme operatsioonisüsteemiga elustiili ja eelistate platvormidevahelist järjepidevust, on YACReader tõenäoliselt teie parim valik. See toetab kõiki levinumaid failitüüpe ja arhiive, keskendudes ulatusliku ja hästi korraldatud isikliku koomiksi raamatukogu ülesehitamisele. Rakendus tõmbab automaatselt sildid ja väljastab andmeid ComicVine'i andmebaasist ning need, kes soovivad sõpradega jagada, saavad iOS-i koomiksite kaughalduseks installida kasutajaliidese vaba serveriversiooni.

Rakendus on Windowsis saadaval nii installimis- kui ka kaasaskantavate maitsetena, lisaks 64-bitine macOS ja mitmesugused Linuxi distro versioonid. Liides ise on minu maitse jaoks natuke minimaalne, kuid see kaob kiiresti, kui loete nagunii täisekraanil. Kahjuks, kuigi YACReader mängib kenasti kõigi kolme peamise töölauaplatvormiga ja suudab faile iOS-ile eemalt serveerida, pole veel Androidi klienti.

Koomiks: Windows

Kuigi ComicRack on saadaval Androidi ja iOS-i maitsega, on see töölaual ainult Windows. Mis on imelik, sest see on üks tehnilisemaid ja analüütilisemaid võimalusi. Vahekaardiga liides toetab mitme raamatu korraga lugemist ja selle topeltpaaniline põhivaade keskendub kasutaja teegile või standardsele failile, mis sirvib rohkem kui mõnda teist selles loendis olevat programmi. Kuid koomiksihuvilisele, kes tõsiselt mõtleb suure kollektsiooni haldamise üle, võiks see olla parim valik.

Kui olete ComicRacki uurinud, näete, et see on natuke andestavam kui esmapilgul tundub, kahe- ja kolmekordse veeruga ning käepärase kõik-ühes-lehevaatega. Topeltpuudutades nuppu F, lülitub tavaline täisekraanvaade minimalistliku aknaga välimusele - hea lugemiseks, samal ajal kui arvutis muul silma peal hoiate. See toimib ka kui kõige rikkalikum vaataja, kui seda kasutatakse puhta failihaldurina.

SimpleComic: macOS

SimpleComic kasutab hõlpsamat ja integreeritud kasutajaliidest, mis oli populaarne kesktugevusega OS X-i kujunduse juures, et luua tõenäoliselt kõige lihtsam koomiksilugeja. Ehkki see toetab kõiki levinumaid arhiivivorminguid ja sisaldab tavalisi kellasid ja vilesid, nagu kaheleheküljeline kuvamine ja paremalt vasakule lugemine, teeb see seda minimaalse liidesega, mis muudab teid Steve Jobsi tarkvara demo jaoks nostalgiliseks. Tõenäoliselt on see selles loendis kõige lihtsam ja parema välimusega üksus (eriti hoolimata teekidest ega sildistamisest), nii et on kahju, et arendaja on välja andnud ainult macOS-i versiooni.

MangaMeeya: Windows

Kuigi saate kindlasti kasutada MangaMeeya lääne koomiksite jaoks, on see mõeldud spetsiaalselt Jaapani stiilis manga jaoks. See fookus laieneb mitte ainult paremalt vasakule vaikelehekülje paigutusele: pildinäidik sisaldab mitmesuguseid tööriistu, mis muudavad mustvalged skannid arvutiekraanidel nähtavamaks ja loetavamaks, mis pole tavaliselt täisvärvide probleem. graafilised romaanid. See spetsialiseerumine näib siiski olevat natuke kahjulik neile, kes otsivad laiemat pildifailide tugiteenust või teeki tööriistu - peate oma failid Windows Exploreris käsitsi korraldama. Selles mõttes on see saadaval ainult Windowsi jaoks, rohkem on kahju.

Koomiline CBR, CBZ vaataja: kroom

Chrome'i veebipood pole täpselt pühendunud koomiksivaatajate täis, kuid tundub, et see on parim väga lühikese võistlejate seas. Minimaalne liides saab laadida CBR- või CBZ-arhiivifaile teie isiklikust Google Drive'i kontost või kohalikust masinast. Ülilihtne liides pakub ühe- või kaheleheküljelisi vaateid koos tavalise või paremalt vasakule lugemisega, kusjuures täisekraanvalikut kontrollib brauser ise. Nagu paljusid Chrome'i laiendusi, toetab ka see reklaamimist ning veebipõhistest reklaamidest lahti saamiseks pole mingit võimalust maksta. Laiendus töötab Chrome OS-i seadmetes ja tavalisemates lauaarvutites, kuid ülaltoodud valikute korral pole tegelikult põhjust seda kasutada ainult Chromebookis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found