Kuidas parandada Windowsi käivitusparanduse tööriista käivitusprobleeme

Kui Windows ei käivitu korralikult, saate selle parandamiseks kasutada sageli integreeritud käivitusparanduse tööriista. See taastetööriist otsib teie arvutist probleeme, näiteks puuduvaid või kahjustatud süsteemifaile. See ei suuda lahendada riistvaraprobleeme ega Windowsi installiprobleeme, kuid see on suurepärane esimene koht, kust alustada, kui teil on probleeme Windowsi käivitamisega.

See tööriist on saadaval operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10. Saate sellele juurde pääseda Windowsi sisseehitatud taastetööriistadest (kui need on korralikult ehitatud), taastekandjalt või Windowsi installiplaadilt.

Käivitage käivituskorraldus Windowsi alglaadimismenüüst

Windows 8 või 10 puhul näete sageli alglaadimise täpsemate valikute menüüd, kui Windows ei saa korralikult käivitada. Startup Repairile pääseb juurde, klõpsates selles menüüs valikut Tõrkeotsing> Täpsemad suvandid> Startup Repair.

Windows küsib teilt parooli ja üritab teie arvutit automaatselt parandada.

Kui Windows ei saa korralikult käivitada, näete Windows 7-s sageli Windowsi tõrke taastamise ekraani. Valige käivitusparanduse käivitamiseks sellel ekraanil käsk „Käivita käivituskorraldus (soovitatav)”.

Windows küsib teilt teie klaviatuuripaigutust ning arvuti jaoks kasutajanime ja parooli. Pärast seda valige suvand „Käivita käivitusparandus (soovitatav)”. Windows püüab leida ja lahendada probleeme, mis võivad takistada teie arvuti käivitamist.

Kui Windows 7 ei käivitu korralikult ja see ei näita teile vea taastamise ekraani, saate sellesse käsitsi siseneda. Esiteks lülitage arvuti täielikult välja. Järgmisena lülitage see sisse ja vajutage käivitamisel pidevalt klahvi F8. Näete ekraani Täpsemad alglaadimisvalikud, kust käivitate turvarežiimi. Valige käsk „Repair Your Computer” ja käivitage käivituskorraldus.

Mõnel juhul ei pruugi Windows 7 käivitusparanduse võimalus saadaval olla. Teile võidakse öelda, et peate arvuti parandamiseks kasutama Windowsi installiplaati.

Käivitage käivituskorraldus süsteemiparanduskettalt või taastekettalt

Kui Windows ei käivitu korralikult ja ei luba teil käivitamisel isegi käivitusparanduse võimalust kasutada, saate käivitamisparanduse käivitada süsteemi paranduskettalt või taastekettalt.

Kui te pole veel süsteemi remondiketast või taasteketast loonud, saate seda teha teisest arvutist, kus töötab sama Windowsi versioon ja mis ei käivitu korralikult. Näiteks kui teie Windows 7 arvuti ei käivitu korralikult, saate teises arvutis, kus töötab Windows 7, luua taasteketta ja kasutada seda probleemi lahendamiseks.

Windows 7 lubab taasteketta luua ainult CD või DVD kirjutamise teel. Windows 8 ja 10 võimaldavad teil luua USB-taasteketta või põletada taasteketta, ükskõik kumba soovite.

SEOTUD:Looge Windows 7-s süsteemiparandusketas

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Kui olete süsteemi remondiketta või taasteketta loonud, sisestage see arvutisse, mis ei käivitu korralikult, ja käivitage ketas või USB-draiv. Teil palutakse valida Windowsi installitud versioon ja näete samu tööriistu, millele tavaliselt saate alglaadimismenüü kaudu juurde pääseda. Valige käivitusparanduse käivitamiseks käsk „Startup Repair”.

See taastekandja võimaldab teil kasutada ka süsteemitaaste, taastada arvuti varem loodud süsteemipildi varukoopia abil ja käivitada Windowsi mäludiagnostika, et kontrollida arvuti RAM-i probleemide osas.

Käivitage käivituskorraldus Windowsi installikandjalt

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Seda saate teha ka otse Windowsi installikettalt või USB-draivilt.

Kui teil pole Windowsi installikandjaid, võite Microsoftilt alla laadida Windows 7, 8 või 10 ISO ja kirjutada see kettale või kopeerida USB-draivi. See on täiesti seaduslik.

Kasutage kindlasti meediumit, mis vastab Windowsi versioonile, mida proovite taastada - näiteks Windows 10 installimiskandja Windows 10 PC jaoks või Windows 7 installikandja Windows 7 PC jaoks.

Sisestage ketas või USB-draiv arvutisse, mida ei saa korralikult käivitada, ja laadige seadmest.

Operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10 klõpsake installeriekraanil valiku „Installi kohe” asemel suvandit „Paranda arvuti”. Seejärel valige käivitusparanduse käivitamiseks tõrkeotsing> Startup Repair.

Windows 7-s näete samas kohas linki „Arvuti parandamine”. Klõpsake seda ja Windows käivitab käivitusparanduse tööriista.

See tööriist ei lahenda kõiki probleeme. Mõnel juhul võib teie Windowsi install olla nii kahjustatud, et Windowsi uuesti installimine on ainus võimalus. Muudel juhtudel ei pruugi isegi Windowsi uuesti installimine teie probleemi lahendada, kuna see võib olla teie arvuti riistvara füüsiline probleem.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found