Mis on kõik need NVIDIA protsessid, mis töötavad taustal?

Kui olete installinud NVIDIA tarkvara GeForce Experience, näete arvutis taustal töötavaid üsna palju NVIDIA protsesse. Me lugesime oma Windowsi tegumihalduris kümme eraldi protsessi. Aga mida nad kõik teevad?

Pöördusime NVIDIA poole nende protsesside selgituste saamiseks, kuid nad ei esitanud lisateavet. Oletame, et see pole üllatav - isegi Microsoft ei seleta kõiki Windowsi enda protsesse. Kuid õppisime palju lihtsalt ringi torkides.

(Hoiatus: Me räägime teenuste keelamisest ja ülesannete lõpetamisest, et aru saada, mis siin midagi teeb, kuid tegelikult me ​​ei soovita teil teenuseid käsitsi keelata ega ülesandeid lõpetada. Me ei tea täpselt, mida iga protsess teeb.)

NVIDIA konteiner

Näete, et arvutis töötab palju „NVIDIA konteineri“ protsesse. See programm nimega nvcontainer.exe näib vastutavat teiste NVIDIA protsesside käitamise ja sisaldamise eest. Teisisõnu, NVIDIA konteiner ei tee ise palju. See lihtsalt ajab teisi NVIDIA ülesandeid.

Nüüd Microsofti omanduses oleval tarkvaral SysInternals Process Explorer on protsesside hierarhia, mis näitab, et paljud neist NVIDIA protsessidest käivitavad muid NVIDIA protsesse.

Üsna paljud neist NVIDIA konteineriprotsessidest on seotud süsteemiteenustena rakendatavate taustaülesannetega. Näiteks kui avate rakenduse Teenused, näete nelja NVIDIA teenust: NVIDIA Display Container LS, NVIDIA LocalSystem Container, NVIDIA NetworkService Container ja NVIDIA Telemetry Container.

Vaikimisi on kõik need teenused määratud töötama automaatselt ja jäävad alati taustal töötama, välja arvatud NVIDIA NetworkService Container. Kahjuks ei andnud NVIDIA teenustele rakenduses nendele teenustele informatiivseid kirjeldusi.

NVIDIA ekraanikonteiner LS (NVDisplay.ContainerLocalSystem) tegeleb mõne kuvamisülesandega. Näiteks kui avate NVIDIA juhtpaneeli ja klõpsate valikut Töölaud> Kuva märguandealuse ikoon, vastutab see teenus ikooni kuvamise eest teie teavitusalas. Kui lõpetate teenuse, kaob NVIDIA märguandeikoon.

Tundub, et see teenus ei tegele paljude muude kuvaülesannetega. Isegi kui selle teenuse keelate, näib GeForce Experience'i ülekate siiski normaalselt töötavat.

Kõike seotud teenuse täpsustamist on raske kindlaks teha ja tõenäoliselt täidab igaüks mitmeid seotud ülesandeid. Näiteks on mõlemad NVIDIA GameStreami kasutamiseks vajalikud teenused NVIDIA LocalSystem Container (NvContainerLocalSystem) ja NVIDIA NetworkService Container (NvContainerNetworkService).

SEOTUD:Lõdvestu, NVIDIA telemeetria ei hakanud lihtsalt sinu järele luurama

Tundub, et NVIDIA telemeetriakonteineri (NvTelemetryContainer) teenus kogub teie süsteemi kohta andmeid ja saadab need NVIDIA-le. See ei ole hulgimüügiandmete kogumine, kuid vastavalt NVIDIA GeForce Experience'i privaatsuseeskirjadele sisaldab see selliseid andmeid nagu teie GPU spetsifikatsioonid, kuva üksikasjad, konkreetsete mängude draiveri seaded, installitud mängude loendi, nagu on näidatud GeForce Experience'is, summa saadaolevat RAM-i ja teavet arvuti muu riistvara, sealhulgas protsessori ja emaplaadi kohta. Me ei arva, et see on paanikat väärt ja suur osa sellest andmekogumisest on see, mis võimaldab GeForce Experienceil soovitada teie arvutimängude jaoks optimaalseid graafikaseadeid.

NVIDIA ShadowPlay abimees

Näib, et NVIDIA ShadowPlay Helperi protsess (nvsphelper64.exe Windowsi 64-bitistel versioonidel või nvsphelper.exe 32-bitistel Windowsi versioonidel) kuulab kiirklahvi, mis avab GeForce Experience'i ülekatte teie operatsioonisüsteemi kõikjalt. Vaikimisi on see Alt + Z, kuid saate seda kohandada rakenduses GeForce Experience. Kui lõpetate selle protsessi tegumihalduris, ei ava Alt + Z ülekatet enam.

Ja kui suundute GeForce Experience'i jaotises Seaded> Üldine ja lülitate mängu sees oleva ülekatte välja, siis see protsess kaob.

Ehkki NVIDIA ShadowPlay on mängu mängimist salvestava funktsiooni nimi, näib ShadowPlay Helper vastutavat ülekatte avamise eest. Kui lülitate sisse Instant Replay või alustate muul viisil mängude salvestamist, hakkab mõni muu NVIDIA konteineri protsess kasutama protsessori, ketta ja GPU ressursse. Nii et vähemalt üks NVIDIA konteineri protsessidest haldab mängude salvestamist NVIDIA ShadowPlay abil.

NVIDIA Share

NVIDIA Share protsessid (NVIDIA Share.exe) - jah, neid on kaks - näivad samuti olevat osa GeForce Experience'i ülekattest. See on mõistlik, kuna ülekate sisaldab jagamise funktsioone, et jagada videomaterjale ja ekraanipilte teie mängust erinevates teenustes.

Kui keelate mängusisese ülekatte teenusest GeForce Experience, kaovad need protsessid ka teie süsteemist.

Kui aga mõlemad NVIDIA Share protsessid lõpetate ja seejärel vajutate Alt + Z, avatakse ülekate uuesti ja näete, et NVIDIA Share protsessid töötavad nüüd uuesti. See näib näitavat, et ShadowPlay Helper kuulab klaviatuuri otseteed ja annab seejärel üle NVIDIA Share protsessid, mis ülekatet haldavad.

NVIDIA veebiabiteenus (NVIDIA Web Helper.exe)

Protsess “NVIDIA Web Helper.exe” asub kaustas NvNode. See on Node.js käitamise aeg ja sellisena põhineb see Chrome'i V8 JavaScripti mootoril. See töötab JavaScripti koodi erinevate NVIDIA taustülesannete jaoks. Eelkõige lubab Node.js Java-keelt arendavatel veebiarendajatel kasutada oma JavaScripti teadmisi tarkvara kirjutamiseks, mis ei tööta lihtsalt veebilehel.

Kui piilute kausta C: \ Program Files (x86) \ NVIDIA Corporation \ NvNode (või selle asemel C: \ Program Files \ NVIDIA Corporation \ NvNode, kui kasutate Windowsi 32-bitist versiooni), näete skriptifailid, mida see kasutab. Kiire pilk skriptidele näitab, et NVIDIA veebiabilist kasutatakse uute draiverite automaatseks allalaadimiseks ja installimiseks ning muudeks toiminguteks, näiteks sisselogimiseks NVIDIA kontole.

Kui soovite mõned NVIDIA protsessid keelata, on GeForce Experience'is mängusisese ülekatte väljalülitamine garanteeritud ohutu viis seda teha. See vabaneb NVIDIA ShadowPlay Helperi protsessist ja kahest NVIDIA Share protsessist seni, kuni te selle uuesti sisse lülitate. Jällegi, me ei soovita tavaliselt teenuseid menüüst Teenused keelata - programmi sisseehitatud suvandite kasutamine on üldiselt turvalisem viis nende käimasolevate protsesside vähendamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found