Kuidas muuta oma WiFi-võrgu nime ja parooli

Kui teile ei meeldi ruuteri kaasas olnud WiFi-võrgu nimi ja parool, saate need mõne hiireklõpsuga kõigeks muuta.

Teie WiFi-ruuteril on vaikevõrgu nimi ja parool. Sageli trükitakse mõlemad ruuteri enda korpusele. Vaikevõrgu nime muutmine annab teile võimaluse kasutada midagi isikupärasemat kui „NETGEAR30” või „Linksys”. Võite kasutada ka parooli, mida on lihtsam meelde jätta. Selle kõige tegemiseks peate pääsema ruuteri haldusliidesele. Ja selleks peate kõigepealt oma võrgus leidma ruuteri kohaliku IP-aadressi. Nii toimige järgmiselt.

Esimene samm: leidke oma ruuteri IP-aadress

Enamik ruutereid pakub veebipõhist haldusliidest, millele pääsete juurde oma brauseri kaudu, sisestades ruuteri kohaliku IP-aadressi. Teie esimene samm on leida see IP-aadress.

Märge: Mõni ruuter pakub erinevaid administraatori liideseid. Näiteks kui teil on Apple Airport ruuter, saate selle seadete muutmiseks kasutada oma Maci lennujaama utiliiti. Teised ruuteritootjad pakuvad seadete muutmiseks nutitelefoni rakendusi ja mõned kallimad ruuterid hakkavad isegi sisseehitatud puuteekraane sisaldama. Nii et kontrollige kindlasti oma ruuteri konkreetseid juhiseid.

On üsna suur tõenäosus, et peate ruuterile juurdepääsemiseks kasutama brauserit. Parim on seda teha siiski arvutist, sest paljudel ruuteritel pole mobiilseadmetele optimeeritud veebiliidest, mis nutitelefonides ja tahvelarvutites hästi toimiks.

Mis tahes Windowsi versiooni kasutavas arvutis on kiireim viis selle teabe leidmiseks käsuviip. Selle avamiseks vajutage Windows + R, tippige „cmd” ja vajutage sisestusklahvi.

Tippige käsureale käsk ipconfig ja vajutage sisestusklahvi. Tulemustes otsige jaotist, mis näitab teie praegust võrguühendust. Ruuteri IP-aadress kuvatakse kirjest "Vaikelüüs" paremal.

MacOS-is klõpsake menüüd Apple ja valige seejärel "System Preferences". Klõpsake aknas Süsteemieelistused ikooni „Võrk”, valige oma WiFi või traadiga Etherneti ühendus ja seejärel klõpsake nuppu „Täpsem”.

Lülitage vahekaart TCP / IP ja otsige ruuteri aadress ruuterist paremal.

Teine samm: avage veebiliides

Järgmisena peate pääsema ruuteri veebiliidesele. Avage eelistatud brauser, tippige leitud IP-aadress aadressikasti ja vajutage sisestusklahvi.

Teil palutakse sisselogimiseks sisestada ruuteri kasutajanimi ja parool. Kui te pole neid kunagi varem muutnud, kasutate vaikimisi sisselogimisandmeid.

Kui te pole kindel, mis need on, võite natuke katsetada. Sageli on vaikeparool kas “admin” või lihtsalt tühi. Mõnes ruuteris peate võib-olla sisestama kasutajanimena ja tühja paroolina "admin", nii kasutajanime kui paroolina "admin" või lihtsalt tühja kasutajanimega paroolina.

SEOTUD:Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

Kui te ei saa volitusi välja selgitada, võite need üles otsida. Teie ruuteri kasutusjuhendis on tõenäoliselt teave, ehkki enamik ruutereid sisaldab pigem PDF-vormingus kui trükitud käsiraamatut. Võite proovida ka veebiotsingut "vaikeparool" ja ruuteri mudel. Võite proovida ka seda lehte külastada, pakub paljude erinevate ruuterite vaikimisi kasutajanimede ja paroolide loendit.

Ja kui olete määranud kohandatud parooli, kuid ei mäleta seda, peate lähtestama ruuteri vaikeseaded.

Kolmas etapp: muutke WiFi-võrgu nime ja parooli

Pärast ruuterisse sisselogimist otsige WiFi-seadeid. Sõltuvalt teie ruuterist võivad need olla esimesel kuvataval lehel või maetud sektsiooni, mille nimi on näiteks „Wi-Fi”, „Traadita” või „Traadita võrgud”. Klõpsake ringi ja peaksite selle leidma.

Näete seadet nimega „SSID” või „Võrgu nimi”. Need on sama asi - teie traadita võrgu nimi.

SEOTUD:Wi-Fi turvalisus: kas peaksite kasutama WPA2-AES, WPA2-TKIP või mõlemat?

Wi-Fi parooli muutmiseks otsige seadeid nimega „parool”, „parool”, „juhtmeta võti” või „WPA-PSK-võti”. Erinevad ruuterid kasutavad erinevaid nimesid. Soovitame kasutada üsna pikka traadita ühenduse parooli või kasutada isegi fraasi ühe sõna asemel. Ja siin olles jätkake ja veenduge, et kasutate kõige turvalisemat autentimismeetodit, mis teil on saadaval.

Pärast uue WiFi-võrgu nime ja parooli sisestamist peate seadete salvestamiseks klõpsama nuppu Rakenda, Salvesta või sarnase nimega nuppu.

Kui olete oma ruuteri veebiliidese kaudu WiFi kaudu ühendatud, katkestatakse teie seade ühendus, kui ruuter sulgeb oma vana WiFi-võrgu ja kuvab uue. Mõni ruuter peab uute seadete rakendamiseks ise taaskäivitama, nii et ühenduse kaotamine ruuteriga võib kaduda isegi siis, kui teil on traadiga ühendus.

Pärast ruuteri seadete muutmist peate uuesti ühendama kõik oma traadita seadmed äsja nimetatud traadita võrguga ja esitama uue WiFi parooli. Teie seadmed ei saa enne ühenduse loomist ühendust luua.

SEOTUD:Kuidas lubada külalise pöörduspunkti traadita võrgus

Sõltuvalt teie ruuterist võib teil tegelikult olla mitu WiFi-võrku, mida saate muuta. Mõnel on näiteks eraldi 2,4 GHz ja 5 GHz võrk või isegi eraldi külalisvõrk. Saadaolevate valikute kohta lisateabe saamiseks uurige ruuteri seadete ekraane.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found