Kuidas pildistada ja videoid oma arvuti veebikaameraga salvestada

Olenemata sellest, kas teil on integreeritud kaameraga sülearvuti või veebikaamera, mis ühendatakse USB kaudu, saate hõlpsalt fotode tegemiseks ja videote salvestamiseks kasutada kaasatud opsüsteeme sisaldavaid rakendusi. Windows 10 puhul on see nüüd Windowsi sisse ehitatud ega vaja enam kolmandate osapoolte rakendusi.

See kõlab lihtsalt, kuid tegelikult on see varem olnud keeruline. Selleks peate Windows 7-s kas jahtima kolmanda osapoole rakenduse või uurima menüüd Start ja otsima tootja pakutavat utiliiti, mis on erinevates arvutites erinev.

Windows 10

SEOTUD:Ekraanipildi ülevaade: 29 uut universaalset rakendust, mis on kaasas Windows 10-ga

Windows 10 sisaldab selleks kaamerarakendust. Puudutage Windowsi klahvi, et avada menüü Start, otsida „Camera” ja käivitada see. Samuti leiate selle kõigi rakenduste loendist.

Kaamera rakendus võimaldab teil fotosid teha ja videoid salvestada. See pakub ka taimeri funktsiooni ja muid võimalusi, kuigi see on endiselt üsna lihtne rakendus.

Jäädvustatud fotod salvestatakse teie kasutajakonto kausta „Pildid” kausta „Camera Roll”.

Windows 8 ja 8.1

Windows 8 sisaldab ka kaamera rakendust. Avage avakuva, puudutades Windowsi klahvi ja tippige selle otsimiseks kaamera. Käivitage rakendus Kaamera ja kasutage seda fotode salvestamiseks ja videote tegemiseks. See töötab sarnaselt Windows 10 kaamera rakendusega ja salvestab fotod teie kasutajakonto kausta "Pildid" kausta "Camera Roll".

Windows 7

Windows 7 ei paku selleks sisseehitatud viisi. Kui uurite menüüd Start, võite leida mingisuguse veebikaamera utiliidi, mis oli teie arvutiga installitud. See utiliit võib pakkuda viisi seda teha ilma rohkem tarkvara installimata. Otsige menüüst Start käsku „veebikaamera” või „kaamera” ja võite leida sellise utiliidi.

Mac OS X

SEOTUD:Kuidas kasutada macOSi Spotlight nagu Champi

Seda saate teha Maci rakendusega “Photo Booth”. Selle avamiseks vajutage Spotlighti otsingu avamiseks Command + Space, tippige “Photo Booth” ja vajutage Enter. Samuti saate avada Launchpadi ja klõpsata ikooni „Photo Booth” või avada Finderi, klõpsata nuppu „Applications” ja topeltklõpsata rakendusel „Photo Booth”.

Kasutage fotokabiini vasakus alanurgas olevaid ikoone, et valida kas järjestikku tehtud nelja foto ruudustik, üks foto või video. Seejärel saate fotode tegemiseks või videote salvestamiseks klõpsata punase nupu keskel Photo Booth. Nupp „Efektid” võimaldab teil fotodele ja videotele filtreid rakendada.

Jäädvustatud fotod salvestatakse teie Photo Boothi ​​teeki ja saate ka nende eksportimiseks ja mujale salvestamiseks paremklõpsata fotokabiini aknas (või Command-klõpsuga).

Chrome OS

Chromebookis leiate vaikimisi installitud rakenduse „Kaamera”. Avage rakenduste käivitaja ja otsige selle leidmiseks „Kaamera”. Kui te seda ei näe, saate selle installida Chrome'i veebipoest.

Nagu ka teistes opsüsteemides, võimaldab kaamera rakendus teil teha fotosid ja neile filtreid rakendada. See ei paku siiski videote salvestamise viisi. Videote salvestamiseks avage Chrome'i veebipood ja otsige mõni muu rakendus.

Fotod salvestatakse kaamera rakendusse endasse. Saate avada selle galerii - klõpsake kaamera rakenduse paremas alanurgas oleval nupul - ja saate galeriist fotosid salvestada oma Chromebooki kohalikku salvestusruumi või oma Google Drive'i kontole.

Linuxi distributsioonid pakuvad ka sarnaseid rakendusi. Näiteks kui kasutate GNOME-i töölauda, ​​võib teil olla installitud rakendus „Juust”. Tõenäoliselt saate selle rakenduse installida oma Linuxi distributsiooni paketihaldurist, kui te seda ei tee. See pakub lihtsat liidest veebikaameraga fotode tegemiseks ja videote salvestamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found