Kuidas faile ja katalooge Linuxi terminalist kustutada

The rm jarmdir käsud kustutavad failid ja kataloogid Linuxis, macOS-is ja teistes Unixi-laadsetes operatsioonisüsteemides. Need on sarnased del jadeltree käsud Windowsis ja DOS-is. Need käsud on väga võimsad ja neil on üsna palju võimalusi.

Oluline on märkida, et failid ja kataloogid kustutati kasutades rm ja rmdir ärge kolige prügikasti. Need eemaldatakse kohe teie arvutist. Kui kustutate failid kogemata nende käskude abil, saate neid taastada ainult varundusest.

Failide eemaldamine rm-ga

Lihtsaim juhtum on ühe faili kustutamine praegusest kataloogist. Sisestage rm käsk, tühik ja seejärel faili nimi, mille soovite kustutada.

rm fail_1.txt

Kui faili ei ole praeguses töökataloogis, sisestage tee faili asukoha juurde.

rm ./path/to/the/file/file_1.txt

Võite edastada mitmele failinimele rm. Nii tehes kustutatakse kõik määratud failid.

rm fail_2.txt fail_3.txt

Metamärke saab kasutada kustutatavate failirühmade valimiseks. The * tähistab mitut tähemärki ja ? tähistab ühte märki. See käsk kustutab kõik praeguses töökataloogis olevad png-pildifailid.

rm * .png

See käsk kustutab kõik failid, millel on üks tähemärgilaiend. Näiteks see kustutaks File.1 ja File.2, kuid mitte File.12.

rm *.?

Kui fail on kirjutuskaitsega, küsitakse teilt enne faili kustutamist. Peate vastama y või n ja vajutage sisestusklahvi.

Kasutamisriski vähendamiseks rm metamärkidega kasutage -i (interaktiivne) variant. Selleks peate kinnitama iga faili kustutamise.

rm -i * .kuupäev

The -f (jõu) variant on interaktiivse vastand. See ei küsi kinnitust isegi siis, kui failid on kirjutuskaitsega.

rm -f failinimi

Kuidas katalooge eemaldada rm-ga

Tühja kataloogi eemaldamiseks kasutage nuppu -d (kataloog) valik. Võite kasutada metamärke (* ja ?) katalooginimedes nii nagu failinimedega.

rm -d kataloog

Mitme katalooginime sisestamine kustutab kõik määratud tühjad kataloogid.

rm -d kataloog1 kataloog2 / tee / kataloogi3

Tühjade kataloogide kustutamiseks kasutage nuppu -r (rekursiivne) variant. Selguse huvides eemaldatakse see kataloogid ning kõik neis sisalduvad failid ja alamkataloogid.

rm -r kataloog1 kataloog2 kataloog3

Kui kataloog või fail on kirjutuskaitsega, palutakse teil kustutamine kinnitada. Kataloogide kustutamiseks, mis pole tühjad, ja nende viipade summutamiseks kasutage nuppu -r (rekursiivne) ja -f (sund) valikud koos.

rm -rf kataloog

Siin on vajalik ettevaatus. Vea tegemine rm -rf käsk võib põhjustada andmete kadumise või süsteemi talitlushäireid. See on ohtlik ja ettevaatus on parim poliitika. Et saada ülevaadet kataloogistruktuurist ja failidest, mille rm -rf kasutage käsku puu käsk.

Kasutageapt-get selle paketi installimiseks oma süsteemi, kui kasutate Ubuntu või mõnda muud Debiani-põhist levitamist. Muudes Linuxi distributsioonides kasutage selle asemel oma Linuxi distributsiooni paketihalduse tööriista.

sudo apt-get installipuu

Running puu käsk loob kataloogi struktuuri ja failide hõlpsasti mõistetava skeemi kataloogi alt, kust seda käivitatakse.

puu

Võite anda ka tee puu käsu, et see käivitaks puu teisest failisüsteemi kataloogist.

puu tee / kataloogi

The rm käsul on ka - one-file-system, --no-säilitada-root, --preserve-root valikuid, kuid neid soovitatakse ainult kogenud kasutajatele. Kui teil on midagi valesti, võite kogemata kõik oma süsteemifailid kustutada. Lisateavet leiate käsu käsiraamatu lehelt.

Kuidas katalooge eemaldada rmdiriga

On veel üks käsk, mida nimetatakse rmdir, mida saate kataloogide kustutamiseks kasutada. Erinevus rm ja rmdir on see rmdir saab kustutada ainult tühje katalooge. See ei kustuta kunagi faile.

Lihtsaim juhtum on ühe tühja kataloogi kustutamine. Nagu ka rm, saate edastada mitu katalooginime rmdir või tee kataloogi.

Kustutage üks kataloog praegusest kataloogist, edastades selle nime aadressile rmdir :

rmdir kataloog

Kustutage mitu kataloogi, edastades nimede loendi aadressilermdir :

rmdir directory1 kataloog2 kataloog3

Kustutage kataloog, mis pole praeguses kataloogis, määrates selle kataloogi täieliku tee:

rmdir / tee / kataloogi

Kui proovite kustutada kausta, mis pole tühi, rmdir annab teile veateate. Järgmises näites rmdir edukalt ja vaikselt kustutab klientidele kataloogi, kuid keeldub kataloogi kustutamast projektid kataloogi, kuna see sisaldab faile. The projektid kataloog jäetakse täpselt selliseks nagu ta oli ja selles olevad failid on puutumata.

Millal rmdir annab vea "Kataloog pole tühi", see peatab käsureal talle edastatud kataloogide töötlemise. Kui olete palunud tal kustutada neli kataloogi ja esimeses olid failid, rmdir annaks teile veateate ega teeks midagi enamat. Võite sundida seda neid vigu eirama --ignore-fail-on-non-tühi võimalus töödelda teisi katalooge.

Järgmises näites on edastatud kaks kausta rmdir, need on töö / aruanded ja töö / tsitaadid . The --ignore-fail-on-non-tühi käsk on lisatud. The töö / aruanded kaustas on faile, nii et rmdir ei saa seda kustutada. The --ignore-fail-on-non-tühi optsioonijõud rmdir viga ignoreerida ja liikuda järgmisesse kausta, mida see vajab töötlemiseks, see on töö / tsitaadid. See on tühi kaust ja rmdir kustutab selle.

Seda käsku kasutati.

rmdir --ignore-fail-on-mitte-tühi töö / aruanded / töö / jutumärgid

Võite kasutada -p (vanemad) võimalus kustutada kataloog ja kustutada ka selle vanemad kataloogid. See trikk töötab, sest rmdir algab sihtkataloogist ja seejärel tagasi vanema juurde. See kataloog peaks nüüd olema tühi, nii et selle saab kustutada rmdirja protsess kordab pakutaval teel ülespoole liikumist rmdir.

Järgmises näites käsk, millele edastatakse rmdir on:

rmdir -p töö / arved

Mõlemad arved ja töö kataloogid kustutatakse vastavalt soovile.

Ükskõik, kas kasutate Bashi või mõnda muud kesta, pakub Linux paindlikke ja võimsaid käske kataloogide ja failide kustutamiseks otse terminali käsurealt. Mõned inimesed eelistavad terminali ümber keerlevat töövoogu. Teistel ei pruugi selles küsimuses muud valikut olla. Nad võivad töötada serverites, kus GUI pole installitud, või kaugseansil peata süsteemile, näiteks Raspberry Pi. Need käsud sobivad suurepäraselt sellele inimrühmale.

Kuid olenemata sellest, millist tüüpi töövoogu eelistate, sobivad need käsud shelliskriptidesse kaasamiseks väga hästi. Kui skripti käivitab a cron töö, see võib aidata automatiseerida tavapäraseid majapidamistöid, näiteks soovimatute logifailide puhastamist. Kui uurite seda kasutusjuhtumit, pidage meeles nende käskude jõudu, testige kõike hoolikalt ja säilitage alati värske varukoopia.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found