Mis on Wake-on-LAN ja kuidas seda lubada?

Tehnoloogia pakub sageli naeruväärseid mugavusi, nagu näiteks arvuti sisselülitamine miilide kauguselt ilma toitenuppu vajutamata. Wake-on-LAN on juba mõnda aega olnud, nii et vaatame, kuidas see töötab ja kuidas saame seda lubada.

Mis on Wake-on-LAN?

Wake-on-LAN (mõnikord lühendatult WoL) on tööstusharu standardprotokoll arvutite äratamiseks väga väikese energiatarbega režiimist kaugjuhtimisega. Mõiste „vähese energiatarbega režiim” on aja jooksul veidi muutunud, kuid võime seda tähendada ka siis, kui arvuti on „väljas” ja tal on juurdepääs toiteallikale. Protokoll võimaldab ka Wake-on-Wireless-LAN täiendavat võimalust.

See on kasulik, kui plaanite mingil põhjusel arvutile kaugjuurdepääsu teha: see võimaldab teil säilitada juurdepääsu oma failidele ja programmidele, hoides samal ajal arvutit madala energiatarbega olekus, et säästa elektrit (ja muidugi ka raha). Kõigil, kes kasutavad sellist programmi nagu VNC või TeamViewer või hoiavad failiserverit või mänguserveri programmi kättesaadavana, peaks see tõenäoliselt mugavuse huvides olema lubatud.

Wake-on-LAN sõltub kahest asjast: emaplaadist ja võrgukaardist. Teie emaplaat peab olema ühendatud ATX-iga ühilduva toiteallikaga, nagu enamus viimase kümne aasta arvutitest. Teie Etherneti või traadita kaart peab samuti seda funktsiooni toetama. Kuna see on määratud kas BIOS-i või teie võrgukaardi püsivara kaudu, pole selle lubamiseks vaja konkreetset tarkvara. Wake-on-LANi tugi on tänapäeval üsna universaalne, isegi kui seda ei reklaamita funktsioonina, nii et kui teil on viimase kümne aasta jooksul ehitatud arvuti, olete sellega kaetud.

Neile teist, kes ise oma puurseadmeid ehitavad, olge Etherneti kaardi ostmisel ettevaatlik. Kuigi enamik emaplaatide sisseehitatud kaarte ei vaja seda sammu, vajavad diskreetsed võrgukaardid Wake on LAN-i toetamiseks emaplaadi külge kinnitatud 3-kontaktilist kaablit. Uurige enne ostmist veebis, nii et te ei pea hiljem pettuma.

Maagiline pakett: kuidas Wake-on-LAN töötab

Wake-on-LAN-toega arvutid ootavad sisuliselt "maagilise paketi" saabumist, mis sisaldab võrgukaardi MAC-aadressi. Need võlupaketid saadetakse välja igale platvormile loodud professionaalse tarkvara abil, kuid neid saavad saata ka ruuterid ja Interneti-põhised veebisaidid. Tüüpilised WoL-i maagiapakettide jaoks kasutatavad pordid on UDP 7 ja 9. Kuna teie arvuti kuulab aktiivselt paketti, toidab teie võrgukaarti natuke energiat, mille tulemuseks on teie sülearvuti aku kiirem tühjenemine, nii et maanteesõdalased peaksid selle pööramiseks hoolitsema. välja, kui peate ekstra mahla välja sööma.

Maagilised paketid saadetakse tavaliselt kogu võrgus ja need sisaldavad sihtarvuti võrgukaardi alamvõrgu teavet, võrgu leviaadressi ja MAC-aadressi, olgu see siis Ethernet või traadita. Ülaltoodud pilt näitab võlupakettidel kasutatava pakettide nuusutamise tööriista tulemusi, mis seab kahtluse alla nende turvalisuse, kui need on ebaturvalistes võrkudes ja Internetis kasutatavad. Turvalises võrgus või tavalises kodus kasutamiseks ei tohiks muretsemiseks olla mingit praktilist põhjust. Paljud emaplaatide tootjad rakendavad sageli tarkvara koos Wake-on-LAN võimalustega, et pakkuda probleemideta või suures osas konfiguratsioonivabu kasutusstsenaariume.

Kuidas lubada Wake-on-LAN oma süsteemis

Wake-on-LAN-i kasutamise alustamiseks peate selle lubama mõnes kohas - tavaliselt oma BIOS-is ja Windowsi kaudu. Alustame BIOS-ist.

BIOS-is

SEOTUD:Mida teeb arvuti BIOS ja millal peaksin seda kasutama?

Enamiku vanemate ja paljude tänapäevaste arvutite WAK-on-LAN-i seaded on maetud BIOS-i. BIOS-i sisenemiseks peate arvuti käivitamisel vajutama klahvi - tavaliselt Kustuta, Escape, F2 või midagi muud (alglaadimiskuval näete juhiseid, millist klahvi seadistamiseks sisenemiseks vajutada). Kui olete sisse loginud, kontrollige jaotist Toitehaldus või Täpsemad suvandid või midagi sellist.

Selle HP arvuti BIOS-is on seade saadaval valiku „Jätka pärast elektrikatkestust” lähedal. Mõni pole nii ilmne: minu ASUS-i emaplaadil (allpool) on Wake on LAN-i võimalus mattunud kaks kihti sügavale menüüsüsteemi jaotisse „Power on by PCIE / PCI”, kuna sisseehitatud võrgukontroller on PCI kontroller - nähtav on ainult see, et see on kirjelduse tekstis õige valik.

Asi on selles, et vastava valiku leidmine pole alati lihtne ega ilmne, kuna BIOS-i menüüsüsteemid on nii erinevad. Kui teil on probleeme, kontrollige arvuti või emaplaadi kasutusjuhendit või tehke kiire Google'i otsing. Pidage meeles, et enamik tootjaid pakub veebis dokumentatsiooni PDF-versioone.

Windowsis

Samuti peate lubama Wake-on-LAN oma opsüsteemis. Windowsis toimib see järgmiselt. Avage menüü Start ja tippige „Device Manager”. Avage seadmehaldur ja laiendage jaotist „Võrguadapterid”. Paremklõpsake oma võrgukaardil ja minge atribuutidele, seejärel klõpsake vahekaarti Täpsemalt.

Kerige loendis allapoole, et leida valik „Wake on Magic Packet” ja muutke väärtuseks „Enabled”. Teised seaded „Wake on” saate jätta üksi. (Märkus: ühel meie testplatvormil seda võimalust polnud, kuid Wake-on-LAN toimis siiski hästi, kui selle juhendi muud sätted olid korralikult lubatud - nii et ärge pahandage, kui seda pole.)

Nüüd klõpsake vahekaarti Toitehaldus ja veenduge, et ruudud „Luba sellel seadmel arvuti äratada” ja „Luba arvutil äratada ainult võlupaketid” on lubatud. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

MacOS-is

Avage oma süsteemieelistused ja valige energiasääst. Peaksite nägema teksti „Wake for Network Access” või midagi muud sarnast. See võimaldab Wake-on-LAN-i.

Linuxis

Ubuntul on suurepärane tööriist, mis võib kontrollida, kas teie masin toetab Wake-on-LAN-i, ja saab seda lubada. Avage terminal ja installigeethtool järgmise käsuga:

sudo apt-get install ethtool

Ühilduvust saate kontrollida käivitades:

sudo ethtool eth0

Kui teie vaikeliides on midagi muud, asendage seeeth0 .

Otsige jaotist „Toetab ärkamist”. Niikaua kui üks loetletud tähtedest ong , saate Wake-on-LAN-i jaoks kasutada võlupakette. Selle suvandi lubamiseks kasutage järgmist käsku.

sudo ethtool -s eth0 wol g

See peaks selle eest hoolitsema. Võite käsu käivitada, et kontrollida, kas see on nüüd lubatud. Otsige jaotist „Ärgake sisse”. Peaksite nägema ag a asemeld nüüd.

Kuidas oma arvutit äratada LAN-i äratuspakettidega

Wake-on-LAN päringute saatmiseks on teil saadaval valikute rohke külgpilt.

Depicusel on töö tegemiseks suurepärane seeria kergeid tööriistu, sealhulgas GUI-põhine Windowsi jaoks ja käsureapõhine nii Windowsi kui ka macOS-i jaoks. Wiki.tcl.tk-l on suurepärane platvormidevaheline kerge skript, mis tegeleb ka taotlustega.

DD-WRT-l on suurepärane WoL-tugi, nii et kui te ei soovi seda tarkvara alla laadida, ei pea te seda tõesti tegema. Või kui olete väljas ja kavatsete oma arvutite äratamiseks kasutada oma Android-seadet.

Lisaks toetavad paljud rakendused nende sees Wake-on-LAN-i. Näiteks kui proovite kaugarvuti kaugarvutiga arvutile juurde pääseda, saate magava arvuti äratada TeamVieweri sisseehitatud nupuga „Wake Up”, mis kasutab Wake-on-LAN-i.

Selle toimimiseks peate võib-olla muutma selle programmi muid sätteid, seega vaadake Wake-on-LAN-i kohta lisateavet programmi käsiraamatust.

Lisaks võib Wake-on-LAN toimida sõltuvalt programmist ainult siis, kui saadate võlupaketi olemasolevas võrgus olevast arvutist. Kui teie programm ei käivitu Wake-on-LAN-i võrguühendustega automaatselt, peate oma ruuteri seadistama edastama UDP-porte 7 ja 9, täpsemalt ühendatava arvuti MAC-aadressi jaoks. Kui te pole kindel, kuidas seda teha, vaadake meie ruuterist pordide edastamise juhendit. Samuti võite soovida seadistada dünaamilise DNS-aadressi, nii et teil pole vaja iga kord oma kaugarvuti IP-aadressi kontrollida.

SEOTUD:Kuidas edastada sadamaid oma ruuteris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found