Kuidas luua käivitatav Linuxi USB-mäluseade, lihtne viis

Alglaaditav USB-draiv on parim viis Linuxi installimiseks või proovimiseks. Kuid enamik Linuxi distributsioonidest - nagu Ubuntu - pakuvad allalaadimiseks ainult ISO ketta pildifaili. Selle ISO-faili käivitatavaks USB-draiviks muutmiseks vajate kolmanda osapoole tööriista.

Selleks peate alla laadima ISO-faili - me kasutame oma näites Ubuntu, kuid see peaks töötama üsna paljude erinevate Linuxi distributsioonide puhul. Minge Ubuntu allalaadimislehele ja laadige alla soovitud Ubuntu versioon - kas stabiilne pikaajaline teenus või praegune versioon. Kui te pole kindel, milline neist alla laadida, soovitame LTS-i versiooni.

Allpool näitame teile, kuidas muuta see ISO alglaaditavaks välkmäluseadmeks nii Windowsis kui ka olemasolevas Linuxi süsteemis.

SEOTUD:Kuidas luua püsiva salvestusruumiga reaalajas Ubuntu USB-draivi

MÄRKUS. See protsess loob traditsioonilise USB-draivi. Selle käivitamisel ei salvestata ühtegi teie võimalust (näiteks installitud programme ega loodud faile) järgmisel käivitamisel. Linuxi arvutisse installimiseks on see hea - kuid kui soovite, et USB-liides säilitaks muudatused, et saaksite seda regulaarselt erinevates arvutites kasutada, peaksite selle juhendiga tutvuma.

Kuidas luua Windowsis käivitatav USB-draiv

Selle töö eest saab palju tööriistu teha, kuid soovitame tasuta programmi nimega Rufus - see on kiirem ja usaldusväärsem kui paljud muud tööriistad, mida näete soovitatud, sealhulgas UNetbootin.

Laadige alla Rufus ja käivitage see oma Windowsi arvutis. Tööriist avaneb kohe - te ei pea seda isegi installima.

Ühendage oma Windowsi arvutiga USB-draiv, millel on vähemalt 2 GB vaba ruumi (see võib sõltuvalt teie valitud jaotusest erineda). Selle draivi sisu kustutatakse, seega varundage kõigepealt kõik draivi olulised failid. Klõpsake Rufuse kastis „Seade” ja veenduge, et ühendatud draiv on valitud.

Kui suvand „Loo käivitatav ketas kasutades” on hall, klõpsake kasti „File System” ja valige „FAT32”.

Aktiveerige märkeruut „Loo käivitatav ketas kasutades”, klõpsake sellest paremal asuvat nuppu ja valige allalaaditud ISO-fail.

Kui olete valinud õiged suvandid, klõpsake käivitatava draivi loomise alustamiseks nuppu "Start".

Teile võidakse öelda, et vajate uuemaid SysLinuxi faile. Klõpsake lihtsalt nuppu „Jah“ ja Rufus laadib need teile automaatselt alla.

Rufus küsib, kuidas soovite pilti kirjutada. Valige lihtsalt vaikevalik - „Kirjutamine ISO-pildirežiimis (soovitatav)” - ja klõpsake nuppu „OK”.

Teid hoiatatakse, et kõik USB-draivil olevad andmed kustutatakse. Kui draivil pole olulisi andmeid, klõpsake jätkamiseks nuppu „OK”. (Kui unustasite oma andmed varundada, klõpsake nuppu „Tühista”, varundage USB-draivil olevad andmed ja käivitage seejärel Rufus uuesti.)

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Rufus loob käivitatava USB-draivi. Kui see on lõpetatud, võite Rufuse sulgemiseks klõpsata nupul „Sule“.

Järgmisena taaskäivitage arvuti ja käivitage USB-draivilt nende juhiste abil. Võite selle viia ka teise arvutisse ja käivitada Ubuntu selle arvuti USB-draivilt.

Kuidas luua käivitatav USB-draiv Ubuntu

Kui kasutate juba Ubuntu, ei pea te seda Windowsist tegema. Lihtsalt avage Dash ja otsige üles rakendus „Startup Disk Creator”, mis on kaasas Ubuntu.

Esitage allalaaditud Ubuntu ISO-fail, ühendage USB-draiv ja tööriist loob teie jaoks käivitatava Ubuntu USB-draivi.

Paljudel teistel distributsioonidel on oma sarnased tööriistad sisseehitatud, nii et peate kontrollima ja vaatama, mida teie konkreetne levitamine saadaval on.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found