Mis vahe on modemil ja ruuteril?

Kui olete mõnda aega Internetis olnud, olete kahtlemata mõistete „modem” ja „ruuter” ümber viskamist kuulnud, kuid pole ehk aega võtnud, et aru saada, mis need on. Oleme siin, et aidata.

Lühidalt, teie ruuter loob võrgu teie kodus olevate arvutite vahel, samal ajal kui modem ühendab selle võrgu ja seega ka selles olevad arvutid Internetiga. Kui loote ühenduse WiFi-ga, loote ühenduse tõesti oma ruuteriga, mis edastab Interneti ja arvuti vahelise liikluse. Paljud Interneti-teenuse pakkujad pakuvad kombineeritud modemi / ruuteri seadet, mis täidab mõlemad seadmed ühes seadmes.

Miks siis vaeva näha erinevuse mõistmisega? Kuna see arusaam võib viia paremate otsusteni, näiteks oma modemi ostmine, et saaksite Interneti-teenuse pakkujalt rentida 8–15 dollarit kuus.

SEOTUD:Kas peaksite ostma ruuteri, kui Interneti-teenuse pakkuja annab teile kombineeritud ruuteri / modemi?

Mida ruuter teeb

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi era- ja avalike võrkude vahel?

Ruuter ühendab mitu võrku ja suunab nende vahel võrguliikluse. See on tegelikult nii lihtne. Koduvõrgu korral on ruuteril üks ühendus Internetiga ja üks ühendus privaatse kohaliku võrguga. Lisaks sisaldab enamik ruutereid ka sisseehitatud lüliteid, mis võimaldavad teil ühendada mitu juhtmega seadet. Paljud sisaldavad ka traadita raadioid, mis võimaldavad teil ühendada WiFi-seadmeid.

Lihtne viis ruuteritele mõelda - eriti koduvõrgus - on selline. Ruuter asub teie Interneti-ühenduse ja teie kohaliku võrgu vahel. See võimaldab teil ühendada mitu seadet Interneti kaudu ühe füüsilise Interneti-ühenduse kaudu ja võimaldab neil seadmetel ka kohaliku võrgu kaudu suhelda. Lisaks pakub ruuter teie seadmetele teatavat kaitset otse Interneti-ühenduse eest. Internetis näeb kogu teie majast tulev liiklus välja nagu ühest seadmest. Ruuter jälgib, milline liiklus teie võrgu tegelikku seadmesse läheb.

Kuid lihtsalt ruuteriga ei saa Interneti-ühendust otse luua. Selle asemel tuleb teie ruuter ühendada seadmega, mis suudab teie digitaalset liiklust edastada mis tahes tüüpi Interneti-ühenduse kaudu. Ja see seade on modem.

Mida modem teeb

Teie modem toimib sillana teie kohaliku võrgu ja Interneti vahel. Ajalooliselt on termin "modem" modulaator-demodulaatori jaoks lühike. Modemit kasutati telefoniliinide signaalide moduleerimiseks, nii et digitaalset teavet oleks võimalik nende kaudu kodeerida ja edastada ning seejärel teises otsas demoduleerida - ja dekodeerida. Ehkki moodsamad lairibaühendused - nagu kaabel ja satelliit - ei tööta tegelikult samamoodi, kasutasime mõistet „modem” jätkuvalt, sest see on seade, mida inimesed juba tundsid ja seostasid Interneti-ühendusega.

See, kuidas modem teie võrku kinnitub, sõltub teie ühenduse tüübist. Modem ühendatakse mis tahes tüüpi infrastruktuuriga - kaabli, telefoni, satelliidi või kiudoptilise võrguga - ning annab teile standardse Etherneti kaabli väljundi, mille saate ühendada mis tahes ruuterisse (või ühte arvutisse) ja saada Interneti-ühenduse.

Kuna modem suhtleb teie Interneti-teenuse pakkujaga, vajate õiget modemi tüüpi, mis töötab teie Interneti-teenuse pakkuja infrastruktuuriga.

Kombineeritud ruuterid ja modemid

Mõned Interneti-teenuse pakkujad pakuvad modemit ja ruuterit ühes seadmes. Sellel seadmel on mõlema funktsiooni pakkumiseks elektroonika ja tarkvara, mis toimib modemina, mis suhtleb teie Interneti-teenuse pakkujaga ja toimib ruuterina koduvõrgu loomiseks. Mõned Interneti-teenuse pakkujad komplekteerivad telefoni liidese ka samasse kasti, et saaksite kasutada nende VOIP-pakkumisi.

Kuigi kombineeritud üksusel on oma vaatamisväärsused - kui teil on üks seade oma kontoris segamini, on ka puudusi. Eraldi seadmete kasutamine pakub suuremat paindlikkust võrgus tehtavate võimaluste osas ja võimaldab teil veenduda, et kasutate parima kvaliteediga seadmeid. Ja oma Interneti-teenuse pakkuja pakutavate seadmete kasutamine võib säästa raha.

Osta oma modem

SEOTUD:Ostke kaabelmodem rentimise asemel, et säästa 120 dollarit aastas

Oma modemi ostmine on lihtne viis Interneti-arvelt raha kokku hoida. Kontrollige oma igakuist arvet ja näete tõenäoliselt „Seadmete rentimise“ või „Modemi rentimise“ tasu, mis maksab teile kuskil 8–15 dollarit kuus. Selle asemel, et modemit oma Interneti-teenuse pakkujalt rentida, saate selle endale osta ja selle ühendada. Seejärel saate algse modemi tagastada oma Interneti-teenuse pakkujale ja selle tasu oma igakuiselt arvelt eemaldada. Jah, see maksab teile natuke raha ette. Kuid see moodustab tavaliselt kuus kuni 10 kuud seadme renditasu. Hoidke seadmeid sellest kauem ja säästate iga kuu raha.

SEOTUD:Uuendage oma traadita ruuterit, et saada kiirem kiirus ja usaldusväärsem WiFi

Muidugi, kui teil on kombineeritud modem / ruuter, peate ostma ka koduse ruuteri. See pole aga tingimata halb uudis. Interneti-teenuse pakkuja pakutaval ruuteril ei pruugi olla uusimat tehnoloogiat, näiteks 802.11ac ja 5 GHz WiFi, nii et teil võib siiski olla parem osta oma ruuter.

Kontrollige, kas üürite modemit tegelikult ja kui palju te iga kuu kulutate, ja leidke seejärel oma Interneti-teenuse pakkuja jaoks parim modem. Motorola SURFboard SB6141 on enamiku inimeste jaoks hea panus umbes 70 dollariga. Kui kulutate modemi rentimisele 10 dollarit kuus, saate tasakaalu ja hakkate raha säästma juba seitsme kuu pärast. See on teie modemi elu jooksul kokku hoitud sadu dollareid.

Võite kasutada mis tahes soovitud traadita ruuterit, kuid ostetud modem peab olema Interneti-teenuse pakkuja poolt heaks kiidetud, et see saaks nende võrguga töötada. Mõnes mõttes võite mõelda ruuterist kui seadmest, mis on osa teie koduvõrgust, ja modemist kui seadmest, mis on osa teie Interneti-teenuse pakkuja võrgust.

Pildikrediit: Clive Darra Flickris, Paul Boxley Flickris, Sean MacEntee Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found